999 rezultate për

pasaporta

Pasaporta e Samuel Zbogar rrugëve të Prishtinës, i "refuzohet" viza (FOTO LAJM) Në Prishtinë, kudo që të ecësh sonte mund të shohësh ‘pasaportën’ e përfaqësuesit të Bashkimit Evropian në Kosovë, Samue
Të rinjtë e NISMA "dorëzojnë" pasaportat: Pa të ardhme në vendin tonë (FOTO LAJM) Të rinjtë e Nisma për Kosovën kanë organizuar një aksion pas lajmit të djeshëm se nuk ka liberalizim të vizave. Ata në r
Shqipëria dhe Kosova janë një në Europian, biletat blihen me të dyja pasaportat Nuk ka më aludime. Në Europianin e Francës do të jenë edhe tifozët nga Kosova. Nëse deri dje kishte kushtëzime të qarta
Ja cilat pasaportat më të fuqishme në botë (FOTO LAJM) Mbretëria e Bashkuar dhe Shtetet e Bashkuara, kanë pasaportat më të fuqishme në botë, me të cilat mund të udhëtosh lirsh
Shqipëria s’u jep pasaporta të gjithë shqiptarëve Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, ka thënë për “Zërin” se ka interesim të madh për ta pasur një pasapor
Gjysma e ministrave të Maqedonisë me pasaporta bullgare Maqedonia është tronditur pas lajmit se gjysma e ministrave dhe një pjesë e madhe e deputetëve kanë pasaportë bullgare.
Klosi: Berisha i çoi jashtë gjithë dëshmitarët e çështjes "Hoxha" Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi, u përgjigjet akuzave të ish-kryeministrit Berisha se ka mbyllur dosjen e Remzi Hoxhës. Në
Pasaporta e artistit francez me vula të Kosovës, ja çfarë i bëjnë serbët (FOTO LAJM) Artisti francez, Clement Peretjatko, ka postuar dy foto shumë interesante në profilin e tij në Facebook. Ai vizitoi K
Prishet pasaporta diplomatike e Sasho Mijallkovit U prish pasaporta diplomatike e ish shefit të DSK-së, Sasho Mijalkov, vërtetuan nga ministria e punëve të jashtme, trans
Pasaportat më të fuqishme në botë, Kosova nuk figuron askund Përderisa qytetarët e Republikës së Kosovës mund të udhëtojnë pa viza vetëm në pesë vende të rajonit, si dhe ishujt Mald
Shtyhet seanca për rastin “Puç” Seanca gjyqësore për rastin “Puç” është anuluar. Prokuroria ka propozuar t’i merret pasaporta liderit të LSDM-së Zoran Z
Sportelet e pasaportave hapur edhe nesër Sportelet e pasaportave do të jenë hapur edhe ditën e shtunë. Ministria e Brendshme ka bërë me dije se sportelet e aplik
MPB konfirmon skandalin e 156 mijë pasaportave Me anë të një njoftimi zyrtar, Ministria e Brendshme bën të ditur se ky institucion propozoi në vjeshtën e vitit 2013, s
Braçe shigjeton Bashën për pasaportat Deputeti socialist Erjon Braçe, përmes një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me paregullsitë në printimin e pasa
Ministria bllokon pasaportat për lojtarët, FSHF: Rast i paprecedentë Ministria e Arsimit dhe Sporteve nuk jep nënshtetësisë për 9 lojtarë dhe lojtare të ekipeve kombëtare të moshave pas apl
Daciç: Rusia e detyruar t’i njohë pasaportat e Kosovës Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç është shprehur se Rusia nuk e ndryshon qëndrimin për Kosovën dhe se ka qënë e detyru
Në Lezhë mbajnë radhë që në 4 të mëngjesit për pasaporta Në Lezhë aktualisht shërbehet me një sportel për pasaporta, ndërsa radha është e gjatë. Qytetarët mbeten në pritje, ndër
Çfarë duhet të keni parasysh kur të udhëtoni drejt Kosovës Kosova është një vend i bukur, por për të mbërritur me makinë deri aty duhet të kaloni shumë kilometra dhe të llogarisni
I kthehet pasaporta, Haradinaj së shpejti në Kosovë? Lideri i AAK-së Ramush Haradinaj është në udhëtim e sipër për në Kranj për të marrë pasaportën e konfiskuar nga autorite
Azilantët në Shqipëri me pasaporta biometrike Për herë të parë janë prodhuar pasaporta biometrike për azilantët në Shqipëri, këto me standarde të larta sigurie. Bëhet