E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

njoftoi

Dy të plagosur nga një shpërthim në qendër të Kievit Dy persona u plagosën sot nga një shpërthim me një “mjet të paidentifikuar” në qendër të Kievit, jo shumë larg presidenc
Mbyllet afati për certifikim në KQZ, aplikojnë 91 subjekte politike Ka përfunduar afati për dorëzimin e listave me emrat e kandidatëve për kryetarë komunash dhe ata për asambletë komunale.
Fitoi 33 milionë paund por s'e vërtetonte dot, 49-vjeçarja vret veten Një 49-vjeçare ka vrarë veten pasi pretendonte se kishte fituar 33 milionë paund në një lotari, por nuk mund t'ua vërtet
Kryeparlamentari Xhaferi jep llogari për 100 ditët e para të punës Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi sot do të njoftojë për punën e bërë në 100 ditët e kaluar
Presidenti polak vendos veton ndaj reformës në drejtësi Presidenti polak, Andrzej Duda, vendosi sot veton ndaj Ligjit për Gjykatën e Lartë dhe Këshillin Kombëtar të Magjistratu
Tensionet me Erdoganin, Berlini merr masa kundër Turqisë Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Sigmar Gabriel njoftoi sot një sërë masash kundër Turqisë, si përgjigje ndaj ndalimit ng
Ja si e njoftoi Koreja e Veriut lëshimin e raketës ndërkontinentale (VIDEO) Sa herë që Koreja e Veriut lëshon ndonjë raketë, sipas rregullave lajmin e bën të ditur prezantuesja e lajmeve të telev
Aksidentohet autobusi me turistë, 31 të plagosur në Gjermani Tridhjetë e një pasagjerë janë plagosur rëndë dhe 17 të tjerë mbeten të humbur pasi një autobus turistik u përfshi në fl
SHBA-të i shesin Emirateve 160 raketa për 2 miliardë dollarë SHBA-të do t’i shesin aleatëve të saj të Gjirit, Emirateve të Bashkuara Arabe, 160 raketa të tipit Patriot për një vlerë
Kina teston një raketë të re pranë Gadishullit Korean Kina njoftoi ditën e sotme se ka testuar një lloj të ri rakete në detin pranë gadishullit korean. Njoftimi bëhet i di
Sot raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit, ja çfarë pritet të ndodhë Ditën e sotme pritet të zhvillohet raundi i tretë për zgjedhjen e Presidentit të ri. Pas dështimit të raundëve rrjes
Vritet një prej liderëve shpirtërorë të ISIS-it Ushtria egjiptiane njoftoi të enjten se ka vrarë një nga liderët shpirtërorë të grupit të të ashtuquajturit “Shtetit Isl
S’njoftoi për Shullazin, ja arsyeja pse u shkarkua kryepolici Ditën e djeshme u shkarkua nga detyra drejtori i Policisë së Burgjëve, Petrit Koshaj. Burime pranë Ministrisë së Dre
Arrestohen 11 të dyshuar për terrorizëm në Belgjikë Autoritetet e sigurisë në Belgjikë, kanë arrestuar në mbrëmjen e sotme 11 persona si të dyshuar për terrorizëm. Të dy
Kryeministri i Hungarisë paralajmëron se do të burgosë emigrantët që mbërrijnë në vend Kryeministri hungarez, Viktor Orban njoftoi sot se do të burgosë në mënyrë sistematike të gjithë emigrantët që mbërrijn
Nuk respektohet armëpushimi, përplasje mes rebelëve dhe forcave qeveritare në Siri Luftime mes forcave të regjimit sirian dhe grupeve rebele kanë shpërthyer sot pranë Damaskut, qytetit më të madh sirian,
ZYRTARE / KSHZ: Ja sa vota fituan partitë shqiptare KSHZ ka bërë publike se VMRO-DPMNE-ja dhe Koalicioni për Maqedoni më të mirë ka fituar 444.014 vota, LSDM-ja dhe Koalici
Ibraimovski kundër LSDM, por “jemi ende në koalicion” Lajmi se Samka Ibraimovski nga PEPR ka braktisur koalicionin e LSDM-së, mori një hapësirë të madhe në medie. Sipas m
Tërmet në Janinë, alarmohet Greqia Një tërmet me magnitudë 5.3 ballë e shkallës rihter është shënuar mbrëmjen e së të shtunës në zonën e Janinës. Sipas
LAJM I FUNDIT/ Ky është 21-vjeçari që vrau Genc Mhillajn në Shkodër Hetimet paraprake të policisë në lidhje me vrasjen e Genc Mhillajt kanë çuar në një emër si autor të vrasjes. Polici