999 rezultate për

pajisje

Do e donit, njihuni me biçikletën e lundrueshme (VIDEO) Ky djalë është duke bërë një biçikletë uji. Ky set biçikletash që njihet edhe me emrin Shuttle Bike Kit i lëjon njerëzit
Ja si mund ta ndizni makinën kur i harxhohet bateria, pa pasur nevojë ta tërhiqni (VIDEO) Problemi me ndezjen e veturës në çelës është një ndër më të zakonshmit për ngasësit e veturave, e sidomos në periudhën e
Pajisjet më të këndshme të sigurisë, imagjinata e njerëzve nuk ka kufizi (FOTO LAJM) Të gjithë duam të jemi sa më të sigurtë dhe kjo është arsyeja pse ne e marrim seriozisht të mbrojmë veten. Por disa n
SHBA solidarizohet me Shqipërinë, dhuron 330 mijë dollarë Ndihmat humanitare si pasojë e tërmetit të 26 nëntorit vijojnë ende. Qeveria e Shteteve të Bashkuara ka dhuruar mbi 330
Nuk kishim as doreza as kokore, SHBA dhuron 330 mijë dollarë pajisje për situata emergjencash Shtete e Bashkuara të Amerikës i kanë dhuruar Forcave të Armatosura Shqiptare mbi 330,000 dollarë pajisjesh për raste em
Nxënësit dhe mësuesit braktisin shkollën në Shkup nga frika Një pajisje e cila e ka pasur pamjen e bombës është gjetur sot në mëngjes në afërsi të një automjetit në parkingun në af
E konfirmon ambasadori në Shqipëri: Izraeli sjell pajisjen që parashikon tërmetin 12 orë para Shqipëria u godit nga dy termete të fuqishme, brenda dy muajve: Ai i 21 shtatorit me dëme materiale dhe termeti fatal i
Izraelitët prodhojnë pajisjen që parashikon tërmetet, kur del në treg Shqipëria u godit nga dy termete të fuqishme, brenda dy muajve: Ai i 21 shtatorit me dëme materiale dhe termeti fatal i
Amerika po projekton ushtarin e së ardhmes, shihni si do jetë (FOTO LAJM) E ardhmja e ushtrisë në SHBA mund të jetë shumë ndryshme, e sofistikuar në maksimum me trupat ushtarake. Në një rapor
Gjoba shoferëve që nuk përfillin rregullat për pajisje dimërore Që nga 15 nëntori, kur fillon sezoni dimëror, ngasësit e automjeteve obligohen që në automjetet e tyre të kenë pajisjet
Radiot që përdoren për komunikim do futen "në sitë", AKEP ka gati rregulloren Të gjithë pajisjet radio që përdoren për komunikim përmes frekuencave do të vihen nën kontroll dhe këto do të ushtrohen
Nuk do ta besoni pse ju vjen fatura e lartë e energjisë elektrike edhe kur i fikni të gjitha Edhe kur i fikni pajisjet elektrike, ato vazhdojnë të shpenzojnë energji. Kur shtypni butonin e fikjes, shumë pajisje el
Këto janë pajisjet që shpenzojnë më shumë energji në shtëpinë tuaj Nga gjashtë pajisje ju vjen fatura më e lartë e energjisë. Të gjithë kemi pasur frikë, të paktën një herë në jetën to
Paralajmërimi i frikshëm për pajisjet teknologjike Përparimet teknologjike në makinat që mund të lexojnë mendimet tonë, bëjnë që privatësia e trurit tonë të jetë e rreziku
Pajisjet që shpenzojnë më shumë energji në shtëpinë tuaj Nga gjashtë pajisje ju vjen fatura më e lartë e energjisë. Të gjithë kemi pasur frikë, të paktën një herë në jetën to
Pajisjet që shpenzojnë më së shumti energji në shtëpinë tuaj Nga gjashtë pajisje ju vjen fatura më e lartë e energjisë. Të gjithë kemi pasur frikë, të paktën një herë në jetën to
Pse nuk duhet kurrë të karikoni celularin tuaj në makinë Të gjithëve na ndodh që kur jemi duke udhëtuar me makinë të karikojmë telefonin brenda mjetit me të cilin jemi duke udhë
Lehtësohen procedurat për pajisje me vizë në Gjermani Një lajm i mirë vjen nga ministria e Jashtme e Gjermanisë për të gjithë ata që duan të punojnë në këtë shtet. Nga jan
I paralizuari nis të lëvizë falë pajisjes që lexon mendjen Një person ishte në gjendje të lëvizte katër gjymtyrët e paralizuara falë një ekzoskeleti që kontrollohet me mendje. Kë
Kina furnizon Serbinë me pajisje për të vëzhguar Kosovën Serbia njoftoi muajin e kaluar blerjen e dronëve të armatosura nga Kina – e cila është shitja më e madhe ushtarake e Pek