999 rezultate për

pajisje

CIA "kryqëzon" Kinën: Kërcënoi OBSH-në për të vërtetën e koronavirusit "Kina ka kërcënuar OBSH për të vonuar paralajmërimet publike për përhapjen e koronavirusit". Kjo është deklarata e f
Në spital do shtrohen pacientë me koronavirus, mjekja hidhet nga kati i pestë (FOTO LAJM) Një mjeke në Rusi është hedhur nga dritarja e zyrës së saj pas një telefonate kur i thanë që në spitalin që do drejtonte
Filipçe: Qytetarët nuk e respektojnë masën e mbajtjes së pajisjes mbrojtëse, do të propozojmë që sanksionimi të fillojë menjëherë (VIDEO) Ministria e Shëndetësisë dhe Komisioni për sëmundje infektive nesër në Qeveri do të paraqesin propozim që sanksionimi pë
Maqedonia e Veriut forcon masat, gjobë për ata që nuk mbajnë maskë Maqedonia e Veriut ka vendosur gjoba për këdo që do të lëvizë pa maska në vazhdim. Fillimisht paralajmërim, pastaj d
Fondacioni "Vodafone Albania" dhuron 5000 pajisje smart për fëmijët që nuk kanë akses në mësimin online Drejtori i Përgjithshëm i Vodafone Albania, z. Achilleas Kanaris dhe Ministrja e Arsimit znj. Besa Shahini, njoftuan sot
Veshën qese mbeturinash në mungesë të pajisjeve, ''treshja heroike'' preket nga koronavirusi Tre infermieret britanike që u detyruan të vishnin qese mbeturinash në mungesë të pajisjeve të posacme mbrojtëse, kanë d
Europa ''e harroi'', Kina dërgon 40 ton ndihma për Italinë Italia vijon të mbetet nën kërcënimin e pandemisë, edhe pse ekspertët janë shprehur se ka shenja që gjendja po shkon dre
Shpiket testi që tregon nëse je i infektuar më koronavirus brenda 5 minutave (VIDEO) Laboratori Abbott në Illinois ka krijuar një test përmes një pajisje të lëvizshme që tregon nëse je i infektuar me koro
Rama publikon videon nga "Lasgushi": Po vijnë 8 ton armë për mbrojtjen e jetës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook një video të aeroplanit “Lasgushi”, i cili prej disa ditësh transporton p
KA SHRESË/ Kompania dizenjon respiratorin për 10 ditë Kompania britanike e teknologjisë Dyson dizenjoi brenda 10 ditësh një model të ri të pajisjes respirative që do të ndihm
Tjetër veprim i madh nga Reali, shndërron stadiumin në qendër furnizimi me pajisje mjekësore Real Madrid vazhdon të përkulet në luftën që qyteti i tyre ka kundër Covid-19. Klubi i bardhë sapo ka komunikuar se k
Meta firmos dekretin, miraton ligjin "Për pajisjet mjekësore" Numri i të prekurve nga koronavirusi ka shkuar aktualsiht në 174, ndërsa viktima numërohen 6. Presidenti Ilir Meta ka
SHBA bën zbulimin e madh, nxjerr në treg pajisjen që teston koronavirusin brenda disa minutave Food and Drug Administration, e njohur në Shtetet e Bashkuara si FDA, ka miratuar ditën e djeshme shpërndarjen e një tes
Italia ''i shtrin dorën'' Rusisë', nisen avionët me pajisje mjekësore Italia po pëson me qindra humbje jetësh çdo ditë si pasojë e koronavirusit. Tre ditë më parë, stafi mjekësor i Whanit ud
Ekziston një pajisje që shkatërron virusin COVID-19 nga telefonat tuaj (FOTO LAJM) Çfarë do që të prekni me duart tuaja, ushqimi, bakteret, pluhuri mund të transferohen në celularin tuaj, duke e bërë atë
Spitali i Gjakovës-qeveritarëve: Spitali ka nevojë për maska e pajisje tjera, jo për fotografi Spitali rajonal “Isa Grezda” në Gjakovë përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se Spitali ka nevojë për maska e
Mjekët në QKUK ngrenë alarmin: Po punojmë pa pajisje adekuate kundër koronavirusit (VIDEO) Një ditë më parë, shërbimi më i madh spitalor në vend, QKUK, tha t’i ketë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për t’u
Origjinal apo imitim, "sinjale" për të dalluar pajisjet e celularit tuaj (FOTO LAJM) Tregu i elektronikës është kaq i gjerë dhe i shumëllojshëm sa do të duhen vite për të mësuar rreth tyre. Telefonat ce
Zbulohet e vërteta: Sa aparatura ka Shqipëria për analizat e koronavirusit (VIDEO) Në repartin e Infektivit në ISHP aktualisht ka 3 aparatura të cilat janë në dispozicion për analizat e koronavirusit.
Do të transportoheshin në Shqipëri, sekuestrohen në Itali 25 ton mbetje të rrezikshme Në portin e Ankonës janë sekuestruar 25 ton mbetje të rrezikshme, dhe sipas mediave italiane do të dërgoheshin në Shqipë