999 rezultate për

perendimor

Mogherini fton liderët e Ballkanit Perëndimor, nga Kosova merr Thaçin Presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiç, u kanë dalë mjaft punë me njëri-tjetrin këto dit
Mogherini thërret në Bruksel liderët e Ballkanit Perëndimor Shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, do të organizojë një takim joformal
Mogherini: Urgjent, duhet të ndihmojmë Ballkanin Perëndimor Marrëveshja për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës e Serbisë dhe hapja e bisedimeve me Tiranën e Shkupin – ja
Sot mos bëni plane pa e lexuar motin IHMK-ja përmes një komunikate për media bën të ditur se nesër do të ketë reshje të shiut në pjesën veriperëndimore të Ko
Ballkani: Beteja me ekstremistët, tani në internet! Konferenca e Tretë e Koordinimit Rajonal për perballmin e terrorizmi dhe Parandalimit e Kundërshtimit Ekstremizmit të Dh
Anglia paralajmëron Rusinë: Bëj kujdes Shefi i Shërbimit Sekret Britanik, Alex Younger, ia ka tërhequr vërejtjen Kremlinit që të mos e nënvlerësojë aftësinë e
Rama sot takohet me Haradinajn dhe kryeministren serbe Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj do të marrë pjesë sot në një mëngjes pune në Vjenë me kryeministrat e Ballkanit
Zv.kryeministrja Mesi pret Komisioneren e BE për Ekonominë Dixhitale dhe Shoqërinë Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi priti sot në një takim KomisionerenEuropiane për Ekonominë
Hoti: Kosova po e humb orientimin properëndimor Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, thotë se qasja e kërkimit të aleatëve për t’u përkrahur korrigjimi
E frikshme, treni udhëton kilometra të tërë pa asnjeri brenda Gjiganti minerar BHP Billiton u detyrua të "përplasë" qëllimisht një tren mallrash të ngarkuar me xeheror hekuri, pasi k
Tashmë pa pushtet, Tahiri sulmon Hashim Thaçin Ish-shefja e bisedimeve teknike me Serbinë, Edita Tahiri ka ripërsëritur qëndrimin e saj për ndryshimin e kufijve. Aj
Todorov shpërthen ndaj ish-partisë: Janë antiperëndimorë Ish-ministri i Shëndetësisë dhe funksionari i lartë i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Todorov pas largimit nga anëtarësia së part
Ballkani, thesar në turizmin e aventurës Sarajeve - Projekti për Zhvillimin dhe Promovimin e Turizmit të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (KBR) mori operatorët
Hahn tregon nëse Ballkani Perëndimor do të anëtarësohet në vitin 2025 Komisioneri Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn është pyetur së fundi për mundësinë që Serbia të bëhet anëtare e BE-së,
LSDM: Drejtuesit e VMRO-DPMNE janë marioneta antiperëndimore Udhëheqësia e VMRO-DPMNE-së dhe Hristijan Mickoski janë marioneta antimaqedone dhe antiperëndimore që u penguan në tenti
Kurz: BE është e plotë me Ballkanin Perëndimor Kancelari austriak, Sebastian Kurz e ka përshëndetur marrëveshjen e arritur në Kuvendin e Maqedoni, i cili mundësoi shum
Sot është një ditë e bukur për Ballkanin Perëndimor Koment nga Ervin Shkulaku Pas atij referendumi në Maqedoni sa është rikthyer shpresa pasi kuvendi ka kaluar me
Fondi i Ballkanit Perëndimor feston një vjetorin e çeljes në Tiranë, gati Thirrja e Dytë për projekte Fondi i Ballkanit Perëndimor, organizata e parë gjithëpërfshirëse rajonale në Ballkanin Perëndimor, feston në 1 nëntor p
Mogherini: Marrëveshja e Maqedonisë ndikon në gjithë Ballkanin Perëndimor Marrëveshja e Prespës është rast unikat për pajtim dhe mbyllje të kontestit dydekadësh mes Shkupit dhe Athinës dhe ky r
Ballkani hap tregun për profesionistët e Ballkanit? Bruksel - Ballkani Perëndimor filloi bisedimet për njohjen reciproke të kualifikimeve profesionale të mjekëve, stomatolo