999 rezultate për

planet

Ku dallon Tetova nga planeti Mars? Lajmi që në planetin Mars është zbuluar se ka ujë ka sjellë edhe reagime të shumta ndër tetovarë. Pyetja që kanë ngri
9 momentet më shëmtuara të futbollit vijnë ndryshe (FOTO LAJM) Historia e futbollit është e shoqëruar nga momente magjike, por edhe pjesë të errëta që gjithsesi janë shkruar në histor
Kaka: Messi dhe Ronaldo nga një tjetër planet, unë ... Kaka u ka thurur lavde Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldos duke thënë me shaka se ai është i fundit fitues i Topit të A
Amerika po përgatitet për luftë me Rusinë Për herë të parë që prej ndarjes së Bashkimit Sovjetik, Departamenti i mbrojtjes së ShBA-ve është duke analizuar planet
Qytetarët mund të informohen “online” për planet e urbanizmit (FOTO LAJM) Nga data 21 shtator të gjithë qytetarët e Komunës së Prishtinës do të mund të aplikojnë “online” për të marrë informata
Top 10 liderët më të pashëm në planet, Rama le pas Gruevskin (FOTO LAJM) Portali Amerikan, "Hottest Heads of State" ka publikuar rënditjen e 199 liderëve më të pashëm në të gjithë globin. Lista
Në planet numërohen 3 trilionë pemë Sipas një studimi më të fundit rezulton se në planetin tonë, janë mbi 3 trilionë pemë. Studimi është kryer nga Thomas Cr
Ja 5 shqetësimet e trajnerit Olsen (FOTO LAJM) Danimarka vazhdon përgatitjet për sfidën ndaj Shqipërisë. Trajneri Morten Olsen ka blinduar kampin stërvitor, duke mos i
Ja cila është përgjigja e NASA-s për shkatërrimin e tokës Ditët e fundit një lajm në lidhje me goditjen e Tokës nga një asteroid gjigant, po qarkullon me shpejtësi nëpër internet
Njihuni me shtetet që përmirësojnë mirëqenien e botës sonë (FOTO LAJM) Në botë ekzistojnë disa shtete që kanë një rëndësi të veçantë në kontributin që japin për të ndihmuar disa vend e në bot
A do ti prishë Gjykata Speciale "planet" e Thaçit? Shpejtësia me të cilën diskutohen proceset në Kosovë mund ta kenë zili shumë vende. Zelli për debatin politik ende e dom
Çfarë është kjo krijesë në Mars (FOTO LAJM) NASA dhe sonda e saj që janë të vendosura në Mars vazhdojnë të sjellin foto, të cilat gjithnjë e më shumë bëhen dëshmi s
Shaqiri i prish planet Mancinit, refuzon një klub Xherdan Shaqiri është i vendosur që të qëndrojë tek Interi, megjithëse zikaltrit duan që ta shesin. Mediat italiane shkr
“Në Kepler-452b jetojnë ilirët, ndaj ky planet na takon neve”! Studiuesi dhe publicisti Daut Dauti, duke parodizuar me nivelin e historianëve shqiptarë dhe interpretimet që janë të pr
NASA zbulon planetin e ngjashëm me Tokën, mendohet se ka jetë (FOTO LAJM) Administrata Kombëtare Aeronautike Hapësinore Amerikane (NASA), ka bërë një deklaratë historike duke konfirmuar se është
15 milionë $ për mbrojtjen e mjedisit nga DiCaprio Aktori 40 vjeçar Leonardo DiCaprio, ashtu si një pjesë e madhe e aktorëve është ndërgjegjësuar për të dhënë kontributin
E dini cila është kafsha që vret më shumë në planet? (VIDEO) Sipas një studimi të bërë mbi kafshën, që vret më shumë njerëz në vit në planet, statistikat tregojnë se nuk kemi të bëj
Zbulohet planeti i ngjashëm me kometën Austronomët e NASA-s kanë bërë një zbulim të fundit, i cili lidhet me një planet me madhësi të përafërt me Neptunin. Ky
Ja denoncimi i Kurtit për abuzimet e EULEX dhe planet e Thaçit dhe Veselit (VIDEO) Deputeti i Vetëvendosjes, Albin Kurti, në seancën e Kuvendit ka lexuar raportin konfidencial të EULEX-it, të publikuar n
7 vendet më të veçanta në botë (FOTO GALERI) Lugina e Vdekjes, Shkretëtira Atakama dhe qyteti i Shangait, janë tre nga shtatë vendet më të veçanta që ekzistojnë në p