999 rezultate për

parlamentare

Opozita parlamentare kërkon takim me Fleckestein, zbulohet tema e diskutimit Tre kryetarët e grupeve parlamentare opozitare do të kenë sot një takim me Knut Fleckestein, këshilltarin e kreut të Kuv
Përçahet opozita parlamentare: 3 deputetë gati të firmosin Reformën Zgjedhore Për disa deputetë të opozitës parlamentare, e vetmja rrugë e Shqipërisë është Bashkimi Europian, ndërsa marrëveshjen mes
E ftuar nga Rama apo Murrizi? Rudina Hajdari surprizon në mbledhjen e opozitës parlamentare (FOTO LAJM) Në këto momente në selinë e Kuvendit të Shqipërisë po zhvillohet një takim mes kryeministrit Rama, sekretarit Basha dhe
Votime në kushte pandemie, qytetarët nuk mund të hedhin votën nëse nuk zbatojnë këto kushte Gjithsej 1.814.263 qytetarë kanë të drejtë vote në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të caktuara për më 15 korrik në
Opozita parlamentare e përçarë? Flet Rudina Hajdari Deputetja Rudina Hajdari ka deklaruar sot se opozita parlamentare nuk është e përçarë sa i takon reformës zgjedhore dhe
Për herë të parë në historinë e Serbisë zgjidhet një parlamentare me mbulesë Ky lajm duhet të #shpërndahet me qindra herë!!! Për herë të parë në historinë e Serbisë zgjidhet një parlamentare me
Debati jashtë kamerave: Rama nuk i hap telefonin Gramoz Ruçit, i kërkon ndihmë Ballës Socialisti Gramoz Ruçi është një ndër figurat më të vjetra në PS dhe që i ka mbijetuar ndryshimeve brenda selisë rozë.
Zgjedhjet në Serbi: Partia e Vuçiç merr 180 mandate, shqiptarët me 4 deputetë Alternativa Demokratike Shqiptare ka fituar 4 ulëse në zgjedhjet parlamentare të Serbisë, bëhet e ditur sipas rezultatev
Gati 2 orë takim, përfundon mbledhja e Ramës me opozitën parlamentare Pas më shumë se 1 orë takim, ka përfunduar mbledhja mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarëve të 3 grupeve parlamentare
Rama takon opozitën parlamentare pas "kërcënimeve" se nuk do t'a votojnë Reformën Zgjedhore "Pastaj nëse ka hapësira të tjera për t’i respektuar edhe opozitarët në parlament që në këtë rast nuk votojnë një ligj q
Palët nuk ranë dakord për ndryshimin e sistemit zgjedhor, opozita ankohet te Ruçi Mënyra sesi palët ranë dakord për Reformën zgjedhore nuk është pranuar plotësisht nga krerët e Grupeve të opozitës Parla
Opozita parlamentare i jep "ultimatumin" Ruçit: Mblidh tryezën brenda 48 orësh (FOTO LAJM) Tre kryetarët e grupeve parlamentar të opozitës, Myslim Murrizi, Nimet Musa dhe Edmond Stojku ikanë dërguar një letër kr
Kafe e puro, deputetët kapen "mat" (FOTO LAJM) Gjatë pushimit, deputetët nuk ngurojnë të shkëmbejnë muhabete mes njëri tjetrit dhe pse jo të shijojnë dhe ndonjë puro.
Yuri Kim bën lëvizjen e papritur pas marrëveshjes: Fton në takim deputetët e "përjashtuar" Mbrëmjen e djeshme u nënshkrua marrëveshja mes paleve politike në lidhje me Reformën Zgjedhore. Dhe pse me mungesa, p
MAQEDONI/ Më 5 korrik zgjedhje parlamentare Alsat jo zyrtarisht mëson se kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev gjatë ditës ka zhvilluar biseda telefonike me liderët politi
Thaçi kërkon t’i dërgohet emri i kandidatit për kryeministër, LDK-ja kërkon edhe pak kohë Presidenti i vendit Hashim Thaçi, sot ia ka nisur edhe një letër Lidhjes Demokratike te Kosovës, të dytën brenda pak dit
Zgjedhjet parlamentare në qershor? Së fundmi janë përfolur dy data të mundshme për zgjedhjet parlamentare, procesi për të cilat u ndërpre pas shpalljes së
Zyrtare: Thaçi i ka ftuar në takim të përbashkët liderët e partive politike Presidenca e Kosovës ka njoftuar edhe zyrtarisht për takimin që presidenti Thaçi do të mbajë sot me partitë politike.
''5 vite burg'': Miratohen ndryshime në Kodin Penal, merren në konsideratë propozimet e Metës Parlamenti shqiptar miratoi ndryshimet në Kodin Penal me 89 vota pro, 12 kundër dhe 1 abstenim. Në seancën e zhvillua
Kalon mocioni i VV-së, buxheti votohet me procedurë të përshpejtuar Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, është rikthyer në seancë për të njoftuar se kryetarët e grupeve parlamentare kanë kë