999 rezultate për

njohura

Shkup, përleshje mes nxënësve shqiptarë dhe maqedonas Një nxënës maqedonas dhe tre të tjerë të përkatësisë etnike shqiptare, janë përleshur me njëri-tjetrin para oborrit të s
Ja pse Instagram po "parakalon" Twitter (FOTO-LAJM) Nga Aida Yespica tek Claudia Romani apo Belen Rodriguez janë disa nga të dashurat apo gratë e lojtarëve të cilat përdori
Dokumente të panjohura, Enver Hoxha me 7 ditëlindje "Enver Hoxha në optikë të re". Është kjo biografia më e fundit për diktatorin, e realizuar në gati 400 faqe nga Dr. Vasf
Elvana Gjata "djeg" Tiranën “Kudo që jam, ndizet toka si vullkan”, thotë Elvana Gjata në një prej këngëve të saj më të njohura. Fakt, që na rezulton
Evoluimi i xhinsit (FOTO-LAJM) Historia e xhinsit filloi me minatorët, vazhdoi me punëtorët e thjeshtë dhe po zhvillohet sot në pasarelat më të njohura
Beder, një nga universitetet më të njohura mbarëshqiptare (FOTO-LAJM) Kryeministri Berisha mori pjesë sot në ceremoninë e inaugurimit të fillimit të punimeve për ndërtimin e kampusit të ri t
Shikoni se ç'bën make-upi (FOTO-LAJM) Po, në të tilla raste duhet thënë "mrekullia e ka emrin make up". Po të shikosh këto foto të Kim Kardashian do të mbetes
Ja 11 kompanitë me emra të veçantë! (FOTO LAJM) Markat e njohura i zgjedhin me kujdes emrat të cilat do të përdoren me vite dhe shekuj. Zakonisht ato përbëhen nga ba
Laç, vetëvaret 24-vjeçari Një 24-vjeçar nga Burreli i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarurur. Ngjarja është shënuar në qytetin e Laçit ku Vikto
"Golden Boy 2012", ja 3 finalistët (FOTO LAJM) Kanë mbetur edhe pak ditë nga ndarja e "Golden Boy 2012", çmim që jepet nga e përditshmja sportive italiane "TuttoSport"
Ja hobet e këngëtareve shqiptare (FOTO LAJM) Janë femra të njohura, të cilat i shohim vazhdimisht në skenë, televizione apo sipërmarrje të tjera artistike. Shpes
Çfarë na sjell Vizion Plus këtë sezon! (VIDEO) Televizioni “Vizion Plus” ngre siparin e sezonit te ri këtë jave te dyte te muajit shtator. Formate tradite, por edhe pr
Makinat e antike në një "konkurs bukurie" në Kaliforni (VIDEO-FOTO) Në Pepple Beach në Californi, po mbahet Concours d’Elegence, me manifestimin më të madh të makinave antike. 200 veturat
Sa inteligjent janë këto figura të njohura (FOTO LAJM) Kush është personi me inteligjent i të gjitha kohërave, kush është burri me IQ-në më të lartë, sa inteligjent ka qenë Hi
USHT marrëveshje me kompani të njohura Universiteti Shtetëror i Tetovës ka nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi me kompanitë më me emër në Maqedoni, të cilat dr
Femrat shqiptare të njohura në Hollywood Këto janë disa nga femrat shqiptare që aktualisht janë të njohura në Holliwud e që shumë nga ne mburremi me to: Rita
Botohen foto të panjohura të Kurt Cobain (FOTO LAJM) Në fund të vitit 1993, rreth pesë muaj përpara se këngëtari i grupit “Nirvana”, Kurt Cobain të vriste veten me pushkë, f
Kapet me 620 kg Kanabis, arrestohet 33 vjeçari Një sasi prej 620 kilogramësh Kanabis Sativa është sekuestruar gjatë natës së kaluar në portin e Durrësit. Sipas policis
ANSA: Mafia shqiptare më e njohura në tregëtinë e heroinës në rajon Mafia shqiptare klasifikohet si një nga grupet më të njohura në tregëtinë e heroinës në rajon dhe në vendet e Bashkimt E
Adelina 32-vjeçare i le "targën" të tjerave Adelina Ismajli duket se është si vera, sa më shumë vite kalojnë, aq më e mirë bëhet. Dhe me rastin e ditëlindjes së saj