999 rezultate për

perzgjedhur

Botërori i notit, ja pesë bukuroshet e momentit (FOTO-LAJM) Jakabos, Pellegrini, Carbonell, Belmonte, Anna Bader, janë pesë notarët më të bukura të përzgjedhura nga Corriere Dello
Top 15 ndërhyrjet më killer në futboll (FOTO LAJM) Futbolli është bërë më fizik dhe më agresiv vitet e fundit. Aq shumë sa ndonjëherë e ngatërrojnë me karaten apo arte mar
Fotografi humoristike nga sporti (FOTO LAJM) Pas një dite të lodhshme, të gjithë meritojmë të argëtohemi. Tani është koha për të qeshur. Portali Albeu për t'ju bë
Top 11 lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave (FOTO-LAJM) Revista britanike "World Soccer" përmes një votimi të kryer nga gazetarë, trajner dhe ish-futbollistë të cilëve ju kërku
"Pankina e Artë", triumfon Antonio Conte (FOTO LAJM) Është mbyllur votimi, i cili ka përzgjedhur trajnerët më të mirë në Itali për sezonin 2011-2012. Në Coverciano trajnerët
Zyrtare: Ekipi më i mirë i vitit (FOTO LAJM) Ëshë përzgjedhur ekipi më i mirë i vitit 2012. Në mbrëmjen gala që po zhvillohet në Zyrih të Zvicrës është zyrtarizuar 1
Arkitektura, ja 10 shkollat me më të bukura (FOTO-LAJM) Gjate vitit 2012 janë krijuar hapësira të reja arsimore, me një fokus në projektimin, madje edhe në vendet ku më parë nu
Ja disa nga fotot më magjike të vitit 2012 (FOTO-LAJM) Nga uragani Sandy në SHBA, dhuna e vazhdueshme në Siri, zgjedhja e Obamas si president apo olimpiada e zhvilluar në Lond
Kalatë më të bukura në Evropë (FOTO LAJM) Të rrethuara me ujë, pyje apo hendeqe. Këto janë karakteristikat kryesore të kalave më të vjetra në Evropë. Portali A
"Pleqtë" e Euro 2012 (FOTO LAJM) Futbolli nuk po njeh më moshë. Edhe kur bëhet fjalë për evenimente të rëndësishme si Kampionati Europain, trajnerët e Ko
ILDKP: Hetim pasurisë së 2 ministrave Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive (ILDKP) ka hedhur shortin për 192 zyrtarë të cilëve do t`u
Saif al-Islam: Shndërrimi i të përzgjedhurit të Gadafit Ka nga ata që prisnin një sjellje të paktën modeste nga ana e djalit të diktatorit, një falje për ata që humbën jetën gj
11 lojtarët që bënë historinë e Real Madridit (FOTO LAJM) Nga një sondazh i zhvilluar nga “Marca” është përzgjedhur edhe formacioni me 11 lojtarët më të mirë të gjithë kohërave n
LIFE: Fotografitë më të mira të 2011-s (FOTO LAJM) Revista prestigjioze LIFE ka përzgjedhur fotografitë më të mira të vitit 2011. Janë gjithsej 69 foto të përzgjedhura, t
Zvicra për Eurosong 2012, eliminohen shqiptarët Tre këngëtarët shqiptarë të cilët garonin për përfaqësimin e Zvicrës në Eurosong 2012 janë eliminuar. Jashtë kandidatëve
Angeline Jolie në një film për shimpanzetë Angelina Jolie së shpejt do të jetë në një film me studiuesen e shimpanzeve Jane Goodall. Filmi do jetë një biografi për
Halimi ministër Drejtësie, Bumci i Turizmit Eduard Halimi do të jetë kreu i ri i Ministrisë së Drejtësisë, deri më tani mbajtur nga Bujar Nishani.Në krye të ministr
Elvana Gjata vijon të "çmendë" publikun Një natë e gjatë dhe pa gjumë ka qenë ajo e pak ditëve më parë në një prej lokaleve më në zë në kryeqytetin shqiptar për
Ja 16 te perzgjedhurit e Lippit per Afriken e Jugut Marcello Lippi ka përzgjedhur 16 lojtarët e parë udhëtarë të sigurt për në Afrik