999 rezultate për

portokalli

Portokalli i kuq lufton obezitetin dhe sëmundjet kardiovaskulare Një studim i ndërmarrë nga disa shkencëtarë italianë dhe britanikë ka zbuluar se portokalli i kuq ndihmon për të zvogëlu
Xhemi Shehu tregon si të sillemi kur afrohet kamera dhe je duke ngrënë (VIDEO) Aktorët dhe moderatorët e spektaklit të humorit “Portokalli” Aktualisht janë duke zhvilluar “ Verë dhe Portokalle” turin
Ja ku po pushojnë aktorët e Portokallisë këto ditë vere (FOTO LAJM) Tashmë është bërë traditë që spektakli i humorit “Portokalli” kthehet në një show lëvizës në verë. Ata bëjnë disa spe
Xhemi, Ami, Eneda apo Ornela, kush është prezantuesja më e mirë e Portokallisë? Aktori i njohur i Portokallisë, Erion Isai ka qenë i ftuari në programin "Mos i fol shoferit" me aktoren e humorit Rudin
Portokalli ulë rrezikun për zhvillimin e sëmundjeve mendore Një portokall në ditë ulë rrezikun e sëmundjeve mendore. Kështu të paktën është thënë në raportin e një studimi madhor
Dobësohuni shpejt me këtë metodë me lëkura portokalli Portokallet jannë ndër frutat më të shëndetshme, të pasura me vitaminë C, A dhe B. Gjithashtu përmbajnë magnez, fosfor,
Bes Kallaku braktis përfundimisht Portokallinë? Kohët e fundit Bes Kallaku është përfolur shpeshherë për faktin se pasi fitoi mundësinë për të performuar rolin e “skift
Ky është mëngjesi ideal për zemrën Disa ushqime bashkëveprojnë duke i përforcuar vlerat ushqyese të njëri-tjetrit, ose duke përmirësuar përthithshmërinë e
Sa paguhet Rezart Veleshnja në “Portokalli”? Aktori zbulon rrogën e majme (FOTO LAJM) Aktori i humorit, Rezart Veleshnja, i njohur për shumë role dhe karaktere në “Portokalli”, pas një statusi të postuar në
Salsano Rrapi zbulon “formulën” e Portokallisë, ja arsyeja pse ikin gjithmonë moderatoret Që në momentin që mendoi të sillte në Shqipëri një spektakël humori, themeluesi i Top Medias kishte një model të ngjashë
Aktori i njohur braktis “Portokallinë” për politikën? Pak kohë më parë qarkulluan zëra se dy aktorë të “Portokallisë” do largoheshin nga ky spektakël. Po flasim për Bes Kalla
Fileto pule me salcë limoni dhe portokalli Receta perfekte për të përgatitur filetot e pulës me salcë limoni dhe portokalli, me një shije shumë të veçantë. Përb
E pushuan nga "Portokallia"? Eneda Tarifa tregon si qëndron e vërteta Këngëtarja Eneda Tarifa për 6 vite ka qënë moderatore e spektaklit të humorit ‘Portokalli’ ku përveç prezantimit realizo
Pse quhet "kuti e zezë" e avionit kur është portokalli? Është e pamundur të mos keni dëgjuar në ndonjë dokumentar apo edhe në lajme për “kutinë e zezë”, pajisje kjo që duhet ta
Ky është i vetmi model i Ferrarit me ngjyrë portokalli (FOTO LAJM) Shumica e veturave të prodhuesit italian Ferrari kanë ngjyrë të kuqe, duke mos munguar as nuancat e zakonshme të saj të
Rrëfehet Bes Kallaku: Si flija mbi tavolinën e "Portokallisë", kur nuk gjeja furgon (VIDEO) "Nëse nuk ke vuajtur, nuk e di as cfarë do të thotë sukses, as cfarë domethënë mirënjohje". Me kete fraze, aktori i n
Ndahet nga e fejuara aktori i "Portokallisë", merr fund lidhja disa vjeçare (FOTO LAJM) Është përfolur prej pak kohësh ndarja e aktorit të “Portokallisë”, Rezart Veleshnja, pas dyshimeve që dy të rinjtë kanë
Si dukeshin aktorët e "Portokallisë", 10 vite më parë (FOTO LAJM) Ata janë figurat më të dashura prej shumë prej spektatorëve shqiptarë. Na kanë argëtuar çdo të diel ndër vite dhe ndo
Aktorët e "Portokalli"-së, mesazh të fuqishëm shqiptarëve të Maqedonisë (VIDEO) Aktorët e emisionit "Portokalli" të Top Channel, i kanë dalë në mbrojtje kauzës për gjuhën shqipe që është bërë njëherës
Aksidentohet aktori i "Portokallisë", dalin fotot nga vendngjarja (FOTO) Kjo javë nuk ka nisur aspak mirë për aktorin e njohur të "Portokallisë", Florian Binaj. Aktori i njohur në rolin "polici