999 rezultate për

perfshin

DASH përfshin në raport edhe vrasjen e pesëfishtë Në Departamentin Amerikan të Shtetit kanë mbërritur pas një viti akuzat e ngritura për terrorizëm islamik kundër të akuz
Kjo qenka "Maqedonia e Madhe" që përfshin territore të Kosovës dhe Shqipërisë! Në faqen zyrtare në FB të Tv Sitel në Maqedoni, dje u lansua një foto ku kërkohet përkrahje e gjithë maqedonasve për har
Aleancë e trefishtë për të sjellë Ibra-n te Juve (FOTO LAJM) Zlatan Ibrahimoviç te Juventusi. Po, tani është e mundur. Teksa prej më shumë se një muaji po punohet me menaxherin Mino
Ulza shpallet Park Natyror Rajonal Komuna Ulëz me ndihmën e Institutit për Ruajtjen e Natyrës në Shqipëri dhe me mbështetjen financiare të Ambasadës Amerik
Obama prezanton projekt-buxhetin për vitin 2014 Presidenti amerikan Barak Obama pritet të shpallë sot projekt-buxhetin për vitin 2014, një plan që nuk kënaq shumë anëta
Kontroll në apartamentin e shefes së FMN-së Apartamenti i shefes së Fondit Monetar Ndërkombëtarë, Christine Lagarde në Paris është boshatisur nga policia e Francës,
Pushimet më të kushtueshme në botë (FOTO-LAJM) Të gjithë kemi menduar të lëmë punën për pak kohë, të marrim valixhet e të shkojmë me pushime. Por problemet e përditshm
Privatizmi në Kosovë përfshin edhe zonat e bauara nga serbë Në kosovë kanë nisur procedurat për privatizimin e të gjitha ndërmarrjeve shoqërore apo aseteve të ndryshme. Sipas Agjen
Reagimi i ISKSH: Skema e sigurimeve përfshin të gjithë njerëzit në nevojë ISKSH ka reaguar ndaj deklaratës së PS-së në lidhje me mbulimin e popullatës nga skema e sigurimeve duke sqaruar se sk
Google përfshin edhe Shqipërinë në aplikacionet e saj Me vendosjen në funksion të Facebook Graph Search, si motor i ri i kërkimit në internet, Google menjëherë është përgjigj
Zjarri përfshin banesën, vdes 70-vjeçarja Një 70-vjeçare ka humbur jetën në kryeqytet pasi shtëpia ku ajo banonte është përfshirë nga flakët. Forcat e zjarrëfikës
Në regjistrim nuk u përfshinë kosovarët e diasporës Sipas Agjencisë për Statistika e Kosovës dhe Zyrës së Bashkimit Evropian, numri i banorëve të Kosovës, pa veriun, kalon
Ky është iPhone 5 (FOTO LAJM) Më në fund Apple zbuloi telefonin e saj të fundit, i cili sigurisht quhet iPhone 5. iPhone 5 ka një ekran më të madh se
Dhjetë politikanët më të pasur në Kosovë (FOTO-LAJM) Behxhet Pacolli vazhdon të jetë zyrtari më i pasur në Kosovë. Në listën e publikuar nga lëvizja Fol Ramiz Kelmendi lista
Të paktën mos pini më shumë se 20 cigare Pirja e më shumë se 20 cigare në ditë rrit mundësinë për të pësuar hemorragji cerebrale. Sipas një studimi të kryer nga
Veriu i Kosovës, kusht për nisjen e negociatave Kërkesa primare e Brukselit dërguar autoritetet e reja në Beograd që të mund të marrë datën e fillimit të negociatave, p
Tramvaji përfshin në aksident edhe 8 makina tjera (VIDEO) Aksident i çuditshëm në qytetin Perm të zonës Ural të Rusisë. Në këtë aksident përveç tramvajit janë përfshirë edhe një
MPB e Maqedonisë e përfshinë Kosovën si pjesë të Serbisë MPB e Maqedonisë vazhdon të bëjë skandale lidhur me lëshimin e dokumenteve personale, duke e përfshirë akoma Kosovën si
Kodi penal përfshin burgimin e përjetshëm Qeveria e Kosovës sot ka miratuar Kodin e ri Penal të Kosovës, ndërsa i ka dërguar për shqyrtim të më tejmë Kuvendit të
Zjarri përfshin kodrat e Beratit Zjarri ka përfshirë kodrat e mbjella me pisha në rrethin e Beratit në lagjen Muzeale “Kala”. Në vendin e ngjarjes kanë s