999 rezultate për

perputhje

Edhe një gjykatës drejt shkarkimit, nuk plotëson kushtin e thjeshtë për pasurinë KPK ka zhvilluar ditën e sotme seancën dëgjimore ndaj anëtarit të Gjykatës së Lartë, Artan Brocit. Trupa gjykuese përbëh
Vuçiç nuk kënaqet, kërkon Asociacionin sipas asaj që ka firmosur Hashimi Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka thënë se Asociacioni i Komunave me shumicë Serbe do të themelohet në përputhje me Ma
BE: Asociacioni do të formohet me ligjet e Kosovës Edhe pse Kosova mori hapa konkret për formimin e Asociacionit, as kjo nuk i kënaqu serbët. Ata po thonë se krijimi i
Këto kompetenca do t’i ketë Asocacioni Si do të mund të dukej Asociacioni i Komunave serbe, e cila, siç paralajmërohet, në mënyrë të pavarur e pa i pyetur inst
Beogradi nuk lejon ndryshimin e Asociacionit Prishtina dëshiron t’u ikë detyrimeve nga Marrëveshja e Brukselit, shkruan sot “Novosti”. Sipas kësaj gazete ajo do të p
Eshtrat e ushtarëve grekë, Bushati flet për mospërputhje shifrash Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati i ftuar në Opinion ka sqaruar cështjen e zbulimit të eshtrave të ushtarëve g
Autoriteti i Konkurrencës rrëzon vendimin për rritjen e çmimit të ujit në Tiranë Autoriteti i Konkurrencës ka marrë një vendim të rendësishëm për qytetarët e Tiranës në lidhje me tarifat e reja të ujit
Thaçi: Iniciativat në përputhje me Kushtetutën nuk janë përplasje me ndërkombëtarët Presidenti Hashim Thaçi ka folur lidhur me iniciativën për shfuqizim e Gjykatës Speciale. Ai ka thënë se asnjë inici
Spasovski: Arrestimi i deputetëve të VMRO-së është në përputhje me ligjin Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski insiston që policia ka vepruar në mënyrë ligjore gjatë arrestimit të de
Zbulohet mospërputhje e numrit të fletëvotimeve në një qendër votimi në Prishtinë Në vendvotimin 1937 në Prishtinë numri i fletëvotimeve të përdorura, numri i votave me kusht dhe numri i fletëvotimeve t
Emërohen drejtorë të rinj në disa institucione publike në Maqedoni Qeveria ka emëruar 67 funksionarë dhe drejtorë të rinj të organeve, drejtorive shtetërore dhe institucioneve ndëshkuese
Zaev: Ligji për gjuhët është në përputhje me Kushtetutën Me ligjin për gjuhët e avancojnë shfrytëzimin gjuhëve të të gjithë komuniteteve. Të gjitha dispozitat në zgjidhjen e
Vesel Memedi fton nënshkruesit e "Deklaratës së përbashkët" në takim RDK-ja e Vesel Memedit sot ka dërguar ftesë deri te partitë parlamentare shqiptare, nënshkruese të Deklaratës së përbash
Rregullat e Speciales janë në përputhje me Kushtetutën, pas 7 ditësh mund të ngrihen aktakuza Dhoma e Specializuar e Gjykatës Kushtetuese ka shpallur aktgjykim pozitiv për rregullat e rishkruara të Rregullores së P
Ahmeti: Tani do punojmë për integrimin e Maqedonisë Kryeu i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, ka përshëndetur dhënien e mandatit nga Ivanovi kreut të LSDM-së Zo
KQZ-ja regjistron partinë "provokuese" të Jabllanoviçit Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur për të diskutuar për për zgjedhjet e parakohshme që pritet të mbahen më 11
Muhiq: Zgjedhja e Xhaferit, në përputhje me Kushtetutën Deputeti i LSDM-së, Ferid Muhiq nuk pajtohet me deklaratat për parregullsi në zgjedhjen e kryetarit të ri të Kuvendit Ta
Protesta, a do të negociojë Italia mes palëve? Ja përgjigja e Alfanos Ambasadori italian në Tiranë, Alberto Cuttillo në ditën e 3 të saj vizitoi çadrën e ngritur para kryeministrisë. Sot
Gecaj i përgjigjet ashpër Vuçiçit: Kërkoni drejtësi në shtetin tuaj Zëvendësministri i Administrimit të Pushtetit Lokal, Bajram Gecaj, ka thënë se do të ishte e palogjikshme që Franca si n
Kerry për abstenimin e SHBA-së ndaj Izraelit në OKB: Ishte në përputhje me vlerat tona Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, ka thënë në një konferencë për shtyp të mbajtur më herët se abstenimi i SHBA-