999 rezultate për

ogle

Ndryshimi i ri i Google mund t’ju shpëtojë jetën Duket se Google nuk ka ndërmend të ndalet. Pikërisht atëherë kur nuk prisnim më përmirësime të tjera, një tjetër ndry
10 pyetjet që bëjnë më së shumti vajzat në Google rreth të dashurit SEMrush, një kompani shërbimi që analizon dhe shet të dhënat mbi shikueshmërinë dhe informacionet në internet, tregoi pë
Shpëton jetë! Ky celular lajmëron vetë urgjencën nëse pësoni aksident Aksidentet janë një ndër shkaqet më të mëdha të humbjeve të jetëve në botë. Në përpjekje për të parandaluar sado pak
Shpëton jetë! Ky celular lajmëron vetë urgjencën nesë pësoni aksident Aksidentet janë një ndër shkaqet më të mëdha të humbjeve të jetëve në botë. Në përpjekje për të parandaluar sado pak
Google me super-kompjuter 10 mijë vjet më të shpejtë Gjiganti teknologjik Google pretendon se ka ndërtuar kompjuterin e parë kuantik për të llogaritur dhe zgjidhur problemet
Risia e fndit e Google, kërkimi me “screenshot” Një opsionin i ri i quajtur “Smart Screenshots”, pjesë e versionit më të fundit të aplikacionit Google 10.61, do të sjel
Teknologjia që po heq barrierat e fundit të komunikimit Udhëtimi në vende të huaja e të panjohura sa vjen e bëhet më i lehtë. Tani turistët nuk kanë pse të vijnë vërdallë në nj
Nga eleminimet misterioze tek grabitjet, shkeljet e ligjit që ka zbuluar Google Earth (FOTO LAJM) Trupi i dekompozuar i një 40-vjeçari të zhdukur 22 vite më parë në mënyrë të mistershme u gjet pak ditë më parë brenda m
YouTube gjobitet me 170 milionë dollarë YouTube është gjobitur me një shumë rekord prej 170 milionë dollarësh nga një rregullator amerikan për shkeljen e ligjev
Pas lajmeve se vajza po qëndron me Robertin, Nora nuk duroj dot më (FOTO LAJM) Këto ditë po bën xhiron e rrjetit lajmi i ndarjes së Robert Berishës dhe Nora Istrefit. Ishte Roberti ai që dha lajmi
Në plazh me të voglën e saj, Fjolla Morina s'la gjë pa nxjerrë (VIDEO) Kohët e fundit Fjolla Morina ka bërë bujë në media për mënyrën se si u vesh në një prej koncerteve të saj ku pjesmarrës
"Njeri i keq, pronar krimiel": Turistët flasin për restorantin e Kokëdhimës (FOTO LAJM) Sulmi që Mihal Kokëdhima u ka bërë turistëve spanjollë që kishin ardhur në plazhin e Vlorës, ka tronditur opinionin shqi
Si duket Ajka e çiftit Kallaku, miku i tyre zbulon pamjet e të voglës (FOTO LAJM) Ditën e djeshme vajza e Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallakut festoi 1 vjetorin e lindjes. Në këtë ditë të veçantë mami dhe
Google Maps lë në baltë rreth 100 shoferë Ok Google më nxirr nga kjo fushë. Rreth 100 shoferë duke u përpjekur të shmangin një bllokim trafiku pranë Aeroportit Nd
Trup pa kokë e pa duar, sekreti që fshihet pas këtyre fotove të frikshme (FOTO LAJM) Një qen me dy koka, një njeri pa kokë dhe shumë pamje të tjera qesharake. Me “Google Earth” mund të gjeni pamje thuaj
Pushon së ekzistuari Google + Google+, rrjeti social i dështuar i gjigantit të kërkimit, pushoi së ekzistuari mëngjesin e ditës së sotme. Pasi u lë
Kujdes çfarë kërkoni në Google, kështu e pësoi kjo familje Një shkrimtare profesioniste, Michele Catalano, informoi opinionin publik për ngjarjen dhe për atë çfarë ndodhi në të vë
BE-ja dënon Google me 1.5 miliard euro Gjiganti teknologjik "Google" është ndëshkuar me një gjobë prej 1.49 miliard eurosh nga Bashkimi Evropian për shkak të b
Këto pyetje mos i bëni asnjëherë Shpesh ndodh që kur na thonë të mos e bëjmë diçka na shtynë më shumë ta bëjmë. Por pavarësisht kësaj ekzistojnë disa
Gmail dhe Google Drive ka probleme në disa vende të botës Gmail është goditur nga një ndërprerje që prek përdoruesit anembanë botës, me njoftime të ndërprerjeve që përmbytin medi