999 rezultate për

pejes

Policia bastis një komunë serbe të Kosovës Medie serbe njoftojnë sot se “forca të mëdha policore nga Policia rajonale e Pejës në bashkëpunim me pjesëtarë të njësis
Prokuroria: Gjykata e Pejës nuk po e heton Mustafën Vendimi i Gjykatës Themelore të Pejës për të hedhur poshtë 16 prej 18 pikave të aktakuzës kundër ish-kryetarit të Komunë
Kjo është kandidatja me mbulesë për kryetare të Pejës Partia Fjala ka kandiduar një femër me mbulesë për kryetare të Komunës së Pejës. Partia e drejtuar nga ish-deputeti G
Ky është kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Pejës (FOTO) Bashkim Nurboja do të jetë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Pejës. Kështu ka njoftuar Vetëvendosje nëp
Gashi: Muhaxheri e ka degjeneruar Pejën Kryetari i degës se Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë, Fatmir Gashi, ka thënë se investimet elektorale të kryeta
Gjenden të vrarë dy vëllezër në Pejë , 11 vite më parë u ishin vrarë edhe dy vëllezër të tjerë Dy vëllezër janë gjetur të vrarë në Kryshec të Pejës. Ka qenë vetë kryeprokurori i Pejës, Agim Kurmehaj i cili ka kon
Kosova, destinacioni i duhur këtë verë Kosova po i jep një rëndësi të vecantë turizmit ,duke shfrytëzuar atë si potencial kryesor të zhvillimit të vendit. Turi
Dy vëllezërit e plagosur rëndë në Pejë sillen për t'u operuar në QKU Dy vëllezërit, me inicialet B.K. dhe N.K të cilët mbetëm të plagosur sot në qytetin e Pejës, tashmë kanë mbërritur në Qe
4 të plagosur në spitalin e Pejës nga një incident me armë zjarri (VIDEO) Drejtori i Spitalit Rajonal të Pejës ka konfirmuar se katër persona kanë mbetur të plagosur në një incident me armë zjar
Vdekje e dyshimtë në Pejë Një person ka ndërruar jetë nga plagët që i ka shkaktuar vetës përmes një arme zjarri në Pejë. Lajmin e ka konfirmuar X
Aktakuza ndaj Gazmend Muhaxherit: Ka keqpërdoruar 152 mijë euro Prokuroria Speciale e Kosovës ka nisur hetimet ndaj kryetarit të Pejës dhe të tre zyrtarëve të tjerë të komunës, si dhe
Aktakuzë ndaj kreut të Komunës së Pejës, ja çfarë thotë zëdhënësi i saj Gjykata Themelore në Pejë ka ngritur aktakuzë ndaj kryetarit të kësaj komune, Gazmend Muhaxherit, por sipas zëdhënësit t
Bogoljub Karic: Haradinaj shpëtoi Patriarkanën e Pejës e Manastirin e Deçanit Biznesmeni serb i lindur në Pejë, Bogoljub Karic i ka lënë meritat kryesore Ramush Haradinajt se në vitin 2004 s’kishte
Peja protestë për Haradinajn Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Pejë, ditën e sotme organizon protestë në përkrahje të liderit të AAK-së, Ra
Gjendet pa jetë një person në qendër të Pejës Mëngjesin e ditës së sotme është gjetur i vdekur një person në qendër të qytetit të Pejës. Sipas qytetarëve atje pers
Arrestohet Demë Dashi, Drejtor i Inspeksionit në Komunën e Pejës Gjatë pasdites së sotme është arrestuar Drejtori i Drejtorisë së Inspeksionit në Komunën e Pejë, Demë Dashi. Dashi ës
Vetëvendosja: Pejës i duhet ndryshimi Visar Ymeri, bashkë me deputetin, Driton Çaushi dhe kryetarin e LVV-së për Pejën, Bashkim Lajçin sot vizituan qytetin e
Përmbytet spitali i Pejës (VIDEO) Një video që ka publikuar në rrjetin social Facebook, Naim Haxhosaj, qytetar i Pejës, shihet se pas rreshjeve të shiut ë
Gjendet një polic i vdekur në Pejë, dyshohet për vetëvrasje Një polic është gjetur i vrarë me armë zjarri në afërsi të qytetit të Pejës. Mësohet se i polici i pajetë është efe
Sherr me bashkëmoshatarët, vdes adoleshenti nga Peja Një 16 vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një zënke me tre bashkëmoshatarët e tij në një autobus të linjës së Pejës.