999 rezultate për

pasaporte

Shkon për pasaportë, mëson se ka "vdekur" Dorëzon lutjen për pasaportë të re në polici, por punonjësi ia kthen prapa dokumentet me arsyetimin se kishte vdekur. Ky
Milan, tjetër kandidat për mbrojtjen Skuadra e Milanit po mendon ende për mbrojtjen. Ndërsa një kandidat tjetër i cili po shqyrtohet nga drejtuesit e kësaj s
Shqipëria i ka "vjedhur" Kosovës 50 futbollistë Trajneri i Kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi, ka shënjestruar edhe katër futbollistë kosovarë që luajnë në Evropë pë
Grabitet shtëpia e Kaltrina Selimit Tashmë Kaltrina Selimi e ka marrë veten dhe është duke u përpjekur ta harroj çdo gjë që ka ndodhur para disa ditësh në b
U pais me pasaportë me të dhënat e shokut, ndalohet 34 vjeçari Një 34 vjeçar është ndaluar nga policia e Elbasanit pasi akuzohet për paisje me pasaportë me identititet të rremë. Sipa
Pasaportat, Nishani: Verifikimi në komisariate, i përkohshëm Aplikimet për pasaporten biometrike do të bëhen sërish pranë qendrave të aplikimit të kompanise "Aleat". Sipas ministrit
MB: Përdorimi i pasaportave të vjetra deri në 1 mars Afati i fundit i përdorimit të pasaportës së vjetër për jashtë shtetit do të jetë 1 marsi i vitit 2012. Kjo gjë është de
Pasaportat e vjetra vetëm dhe disa ditë Kanë mbetur edhe pak ditë për përdorimin e pasaportave jobiometrike, “pasaportës së kaltër”, që u skadon afati i përdori
Përdor iPad-in si pasaportë Një kanadez ka kaluar kufirin nga Kanadaja në SHBA pa pasur pasaportën me vete. Oficeri kufitar e ka lejuar Martin Reisc
Tentoi të kalonte me dokumenta false, arrestohet somalezi Një 33-vjeçar nga Somalia është arrestuar nga policia e kryeqytetit në Rinas pasi eshte kapur me pasaporte false. Sipas
Paisja me pasaportë, rregulla të reja Të gjithë qytetarët që do të duan të paisen me pasaporta biometrike nga ditët në vijim do të ndjekin procedura të tjera
Rregulla të reja për të marrë një pasaportë biometrike Qytetarët që deri më tani nuk janë paisur me pasaportë biometrike, në ditët në vijm do të ndjekin procedura të tjera për
Thaçi dorëzon pasaporten e parë biometrike Kosova ka lëshuar ditën e hënë pasaportën e parë biometrike për qytetarët e saj. Pasaporta e parë e prodhuar nga qeveria
Përcaktohet çmimi për pasaportat biometrike Përcaktohet çmimi për marrjen e pasaportës biometrike. Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, ka marrë vendim p
Eliza Dushku merr pasaportën shqiptare Aktorja e mirënjohur e Hollivudit, Eliza Dushku, ka marrë sot pasaportën shqiptare. Kryeministri i vendit Sali Berisha
AK në Maqedoni, “Një komb, një pasaportë” Aleanca Kuqezi ka shtrirë degët e saj gjithandej, së fundmi edhe në Maqedoni, ku ka mbajtur një takim prezantues në qyt
Aleanca Kuq e Zi me nismë të re: "Një komb një pasaportë" Aleanca Kuq e Zi shpalli sot nismën e re e cila do të quhet "Një komb një pasaportë". Përmes kësaj nisme Aleanca Kuqezi
Basha: Nuk kam pasaportë amerikane Nuk ka m pasaportë amerikane dhe nuk kam blerë asnjë shtëpi me një pasaportë të tillë, kështu ka delaruar kandidati i m
600 mijë zgjedhës rrezikojnë të mos votojnë Në zgjedhjet lokale të 8 majit, rreth 600 mijë zgjedhës rrëzikojnë të mos votojnë. Këto persona me të drejtë vote nuk d
Lëvizja pa viza, 1594 qytetarë udhëtuan sot Policia e shtetit informoi se gjatë ditës së sotme, procesi i lëvizjes së lirë, pa viza të qytetarëve shqiptarë, që kanë