999 rezultate për

parlamentit

Fajon nuk jep ndonjë datë për liberalizimin e vizave Raportuesja për Kosovën dhe eurodeputetja, Tanja Fajon, ka thënë se shpreson që edhe dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbis
Investigimi i televizionit italian: Mafia pjesë e parlamentit shqiptar (VIDEO) Media italiane është marrë këtë herë me një investigim për ndikimin e mafias shqiptare në politikën në vend. Televizi
Kryemadhi sulmon ministren nga Kosova: Ka rregulla, nuk bëhet orgji këtu Gjatë fjalës së mbajtur në parlament, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi ka shigjetuar Ministren e re të Arsimit, Besa Sha
"Rama në Berlin u quajt i sëmur psikik", Berisha përplaset me Ruçin Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaurar se maxhoranca bllokoi Kuvendin të enjten e kaluar për “shkarravinat” e kryemi
Njihuni me Guaido, presidenti i vetëshpallur në Venezuelë që u njoh edhe nga shqiptarët Deri para disa kohe Guaidonë nuk e njihte gati askush. Rastësia e bëri kryetar të parlamentit e krejt papritur ai e shpa
Ky është presidenti që njeh SHBA në Venezuelë Juan Guaido, kryetar i Parlamentit venezuelian, që kontrollohet nga opozita, u vetëshpall sot president në detyrë i vend
Jaglland: Vendimi i Parlamentit të Maqedonisë - kontribut i rëndësishëm për stabilitetin në rajon Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Evropës, Thorbjorn Jaglland e përshëndeti vendimin e Parlamentit të Republikës s
Maqedonia e Veriut, pritet vendimi final i Parlamentit të Greqisë Kuvendi mbrëm me 81 vota “për” miratoi ndryshimet Kushtetuese. Ndryshimet kushtetuese përfshijnë edhe ndryshimin e emrit
"Bashkohuni me ne, mos rrini në kafene!", mijëra studentë i afrohen Parlamentit Protesta e studentëve ka hyrë në ditën e dhjetë. Sot studentët kanë vendosur që të mblidhen para Parlamentit, ndrysh
Protesta studentore zhvendoset para parlamentit, çfarë paralajmërohet (FOTO LAJM) Protesta studentore, do të vijoi edhe gjatë ditës së sotme. Kujtojmë se sot është dita e dhjetë që studentët protest
Hahn: Jemi të pafuqishëm për të ekstraduar Gruevskin Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han sot në mëngjes para fillim të Këshillit të ministrave për Punë të Jashtme të BE-së
Parlamenti Europian bën kërkesën e papritur për vdekjen e Kacifas Edhe pse kanë kaluar një muaj që nga vrasja e terroristit grek, Kostandinos Kacifas, kjo çështje është rikthyer në vëmen
Evropianët sot diskutojnë për Shqipërinë dhe Kosovën Anëtarët e Parlamentit Europian në Bruksel kanë kushtuar një pjesë të sesionit plenar të sotëm për të diskutuar rezoluta
Me gisht të fashuar, kjo është policja që u plagos në protestë (FOTO LAJM) Protesta e banorëve të Unazës së Re para Parlamentit ka dalë jashtë kontrollit. Banorët kanë tentuar të çajnë kordon
Plas para Parlamentit, banorët hedhin shashka dhe tymuese (FOTO LAJM) Jashtë kuvendit është tensionuar situata mes protestuesve dhe policisë. Banorët e prekur nga zgjerimi i Unazës së Re
Çfarë po ndodh në Tiranë, FNSH blindon Parlamenti (FOTO LAJM) Ditën e sotme para Parlamentit janë para forca të shumta të policisë, madje nga fotot e publikuara shihet se në zona të
Plas grushti në parlament, deputetët zihen si rrugaçë (VIDEO) Ky është momenti kur parlamenti në Sri Lanka kthehet në arenë boksi me deputetëve. Mësohet nga mediat se një deputet
Eurodeputeti gjerman: Kosovës t'i liberalizohen vizat menjëherë Eurodeputeti gjerman dhe raportuesi për Shqipërinë në Parlamenti Evropian, Knut Fleckenstein, ka folur për 10 shtetet të
Fatmir Xhafaj shkarkohet nga detyra me 75 vota Kuvendi i Shqipërisë shkarkoi ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj me 75 vota. Votat ishin të deputetutetëve socialis
Nënkryetari i Parlamentit Evropian "dënon" bashkëatdhetarin Kacifas: Ishte ekstremist Pas ish-ministrit te Jashtem Pangallos ka reaguar edhe deputeti Papadimoulis. Papadimolis ka kritikuar të dy palët n