999 rezultate për

parlamentit

Zëri Amerikës: Dy rastet kur Meta mund të shpërndajë Kuvendin Presidenti Iir Meta paralajmëroi sot se do të firmosë shpërndarjen e parlamentit nëse shumica sipas tij nuk tërhiqet nga
Presidenti s'firmos dot dekret për shpërndarjen e parlamentit? Meta i përgjigjet Ramës Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur Kryeministrit Rama, i cili tha se Kreu i Shtetit nuk firmos dot dekret për shpër
Ilir Meta sfidon hapur Ramën për shpërndarjen e Parlamentit: Do vij t'a firmos në Kuvend! (VIDEO) Presidenti Ilir Meta ka pyetur mijëra shqiptarë të mbledhur para Presidencës nëse duhet apo jo të shpërndahet Parlamenti
Njihuni me shqiptarin e parë që zgjidhet deputet pranë Parlamentit të Hamburgut Kandidati i Partisë Socialdemokrate (SPD) me origjinë nga Pozharani i Vitisë në Kosovë, bëhet deuteti i parë me origjinë
"Kushtetuta ka rënë", ish ministri deklaratë të fortë për "shpërndarjen e Parlamentit" Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar deklaratën e fortë të Presidentit të vendit, Ilir Meta në lidhje me
Deputeti bën thirrjen e fortë: Bashkohemi me opozitën për të larguar Ramën! Deputeti i pavarur Lefter Maliqi i është bashkuar idesë së Presidentit të Republikës Ilir Meta në lidhje me shpërndarjen
Meta paralajmëron shpërndarjen e Parlamentit “Parlamentin do e shpërndajë populli. Presidenti vetëm do zbatojë vullnetin e tij, shkruan sot zvendësi i presidentit Me
Të shtyhen zgjedhjet? Reagon Zaev Të gjithë tashmë në shtet e kanë të qartë se Mickoski dhe opozita nuk duan zgjidhje ligjore për prokurorinë publike. Ed
Zbulohet arsyeja pse Vjosa Osmani refuzoi postin e kryetarit të parlamentit Vjosa Osmani ka refuzuar ditën e djeshme postin e kryetares së parlamentit edhe pse ajo më herët ishte shprehur se do të
Presidenti i parlamentit austriak jep "dritën jeshile" për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Presidenti i Parlamentit të Austrisë, Wolfgang Sobotka ka dhënë dritën jeshile për Shqipërinë dhe Maqedoninë eVeriut.
LDK prezanton ofertën e saj për formimin e qeverisë Lidhja Demokratike e Kosovës shpalosi të mërkurën ofertën e saj për formimin e qeverisë me lëvizjen Vetëvendosje. Anëtar
Shqiptari i vë flakën vetes para Parlamentit Europian Një shtetas me origjine shqiptare i ka vënë flakën vetes para ndërtesës së Parlamentit Europian në Strasburg të Francës.
Thellohen paqartësitë rreth formimit të qeverisë së re të Kosovës Mbledhja e parlamentit të Kosovës që u mbajt të enjten më shumë thelloi sesa qartësoi rrugën e ngritjes së institucionev
LSDM përplasje edhe me kryetarin e parlamentit Talat Xhaferi (VIDEO) Kryetari i Komisionit parlamentar për Sistem Politik, Aleksandar Kiracovski, e ka qujtur akt jodemokratik vendimin e kry
E kundërshtoi për paketën anti-shpifje, Rama përmend Bushatin në Parlament Gazetarë e aktivistë e analistë dolën sot para Parlamentit pasi protestuan kundër paketës Anti-shpifje. Por propozimi
"Jo polici fjale", gazetarët shpalosin pankartat para parlamentit (FOTO LAJM) Gazetarët kanë dalë në protestë para Parlamentit kundër paketës “anti-shpifje”. Ata janë shoqëruar edhe nga aktivistë
"Nuk mund të na heshtësh të gjithëve", nis protesta para parlamentit (VIDEO) Para Parlamentit janë mbledhur gazetarë të cilët kundërshtojnë me forcë “paketën antishpifje” e cila do të miratohet sot
Sot miratohet "paketa antishpifje", gazetarët protestë përpara Parlamentit Sot në Kuvend do të miratohet “paketa antishpifje” e cila është kundërshtuar fort nga gazetarët, aktivistët, analistët p
Sot i janë "sulur" medias, dikur maxhoranca protestonte për fjalën e lirë Manjani ka publikuar një foto të Grupit Parlamentar Partisë Socialiste, në vitin 2010, ndërsa protestonin me maska të ze
Meta flet për shpërndarjen e parlamentit: Kot sa po rri! Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur edhe për shpërndarjen e parlamentit në intervistën e dhënë në emisionin “Open