999 rezultate për

parlamentar

A ka marrë propozim për t'u bërë Ministër i Brendshëm? Përgjigjet Balla Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla u lakua si një nga emrat që me shumë mundësi do të zinte pozicionin e Min
Rumania mban sot zgjedhjet parlamentare Votuesit po zgjedhin pjesëtarët e rinj të parlamentit, një vit pasi që qeveria e minorancës e udhëhequr nga Partia Kombë
Politika para Shqipërisë, momenti i sikletshëm mes Ramës dhe Metës në Vlorë (VIDEO) Politikanët që janë në krye të vendit tonë ishin sot në Vlorë për të përkujtuar 108 vjetorin e Pavarësisë së vendit duke
E para shqiptare në NATO, Yuri Kim uron Mimi Kodhelin Ambasadorja amerikane, Yuri Kim, ka uruar deputeten socialiste Mimi Kodheli për zgjedhjen si zëvendëspresidente e Asa
​Mustafa kundër zgjedhjeve, paralajmëron takim për postin e presidentit Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka paralajmëruar se javën e ardhshme do të takojë partitë politik
Plas grushti në Kuvendin e Kosovës pas debatit për viktimat e luftës Deputetët në Kuvendin e Kosovës janë përplasur fizikisht mes tyre, pas debatit për viktimat e pagjetur të luftës. She
Gjykata e Hagës lexon 10 akuzat për Jakup Krasniqin, ish-kryeparlamentari: Na quani ndërmarrje kriminale! Ish-kryeparlamentari i Kosovës, Jakup Krasniqi ka dalë sot para gjykatës së Hagës. Krasniqit i janë lexuar akuzat, për t
Rama e çon deri në fund, Kuvendi rrëzon dekretin e Kodit Zgjedhor Siç edhe u paralajmërua nga kryeministri Edi Rama, kuvendi i Shqipërisë ka rrëzuar dekretin e presidentit Ilir Meta për
Meta nxjerr videon me Ramën dhe zbulon pse bëri koalicion me PS-në (VIDEO Presidenti i vendit Ilir Meta ka publikuar një video, një muaj pasi kishte nënshkruar marrëveshje me Partinë Socialiste
Shkoi për të goditur Gjiknurin? Halit Valteri zbulon prapaskenat: Më kërcënoi! Deputeti i opozitës parlamentare, Halit Valteri, ka sqaruar sherrin me Damian Gjiknurin në Kuvend, kur u kaluan ndryshim
Hajdari nuk heq dorë nga listat e hapura: Kuvendi është kthyer në strehë intrigantësh Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar ashpër asaj që ka bërë sot Partia Socialiste, duke paraqitur disa amendime për Kodin
Hajdari e vendosur: Jam e gatshme të bëj çdo gjë për listat e hapura Deputetja Rudina Hajdari ka ftuar të gjithë opozitën parlamentare që të nënshkruajë propozimin për hapjen e listave 100%
Deputetja replikon më Vjosa Osmanin në Kuvend: Nuk është vetëm LVV Deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu në seancën e sotme plenare ka replikuar me kryeparlamentaren Vjosa Osmani. “Mollë” s
Zgjedhja e anëtarëve të KQZ, Kuvendi voton ngritjen e Komisionit të Posaçëm Kuvendi ka miratuar Komisionin e posaçëm parlamentar që do të zgjedhë trupën e KQZ-së së re. Konkretisht 95 deputetë
760 USD dieta gjatë korrikut, kush janë 103 parlamentarët që shfrytëzuan maksimalisht statusin e deputetit Mbi 100 deputetë të Kuvendit të Shqipërisë kanë përfituar 350 USD deri në 760 USD dieta për udhëtime brenda vendit gjatë
Zbulohet emri i partisë së re që do të kandidojë në zgjedhjet parlamentare (VIDEO) "Nisma' mësohet se do të jetë emri i partisë së re që do t'i bashkohe zgjedhjeve parlamentare të vitit që vjen. "Thur
VOA për nisjen e sesionit të ri parlamentar: Heshtje e sforcuar artificialisht Në Tiranë nisi sot sezoni i ri parlamentar, sfida kryesore e të cilit mbetet përgatitja sa më e mirë e zgjedhjeve të për
Hajdari maskë me zemra, kështu u dukën këtë sesion të ri parlamentarët (FOTO LAJM) Në orën 17:00 ka nisur zyrtarisht seanca plenare dhe sesioni i ri parlamentar 2020-2021. Si në muajt e fundit të sesi
Nis sesioni i ri parlamentar, deputetët me maska në Kuvend Sot, në orën 17:00 ka nisur zyrtarisht seanca plenare dhe sesioni i ri parlamentar 2020-2021. Fillimisht Kreu i Kuven
Deputetët kthehen nga pushimet, caktohet data e nisjes së Parlamentit (FOTO LAJM) Në datë 7 shtator në orën 17:00 do të nisë sesioni i ri parlamentar. Sesioni i ri do të nisë me rregullat e vjetra kundë