999 rezultate për

pirlo

Pirlo gjen mesfushorin e përsosur për Interin, është kroat Interi ka marrë një fitore të çmendur ditën e djeshme kundër Tottenham, fitore kjo e vlefshme tre pikë në Champions Leag
"Bisha" Kessié tejkalon Pirlon, shkruan histori te Milani 20-vjeçari, Franck Kessié sezonin e kaluar sipas “Tuttosport” ka thyer një rekord mjaftë të rëndësishëm. Bëhet fjalë
Pirlo "thumbon" keq Dybalan: Nuk po punon Legjenda e Juventus, Andre Pirlo në një intervistë për "TuttoSport" ka gjetur rastin të komentojë lojtarët aktual të Juv
Pogba te Juventus? Pirlo shton polemikat Paul Pogba, prej kohësh nuk po e gjen veten e tij te skuadra e Manchester United, madje ai ka pasur edhe disa konflikte
E bujshme! Pirlo i rikthehet futbollit, ky është klubi i ri Legjenda e futbollit, Andrea Pirlo raporothet se do të rikthehet në fushën e blertë. Bisedimet mes tij dhe klubit p
Rooney kthehet ne hero, si Maldini dhe Pirlo brenda 5 sekondave (VIDEO) Wayne Rooney është një nga lojtarët më të mirë anglez dhe këtë vazhdon ta tragojë edhe në kampionatin e SHBA ku ndodhet
Dështon rikthimi i Pirlos tek Kombëtarja e Italisë Andrea Pirlo nuk do të jetë zëvendësi i trajnerit të përfaqësueses së Italisë, Roberto Mancini, sikundër ishte parashiku
Pirlo pranë Italisë, ky është posti i ri Legjenda e futbollit italian , Andrea Pirlo pritet të rikthehet te Italia por tashmë do të jetë në një post jashtë fushë
Pirlo: Ronaldo mund të ndihmoj Juventusin të fitoj Champions Leaguen Andrea Pirlo beson se Cristiano Ronaldo do të bëjë diferencën tek Juventusi në Champions League. "Cristiano Ronaldo m
"Messi duhet të fitoj Botërorin që të jetë më i mirë se Maradona" Ish-mesfushori i Italisë, Andrea Pirlo beson se Lionel Messi do të kalojë legjendën e Napolit Diego Maradona nëse ai fit
Momenti epik kur Pirlo zëvendësohet nga i biri (VIDEO) Andrea Pirlo e mbylli përfundimisht dje karrierën, në një ndeshje të organizuar në “San Siro”, ku pjesë ishin shumë legj
Nga Sheva tek Vieri, Maldini dhe Nesta: Kush ishin yjet që i dhanë lamtumirën Pirlos Andrea Pirlos e luajti mbrëmë ndeshjen e lamtumirës në “San Siro” përkrah shumë yjeve dhe ish-bashkëlojtarëve. “Mbrëmja
Mancini bën premtimin e bujshëm: Do rikthej këtë sulmues të madh Roberto Mancini ka shkuar me dy surpriza tek drejtimi i Italisë. Ai ka ndërmend të rikthejë Mario Balotellin dhe kjo
Galliani tregon se si ka nënshkruar me Pirlon dhe Inzaghin Ish-drejtori i Milanit, Adriano Galliani ka folur për nënshkrimin e Andrea Pirlos, duke vënë në dukje se ai nënshkroi ed
Pirlo i sigurt: Do luajë Napoli, por Juventus do ta "vras" kampionatin Andrea Pirlo beson se Juventusi është favorit për ta fituar duelin vendimtar për Scudetto kundër Napolit. Dy skuadrat do
Kjo është e vërteta e Andrea Pirlos me pijet alkoolike Me të varur “këpucët në gozhdë”, edhe pse ende i duhet të luajë ndeshjen e lamtumirës, më 21 maj në stadiumin “San Siro”
Mbyllet debati, legjendat e Barcelonës dhe Juventusit komentojnë penalltinë e Vasquesit Ish lojtarët e Barcelonës, Eric Abidal, Hristo Stoichkov, Gary Lineker, Sonny Anderson, si dhe dy legjendat e “Zonjës së
Pirlo akoma beson: Juve si Roma, e përmbys Realin Juventusi duket edhe më i motivuar pas fjalëve të Andrea Pirlos. Nuk ka mjaftuar vetëm Roma pasi dhe legjenda italine do
Pirlo zgjedh dashurinë e jetës midis Milanit dhe Juventusit Andrea Pirlo para derbit ndërmjet Milanit dhe Juventusit ka zgjedhur dashurinë e tij më të madhe. Padyshim dashuria dhe
Andrea Pirlo me një rol të ri në Kombëtaren e Italisë Andrea Pirlo mund të marrë një rol në organizimin e stërvitjes së Italisë, edhe pse mund të varet nga fakti se kush do t