999 rezultate për

opozita

Opozita cakton ditën për protestën e radhës Pas mbledhjes së mbajtu opozita ka vendosur që protesta e radhës të mbahet në 25 maj duke filluar nga ora 18:30. Kreu
Opozita në Fier: Nuk do lejojmë zgjedhje më 30 qershor Pas Tiranës dhe Durrësit, ‘Forumi për zgjedhje të lira’, i organizuar nga ‘Grupimi i Qendrës së Djathtë’, është ndalur n
Opozita e pavendosur për protestën e 25 majit Kreu i Partisë Demokratike,Lulzim Basha, ka pasur një të mërkurë të ngjeshur me takime. Paradite herët ai ka zhvillua
Opozita ngul këmbë: Nuk do lejojmë zgjedhje me 30 qershor Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së Lulzim Basha me aleatët e tij. Në mbyllje të takimit, kreu i LZHK-së Dashamir Sheh
Basha mledh kryesinë dhe aleatët në seli, do diskutohet vijimi i aksionit opozitar Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ashtu siç paralajmëroi një ditë parë ka mledhur aletatët në selinë blu për të d
Zgjedhjet, Bushati: Do donim të kishim kundërshtar Edhe pse vendi është përfshirë nga një valë protestash që herë herë janë kthyer dhe në të dhunshme, ku opozita insiston
Opozita greke kundër zgjerimit të kufirit me Maqedoninë “Nuk do t’i mbështesim ligjet, për shkak se nuk mund do të jemi pjesë e kësaj loje të qeverisë”, tha Jorgos Kumucakos, d
Policia: Opozita do të hedhë sërish flakë, do t'i dënojmë me forcë (VIDEO) Ministria e Brendshme ka bërë thirrje për qetësi gjatë protestës së sotme të opozitës. Zv.ministri Besfort Lamallari dek
Opozita ndryshon skenarin në orën e fundit për protestën e sotme Pas pak orësh do të nisë protesta e opozitës në Tiranë, vetëm dy ditë pas përplasjeve të forta mes policisë dhe protestu
Thirrja e deputetit të PD-së: Tërhiqeni zvarrë Edi Ramën dhe hidheni në kosh të plehrave Ditën e sotme opozita joparlamentare ka dalë sërish në protestë përpara Drejtorisë së Policisë. I pranishëm në këtë prot
Opozita sot vazhdon protestën, ja detajet Ditën e sotme në orën 11:00 opozita ka paralajmëruar një tjetër protestë. Lajmi u bë i ditur mbrëmjen e djeshme nga k
Me gaz lotsjellës dhe skafandra, policia bëhet gati për protestën e opozitës Mbështetësit e opozitës në të gjithë vendin janë nisur për në Tiranë për të protestuar në orën 18:30 para zyrës së Ramës
Mogherini flet nga Tirana: Opozita t'i ndihmojë shqiptarët për hapjen e negociatave Federica Mogherinin, përfaqësuesja e lartë për politikë të Jashtme në BE, i bëri thirrje opozitës që të mos i kthejë shp
Nikollë Lesi: Rama ka vendosur të japë dorëheqjen, e foli me Ruçin dhe Ballën Kur kanë mbetur edhe një javë nga protesta e radhës e opozitës, ndërsa vendi ndodhet në një udhëkryq politik, në media k
Jo vetëm opozita e sotme, studiusi: 100 vite më parë në Shqipëri ka ndodhur dorëzimi i mandateve në bllok Djegia e mandateve nga opozita pak muaj më parë u cilësia si një rast i paprecendtë. Studiusi Erald Kapri ka bërë me
Basha: Kemi hyrë në një rrugë pa kthim “Beteja që ka nisur është pa kthim. Historia do tregojë se kjo betejë do të përfundojë me shporrjen e qeverisë së krimit
Kryemadhi sulmon ambasadorët: Kanë rroga marramendëse Kryeministri Edi Rama teksa në një mbledhje jashtë radhës takoi grupin parlamentar të Partisë Socialiste, foli me detaje
Bllokohen rrugët nga opozita Opozita ka nisur bllokimin e rrugëve për dy orë në akset kryesore rrugore në të 12 qarqet e vendit, dhe jo vetëm pikat k
Platforma zhgënjyese e opozitës, duhet të lutemi që Rama mos ta pranojë Nga Andi Bushati Opozita i ka zhgënjyer sot të gjithë ata që i kërkojnë prej kohësh një platformë për koncepti
Venezuela në prag të Luftës Civile, rriten tensionet SHBA-Rusi Mijëra marshues protestuan në Venezuelë të mërkurën, në përpjekje për të detyruar presidentin socialist Nicolas Maduro t