999 rezultate për

perdorimit

Taravari për Zërin e Amerikës: Nuk do të ketë zyrtarizim të gjuhës shqipe (VIDEO) Ministri i Shëndetësisë, njëherit sekretar i përgjitshëm i LrPDSH’së, Arben Taravari në një intervistë për “Zëri i Ameri
U arrestua për shpërdorim detyre, merr pafajësinë ish-kreu i tatimeve të Tiranës Gjykata e Apelit ka shpallur të pafajshëm Androkli Kokthin, ish-Drejtorin e Tatimeve të Tiranës. Androkli Kokthi u ar
Dita botërore kundër abuzimit dhe trafikimit të drogave Më 26 qershor shënohet Dita Botërore kundër abuzimit dhe trafikimit të drogave. Historia e përdorimit të substancav
8 mënyrat e përdorimit të bustinave përveç çajit Dikush zgjedh kafen e dikush çajin, por pasi të lexoni përdorimet e bustinave të përdorura të çajit, do ta preferoni më
Ekspertët: Sa është afati i përdorimit të ujit në shishe Shkencëtarët zbulojnë edhe për se duhet ta pini apo ta hidhni pas disa ditësh të hapjes së shishes. Edhe pse uji mine
LSDM, thirrje VMRO-së t’i japë fund keqpërdorimit të qytetarëve në protesta LSDM, në një reagim me shkrim ndaj konferencës për shtyp së sotme të Dragan Danev, i bën thirrje kryesisë së VMRO-DPMNE-
Nisma re e Pekinit kundër shpërdorimit të letrës higjienike Parqet e Pekinit tashmë varen nga teknologjia e lartë për t’i ndaluar njerëzit që të shpërdorojnë letrat higjienike.
10 mënyrat fantastike të përdorimit të pastës së dhëmbëve (FOTO LAJM) Përveç se për të pastruar dhe mbajtur të shëndetshëm dhëmbët tuaj, pasta e dhëmbëve mund të përdoret gjerësisht edhe për
Veliaj: Pas pagesës, propozon ndalimin e përdorimit të qeseve plastike Bashkia e Tiranës, e mbështetur nga vullnetarë e qytetarë të Tiranës, ka nisur sot një aksion pastrimi në të 24 Njësitë
Protesta në 13 qytete të Maqedonisë kundër përdorimit të gjuhës shqipe Kanë vijuar edhe sot në Maqedoni protestat kundër platformës shqiptare nga të ashtuquajturit “Iniciativa për Maqedoni të
Bashkia Tiranë nismë për ndalimin e përdorimit të qeseve plastike, prodhohen 5 mijë trasta Me qëllim ndërgjegjësimin e qytetarëve që të reduktojnë përdorimin e qeseve plastike, aktivistë dhe studentë të arsimit
Dorezat e mjekëve të rrezikshme! SHBA urdhëron ndalimin e përdorimit të tyre Nga janari dorezat e mjekëve nuk do të përdoren më sepse kanë rezultuar mjaft të rrezikshme dhe FDA (Food and Drug Admi
Vdes foshnja e porsalindur pas përdorimit të vitaminës D Një foshnjë vetëm 10 ditëshe në Francë ka humbur jetën si pasojë e një arresti kardio-respirator, menjëherë pasi mori nj
Ndryshon provimi, ja si do të merret patenta pas 1 janarit 2017 Duke nisur nga 1 Janari i vitit që vjen, qytetarët do të kenë dy rrugë për të marë patentën. Njëra duke kryer testin për
Luftanija më e frikshme në botë del jashtë përdorimit, vetëm një javë pas inaugurimit (FOTO LAJM) Vetëm një javë pas inagurimit të saj, luftanija më e përparuar teknologjike e marinës amerikane, “USS Zumëalt”, ka dalë
BDI do të formojë institucion për mbikëqyrjen e përdorimit të gjuhës shqipe Bashkimi Demokratik për Integrim ka paralajmëruar sot përmes kandidatit për deputet në zonën e gjashtë, Xhevat Ademi, th
KAMZË/ Investuan të gjitha kursimet, uji i nxjerr jashtë përdorimit shtëpinë dhe orenditë (FOTO) Ka mjaftuar dy ditë shi për t’ja nxjerë jashtë përdorimit investimin e jetës. Një familje nga Bashkia e Kamzës në Tiranë
Albanologët: Niveli i shqipes në institucione, jashtë standarteve Albanologët konsiderojnë se përdorimi i gjuhës shqipe nëpër institucionet e vendit, jo që nuk është në nivelin e duhur p
Franca/ Stop përdorimit të enëve plastike “Stop përdorimit të enëve plastike”, është vendimi që ka marrë Franca. Sipas ligjit të ri, të miratuar muajin e kalu
Aplikacionet kanë përgjysmuar kohën e përdorimit të kompjuterit Lehtësirat që sjellin aplikacionet për teknologjinë celulare kanë çuar në uljen e orëve të shpenzuara nga individët në k