999 rezultate për

perendimor

Tusk në Kosovë do të takohet vetëm me Thaçin Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, do ta vizitojë nesër Kosovën, për t’u takuar vetëm me Presidentin Hashim T
Rriten temperaturat në Kosovë, gjithë dita është me diell Edhe sot mbi vendin tonë vazhdon të mbaj mot i nxehtë. Temperaturat gjatë ditës pritet të arrijnë deri në 29 gradë celsi
Serbët shkojnë me simbole shtetërore në panair, reagon MPJ Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka reaguar pas situatës së krijuar në panairin e fundit, në të cilin u promovua
Franca qetëson Beogradin: Deklarata e Macron nuk kishte të bënte me ju Ambasadori francez në Beograd, Frederic Mondoloni ka qetësuar serbët sa i përket deklaratës së presidentit Emmanuel Macr
Mogherini dhe Zaev organizojnë darkë për kryeministrat e Ballkanit Perendimorë Kryeministri Zaev dhe përfaqësuesja e lartë e BE-së Federika Mogherini kanë organizuar darkë sonte për kryeministrat e B
Haradinaj në Shkup, ha drekë me Komisionerin Hahn Në kuadër të Samitit Digjital të Ballkanit Perëndimor që po mbahet në Shkup të Maqedonisë, Kryeministri i Republikës së
Ballkani me hapa të shpejtë drejt dixhitalizimit, mbahet konferenca e parë në Shkup Ndërkohë që vendeve të Ballkanit Perëndimor i është hapur drita jeshile për t'u integruar në BE, ato po shkojnë paraleli
Junker i bëri thirrje BE-së që të nxisë perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor Presidenti i Komisionit Evropian Zhan Klod Junker i bëri thirrje Bashkimit Evropian që të nxisë perspektivën evropiane t
Thaçi i gëzohet hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas publikimin e Raportit të Progresit për gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ësht
Shkupi, vendi mikpritës i samitit dixhital të Ballkanit Perëndimor Samiti i parë dixhital i Ballkanit Perëndimor do të mbahet më 18 dhe 19 prill në Shkup, njoftoi sot Këshilli për Bashkëp
Ish-nënkryetarja: Ballkani Perëndimor të pranohet njëkohësisht në BE Ish-nënkryetarja në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek, thotë se Qeveria e Kosovës duhet ta paraqesë një propozim për
Pasi sulmuan Sirinë, treshja perëndimore bën kthesën e madhe Në atë që mund të jetë një kthesë e habitshme e rrjedhës së ngjarjeve, treshja e aleatëve perëndimorë, të cilët kërcënua
A do hapen negociatat? Mogherini ka një mesazh para vizitës në Tiranë Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini dhe Komisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn d
Forcat properëndimore kërkojnë largimin e Ali Ahmetit, forcat pro ruse e përkrahin Forcat properëndimore në radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim janë duke kërkuar largimin e kryetarit të partisë Al
Thaçi pjesëmarrës në Samitin e Sofjes, prania e kryeministrit spanjoll nuk dihet Çështja e pjesëmarrjes së Kosovës kishte vënë në pikëpyetje Samitin në mes BE-së dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, që
Bullgaria jep shenja të këqija për pavarësinë e Kosovës Bullgaria do të respektojë statusin e neutralitetit të pavarësisë së Kosovës në samitin e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor
Stafi i “Mehmet Akif”: Shtetet perëndimore kanë marrë nën mbrojtje “gylenistët” “Gylistan” Edecation Center, përmes një njoftimi për media bën me dije se është e tronditur nga ngjarjet e fundit pas ar
Mot i keq në fundjavë ndalon në Maqedoni Moti nesër do të jetë i ndryshueshëm, me dielli, erë lokale, reshje dhe stuhi në orët e mbrëmjes. Përgjatë ditës krye
Hakmarrja ruse, dëbohen 150 diplomatë perëndimorë Rusia ka vendosur tu përgjigjet me të njëjtën monedhe vendeve që përzunë diplomatët rusë. Moska do të dëbojë rreth 1
Rrogat ulen, taksat ngrihen: Shifrat tronditëse që nxjerrin zbuluar Ramën Ekonomia e Shqipërisë dy vitet e fundit është rritur me ritme me të shpejta se Rajoni, por kjo nuk është përkthyer në nj