999 rezultate për

partie

LSDM-VMRO-së: Nëse vendi shkon në zgjedhje, do jetë përsëri i njejti rezultat Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë vazhdon të këmbëngulë se shumë shpejt do të formojë qeverinë e re dhe se VMRO-ja du
Kërcënon LSDM: Do mbani përgjegjësi që po pengoni vullnetin e qytetarëve Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për shtyp mëngjesin e sotëm, ka bërë thirrje që të respekt
Shehi thumbon Nishanin: Presidenti i ri do të jetë punëtor partie Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi është shprehur se opozita nuk od të jetë pjesë e zgjedhjes së Presidentit të Ri të vendit,
VMRO: LSDM-ja mbështet Deklaratën Shqiptare dhe jo Manifestin VMRO-ja përmes një deklarate për medie ka thënë se Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, ka zgjedhur të heshttë për Mani
Shpërthen kryetari i KQZ-së: S’jam i dashuri i asnjë partie, zgjedhjet shtyhen nëse... Kryetari i KQZ-së Denar Biba në një intervistë në emisionin “Tonight” me Ilva Tare, ka folur për zgjedhjet e 18 qershori
PS-LSI nxjerrin “shpatat”, pas sherrit Kryemadhi-Nikolla plasin akuzat për policinë (FOTO LAJM) Ylli Manjani ende vazhdon akuzat ndaj qeverisë së Ramës dhe asaj çfarë është bërë deri tani. Sot në rrjetin social Twitt
LSDM: Gruevski të pranojë humbjen, Ivanov të japë mandatin Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për medie, i është kundërpërgjigjur deklaratës së VMRO-së
Arbër Çepani: Ja sekreti i jetëgjatësisë së lidhjes time të dashurisë! Fituesin e “Big Brother 1”, Arbër Çepani, tani e shohim mëngjeseve si moderator të programit “Mirëmëngjes Shqipëri!” në
VMRO-ja kërkon zgjedhje të reja parlamentare VMRO-DPMNME-ja ka kërkuar zgjedhje të reja parlamentre. "Kjo parti e ndjen obligim që të respektojë vullnetin e shumicës
VMRO-DPMNE nis thirrjet për "mbrojtje të Atdheut” (FOTO) Komiteti qendror i VMRO-DPMNE-së ka thirrur një mbledhje urgjente të të gjitha komiteteve komunale. Sipas revistës Fo
Topalli thumbon Bashën: Nuk është për kryetar partie… Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, një ndër figurat më të pushtetshme në PD ka bërë një deklaratë e cila me shumë m
PDSH mban kuvendin qendror të partisë Partia Demokratike Shqiptare është duke mbajtur Kuvendin Qendror, në të cilin po diskutohet rreth analizës së Raportit z
"Gruevski të japë dorëheqjen si kryetar partie dhe si deputet" Forumi i Patriotëve Mendjelirë i ka bërë thrrje Gruevskit të japë menjëherë dorëheqjen nga posti i kryetarit të OBRM-PDU
"Ali Ahmeti është vlerë kombëtare, jo kryetar partie" Deputeti i BDI-së dhe njëherësh shefi i kabinetit të BDI-së, i, Artan Grubi në emisionin “Click Plus” duke ju drejtuar p
Gruevski kapet “mat” pas perdeve në seli të partisë (VIDEO) Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikola Gruevski është parë sot rreth orës 17:00 brenda selisë së partisë së tij! Kamera e T
Demokratët s’duan koalicion me Metën, Paloka: Destabilitet po u prek vota Kur kanë mbetur vetëm pak muaj nga shpallja e koalicioneve për zgjedhjet e qershorit 2017, nënkryetari i PD-së Edi Palok
Militantët e PDSH-së: S'do e lejojmë kurrë largimin e Thaçit Militantët e PDSH-së në Maqedoni kanë thënë se nuk do ta lejojnë kurrë largimin e liderit të kësaj partie. "Kurrë nu
Partitë shqiptare dënojnë gjuhën e urrejtjes të përdorur nga VMRO-DPMNE Partitë shqiptare kanë dënuar ashpër gjuhën e urrejtjes së funksionarëve të VMRO-DPMNE-së, si edhe të thirrjeve të përk
PDSH: Blerja masive e votave karakterizoi zgjedhjet e sotme PDSH, me anë të zëdhënësit të kësaj partie Bekim Fazliu theksoi se zgjedhjet e sotme u karakterizuan me blerje masive
Ahmeti: BDI është partia e atdhetarëve dhe arritjeve reale Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI), e nisi fushatën ditore me tubimin në Forinë të Komunës së Gostivarit ku takua m