999 rezultate për

petrov

Lista Serbe akuzon Vetëvendosjen: Parti anti-serbe dhe anti-evropiane Deputeti i Listës Serbe, Slobodan Petroviç ka kërkuar që liderët politikë të subjekteve shqiptare të mund të bisedojnë q
Serbët dhe "fiksimi" me flamujt (FOTO LAJM) Stefan Mitroviç, lojtari i Freiburg i cili uli në tokë hartën e Shqipërisë së Madhe gjatë ndeshjes Serbi-Shqipëri, është
Gazetari maqedonas: E di se kush qëndron pas atentatit të Gligorovit Gazetari maqedonas, Zoran Petrov është shprehur se e di se kush qëndron pas atentatit të presidentit të Maqedonisë, Kiro
Serbët janë të gatshëm për zgjedhje të reja Kryetari i Partisë së Pavarur Libeale serbe, Sllobodan Petroviç është shprehur se zgjedhjet e jashtëzakonshme nuk janë z
Serbët janë gjithmonë me fituesin Serbët nuk janë aspak të shqetësuar se përse Gjykata Administrative nuk e njohu zgjedhjen kryetar parlamenti të Isa Must
Petroviç: Do të votojmë Mustafën Ish-zv.kryeministri Slobodan Petroviç është shprehur se Lista Serbe do të votojë Isa Mustafën për kryeparlamentar. Ai
Serbët me 9 deputetë Edhe pse Lista Serbe nuk ka marrë më shumë se vetëm 5.22 % të votave, ajo do të ketë në Kuvend 9 deputetë. Kjo vjen p
Vrasja në Gjorçe Petrov, edhe 30 ditë burg për Naserin Vrasja që tronditi Gjorçe Petrovin, por edhe mbarë Maqedoninë, akoma nuk është zbardhur e plotë. Për këtë arsye, Nase
Trazirat në Gjorçe Petrov, 7 të mitur në ndjekje penale SPB Shkup, sot parashtroi padi penale në Prokurornë themelore publike të Shkupit kundër shtatë personave të mitur, të dy
Radishani përsëritet në Gjorçe Petrov (FOTO LAJM) Banorët shqiptarë që jetojnë në lagjen Gjorçe Petrov ndjehen të pasigurt në banesat e tyre pasi gjatë protestës edhe ata
Publikohen pamjet nga incidentet e djeshme në Gjorçe Petrov (VIDEO) Ministria e Punëve të Brendshme ka publikuar sot pamje nga protestat e ditës së djeshme në lagjen Gjorçe Petrov të Shkup
Shkupi ngjan si në luftë, 50 të plagosur Në Gjorçe Petrov situata ka agravuar në përkeqësim. Portali Plusinfo, raporton se deri më tani 50 persona kanë mbetur të
Ja si u la Shkupi pas trazirave të mbrëmshme (FOTO LAJM) Pas trazirave të mbrëmshme, hyrja për në Shkup nga Tetova është bllokuar. Sipas njoftimeve policore, edhe rruga "4 k
Rritja e bashkëpunimin ndërkufitar Shqipëri-Kosovë Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shprehu sot mbështetjen e fuqishme të qeverisë shqiptare për përfshirjen e Kosovës në
Peleshi-Petrovic: Bashkëpunim për ruajtjen e vlerave të bashkëjetesës Zevendeskryeministri Niko Peleshi garantoi sot homologun e tij nga Kosova për mbështetjen e qeverisë shqiptare. Pas një
Meta-Petrovic: Respektim i standardeve evropiane për minoritetet Kreu i Kuvendit Ilir Meta u shpreh sot se aplikimi standardeve evropiane per te drejtat e pakicave ne cdo vend te rajoni
Kapet shkupjani që vodhi 2 milionë denarë Policia ka arritur të vërë në pranga një person, i cili dyshohet se ka vjedhur nga një shtepi 2 milionë denarë. Bëhet f
Vizita e Venizelos shoqёrohet me proteste para Qeverisё Ështe pritur me protesta në Shkup shefi i diplomacisë greke Evangelos Venizelos. Anëtarë të disa shoqatave, të udhëhe
Petroviç zhvillon një vizitë zyrtare në SHBA Ministri i Administrimit të Pushtetit Lokal Slobodan Petroviç po zhvillon një vizitë zyrtare ne SHBA me ftesë të Kongres
Treni përplas një veturë në “Gjorçe Petrov” Treni i linjës Kërçovë-Shkup, ka goditur sot një veturë të tipit “Mercedes” me targa të Shkupit. Si pasojë e kësaj përpl