999 rezultate për

perpjekjet

Irinej: Daçiq po përpiqet të gjejë një zgjidhje Qeveria ka një barrë të madhe, ndërsa anëtarët e saj po bëjnë përpjekje që të zgjidhin çështjen e Kosovës në mënyrën më
Gruevski: Ne jemi të kënaqur nga raporti Kryeministri Nikola Gruevski, është shprehur se Raporti Special i KE-së i prezantuar dje nga komesioneri për Zgjerim, Sh
Krasniqi: Kosova nuk mund t'a përdorë bashkimin kombëtar si "monedhë pazari" Kryetari i Parlamentit të Kosovës, z. Jakup Krasniqi vizitoi sot Universitetin Epoka ku zhvilloi një Forum të Hapur me s
Java e ardhshme, pjesa më e rëndësishme e dialogut Kosovë-Serbi Gjatë javës së ardhshme pason pjesa më e rëndësishme e dialogut Kosovë-Serbi. Kështu u shpreh gjatë një takimi me Sekre
“Poli i Tretë”, Meta takim me Dulen Lëvizja Socialiste për Integrim po bën të gjitha përpjekjet për krjimin e një “Poli të Tretë”, në të cilin do të merrte
Inter merr Carrizon, tentohet edhe Andreolli Pasi ka marrë Schelotton, Kuzmanoviç dhe Kovaçiç, Inter ka bërë të tijin për shumën e 250 mijë eurove edhe portierin arg
VV përshëndet lirimin e Haradinajt, Brahimajt dhe Balajt Lëvizja Vetëvendosje ka përshëndetur vendimin e Gjykatës së Hagës për lirimin e Ramush Haradinajt, Lahi Brahimaj dhe Idr
Krasniqi uron shqiptarët për 100-vjetorin e pavarësisë Kryetari i Kuvendit të Kosovës Jakup Krasniqi ka uruar të gjithë shqiptarët për ditën e pavarësisë së Shqipërisë dhe dit
Egjipti kërkon që Izraeli të ndërpresë sulmet në Gaza Egjipti vazhdon përpjekjet për arritjen e një armëpushimi në konfliktin mes Izraelit e Palestinës dhe deklarata e presid
Nëse dialogu ecën mirë, KFOR mund të reduktojë forcat Komandanti gjerman i KFOR-it Volker Halbauer i ka cilësuar si pozitive përpjekjet e bashkësisë ndërkombëtare për të ulur
Progresi i Kosovës drejt BE-së varet nga përpjekjet e Kosovës Kosova mund të fillojë negociatat për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me BE-në në pjesën e parë të vitit të ardhshëm
Integrimi, numri 2 i NATO-s përshëndet përpjekjet e Ahmetit Zëvendëssekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Aleksandër Vershbow, i ka shkruar letër falënderuese kryetarit të Bashkimit D
Në OKB bien këmbanat e paqes Në selinë e Kombeve të Bashkuara kanë rënë kambanat e paqes për të sinjalizuar Ditën e 31-të Ndërkombëtare të Paqes. K
Nga Reçica, asgjë e re Të gjithë ishin kthyer mbrëmë nga Reçica e Tetovës ku po zhvillohej mbledhja e kryesisë qendrore të Bashkimit Demokratik
CR7-United, shtohen përpjekjet Cristiano Ronaldo do të kthehet te Manchester United. Ky është lajmi i bujshëm që çdo ditë që kalon përforcohet nga medi
Eliminohet Skënderbeu Kampionët e Shqipërisë zgjohen nga ëndrra në Budapest përballë Debrecenit, që kthejnë më këmbë në tokë ekipin e Levit du
SHBA, vijojnë përpjekjet për shuarjen e zjarreve Në shtetet e Kolorados dhe Nju Meksikos në SHBA janë intensifikuar edhe më shumë perpjekjet për të shuar dy zjarre gjiga
Kandidatura konsensuale, Meta: Berisha dhe Rama të takohen sërish Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim u shpreh sot se përpjekjet për gjetjen e një kandidature konsensuale do të vijoj
Presidenca dënon sulmin në Mitrovicë Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës e dënon sulmin e mbrëmshëm në Mitrovicë. Në reagimin e zyrës së këtij instit
Lirohen 10 pengje nga FARC Rebelët e majtë kolumbianë të FARC kanë liruar 10 pengjet e fundit që mbaheshin të rrëmbyer për më shumë se një dekadë.