999 rezultate për

papa

Drini Zeqo merr surprizën e paparë për ditëlindje, në mes të edicionit të lajmeve (VIDEO) Surpriza të tilla mbeten përgjithmonë! Drini Zeqo ka datëlindjen dhe nuk e kishte pritur kurrë që kolegët do ta surprizo
Bebe Rexha një llupëse e paparë, nuk ndalet së ngrëni (FOTO & VIDEO) Këngëtarja me origjinë shqiptareBebe Rexha është një nga këngëtaret më të dashura në mbarë botën. Ajo njihet për hite
Del sekreti: Kjo është puna e çuditshme që bënte Papa Françesku dikur Papa Françesku është sot një nga papët më të famshëm të historisë moderne, me shumë ndjekës që besojnë se ai ka sjellë n
15 foto të kapura në momentin e duhur (FOTO LAJM) Të paturit një aparat celular na ka mundësuar të kapim momente nga më të ndryshmet dhe më të ccuditshmet, për tu mbajtur
Të gjitha rrugët kryesore me pagesë! Plani i "paparë" Rama-Balluku për shqiptarët Përveç autostradës Tiranë-Durrës, qeveria ka në plan të japë me koncesion të gjitha akset kryesore të vendit duke bërë q
Kryetari i muslimanëve takohet me Papa Françeskun Gjatë vizitës së Papa Frençeskut në Shkup, në vigjilje të takimeve me klerikët fetarë të Maqedonisë, i pranishëm ishte e
Papa pritet me flamur kuq e zi në Maqdoninë e Veriut Zëvendës ministri i punëve të brendshme, Agim Nuhiu, zv/ministrja e financave Shirete Elezi, Besir Dehari dhe disa funks
A e di Papa Françesku se Nënë Tereza është shqiptare? (FOTO LAJM) Papa Frençesku gjatë vizitës së tij në Maqedoninë e Veriut, kushtuar Nënë Terezës, qëndroi në Shkup, pikërisht në shtëpi
Papa: Vizitën ia kushtoj Nënë Terezës Maqedonia Veriore do të jetë vendi i 42-të që do të vizitojë Papa Francesk nga fronti i tij si Papa i Kishës Katolike Ro
Papa Francesku pritet të vizitojë Maqedoninë: Ia kushtoj Nënës Terezës Shkupi po përgatitet për vizitën e Papa Françeskut, i cili do të qëndrojë në Maqedoninë e Veriut pas një vizite treditor
Për nder të Papës, Maqedonia shtron rrugët me asfalt Ekipet e Ndërmarrja Publike (NP) “Rrugë dhe rrugica” janë duke e gërryer shtresën e vjetër dhe do të vendosin asfalt te
Policia arreston papagallin, spiunonte të padroni shpërndarës droge Një papagall u arrestua në Brazil, në shtetin e Piaui. Shpendi ishte instruktuar nga padroni i tij, një shpërndarës drog
Meshkuj kujdes me mjekrën, është më e papastër se lëkura e qenit Një studim i kohëve të fundit ka zbuluar se mjekra e meshkujve fsheh më shumë baktere se lëkura e një qeni. Ky hulumt
Pensionet në rrezik? Borxhi për sigurime të papaguara 110 mln euro Në fund të vitit 2018 borxhet e akumuluara në tatime në formën e sigurimeve shoqërorë të papaguara arritën në 13.8 milia
Papa u puth këmbët udhëheqësve të këtij shteti (VIDEO) Papa Françesku u gjunjëzua dhe puthi këmbët e udhëheqësve rivale të Sudanit të Jugut të enjten. Ky ishte një veprim i
Papa: Ky kryeministër i Ballkanit duhet të marrë çmimin Nobel Papa Françesku tha se kryeministri i Greqisë, Alexis Tspiras, e meriton që të shpërblehet me çmim Nobel për shkak të vep
Papa refuzon t’u shtrije dorën besimtarëve (VIDEO) Një gjest i Papa Franceskut ku u largon dorën besimtarëve që kërkojnë ta puthin po bën xhiron e rrjetit. Pamjet janë
Osmani: Është nder i veçantë që të kemi mysafir Papa Françeskun Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane Bujar Osmani, mbajti takim me peshkopin e Shkupit dhe kryesuesin e Kis
Luks i paparë, kaq vlen veshja e vajzës së Mozzik dhe Loredanës (FOTO LAJM) Mozzik dhe Loredana 4 muaj më parë u bënë për herë të parë prindër të një vajze të cilën e pagëzuan me emrin e veçantë H
Zyrtare, më 7 maj Papa viziton Shkupin Kreu i Kishës katolike Papa Françesko do ta vizitojë Republikën Maqedonia Veriore më 7 maj, ku do ta presin rreth 50.000