999 rezultate për

paqes

Deda thirrje për protestë paqësore dhe dorëheqje të qeverisë Deputeti i Vetëvendosjes, Ilir Deda, në llogarinë e tij në Facebook ka ftuar të gjithë për një protestë paqësore për dit
Jahjaga: Kosova promovuese e paqes dhe stabilitetit rajonal Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti në takim Ministrin e Jashtëm të Maltës, George Vella.
Qeriqi: Nuk mund të garantoj nëse protesta e së hënës do të jetë paqësore Këshilli për Mbrojtjen e Luftëtarëve të UÇK-së ka njoftuar se të hënën do të protestojnë para objektit të Qeverisë së Ko
Nishani: Për të arritur paqen duhet integrim dhe bashkëpunim Presidenti Bujar Nishani mori pjesë sot paradite në Konferencën me temë “Rrugëtimet e Paqes, Integrimit dhe Bashkëpunimi
Ja me çfarë është krijuar shenja e paqes për emigrantët e mbytur (FOTO LAJM) Organizatat humanitare në ishullin grek Lezbos krijuan shenjën e solidaritetit me anë të disa jelekëve të shpëtimit për
Nunci Apostolik i dorëzon Nishanit mesazhin e Papa Françeskut për Ditën Botërore të Paqes Presidenti Bujar Nishani priti sot në këtë ditë të shënuar për të krishterët shqiptarë dhe të mbarë botës, në ditën e li
Policët patrullojnë me rroba të Babagjyshit (VIDEO) Në rrugët e qytetit Lima të Perusë oficerët e policisë kanë patrolluar të veshur si Babagjysh, për të shpërndarë mesazhi
Deçan, marsh paqësor me moton "Stop vrasjeve" Sot duke filluar nga ora 11:00 në Deçan do të mbahet një marsh paqësor më moton "Stop vrasjeve". Kjo është vendosur të e
Suma kundër gazit në Kuvend dhe marrëveshjeve Kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma i cili kishte fituar garën si kandidat i pavarur nuk po pajtohet me veprimet e op
Basha: Pro protestave paqësore, deri në largimin e qeverisë! "Protesta paqësore, deri në largimin e qeverisë së korrupsionit". Ishte ky apeli i hapur që i bëri Basha të gjithë prote
“Nuk merret frymë”, paralajmërohen protesta në Shkup dhe Tetovë "Skopje Smog Alarm" dhe iniciativa qytetare "Së bashku për mbrojtjen e gjelbërimit në Karposh", kanë paralajmëruar për t
Bushati: Shqipëria, aktor i përgjegjshëm dhe dinamik në OKB Shqipëria shënon këtë 14 dhjetor 60-vjetorin e anëtarësimit të saj në Organizatën e Kombeve të Bashkuara. Në një ceremon
Jahjaga takoi udhëheqësin e Delegacionit të Paqes HWPL Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga,takoi udhëheqësin e Delegacionit të Paqes HWPL nga Koreja Ju
Tabaku: Do të protestojmë paqësisht Deputetja e Pasrtisë Demokratike, Jorida Tabaku, përmes një statusi në profilin e saj në FAacebook paralajmëroi se prote
A po e keqpërdor opozita 28-Nëntorin?! Ndërsa të gjitha forcat politike në pushtet e kanë festë ditëm e nesërme, e vetmja që thotë se ka manifestim nesër është
Kjo ishte seanca me paqesore e Kuvendit te Kosoves (FOTO LAJM) Kishte kohe qe Kuvendi i Kosoves nuk ishte kaq i qete dhe paqesor, pa ofendime, perplasje mes paleve dhe mbi te gjitha p
AAK jep besën: Protesta e 28 Nëntorit, paqësore (VIDEO) Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës premton se, tubimi i thirrur nga opozita më 28 nëntor, do të jetë paqësor. Ne nje ko
Korpusi amerikan i Paqes në Kosovë ndihmon të gjitha komunitetet Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim lamtumire me drejtorin
Opozita: Në marshin e 28 nëntorit do të mblidhen mbi 200 mijë njerëz (FOTO LAJM) Marshi i opozitës, i cili do të mbahet me 28 nëntor për të kundërshtuar marrëveshjet e Asociacionit të Komunave Serbe dh
Artistë dhe intelektualë mblidhen te Bedër për promovimin e vlerave të bashkëjetesës dhe tolerancës Artistë, intelektualë dhe gazetarë të shumtë ishin pjesë e tryezës së rrumbullakët të zhvilluar nga Universiteti Bedër,