999 rezultate për

njoftoi

Policia serbe arrestoi 8 persona të dyshuar për filmime të qendrave ushtarake Tetë shtetas të huaj u arrestuan në Serbi pas dyshimeve se kishin tentuar të filmonin apo të hynin në qendra ushtarake,
Kida po vjen me projekt të ri (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme, Orhidea Latifi e njohur për adhuruesit si Kida, së shpejti do të sjell një projekt të ri muzikor.
Të shtëna në Amsterdam, dyshohet për viktima Disa të vrarë dhe dy të plagosur nga të shtënat në qendër të Amsterdamit. Nga të shtënat që ndodhën sonte në Grote Wi
Maqedonia pranon ndryshimin e emrit të aeroportit Aleksandri i Madh Kryeministri maqedonas, Zoran Zaev njoftoi sot se ka pranuar të ndryshojë emrin e aeroportit ndërkombëtar të Shkupit “Al
12 refugjatë sirianë vdesin nga i ftohti në Liban Sipas zyrtarëve, numri i refugjatëve sirianë që humbën jetën nga i ftohti në stuhinë e dëborës në lindje të Libanit ësht
Ed Sheeran njoftoi fejesën me Cherry Seaborn Këngëtari britanik njoftoi se është fejuar me të dashurën e tij prej shumë vitesh. 26-vjeçari Ed Sheeran tha se i pr
Rrëzohet helikopteri ushtarak, 7 persona humbën jetën Të paktën shtatë persona vdiqën sot dhe tre të tjerë rezultojnë të zhdukur, pasi një helikopter ushtarak është rrëzuar n
Prokuroria heton biznesmenin Orce Kamçev Prokuroria Speciale Publike ka hapur lëndë për shitjen e tokës pas “Ramstor” në Shkup, kurse për këtë e heton edhe bizne
Klubi kinez njoftoi arritjen e marrëveshjes me Aubameyang, por Federata ia "thyen ndjenjat" Aubameyang kthehet në çështje në Kinë. Guangzhou Evergrande, skuadër që drejtohet nga italiani Fabio Cannavaro, është de
64 të vdekur pas mbytjes së një anijeje me migrantë Të paktën 64 migrantë kanë vdekur pas mbytjes së një anijeje në fundjavë në brigjet e Libisë, njoftoi sot, Organizata Nd
Numër rekord pasaportash irlandeze të lëshuara në 2017 në sfondin pasojave nga Brexit Qeveria irlandeze njoftoi sot se kishte dhënë 779 000 pasaporta në vitin 2017, një shifër rekord e dyfishuar nga kërkesa
Ankaraja heq kufizimet për dhënien e vizave qytetarëve amerikanë Turqia do të rifillojë dhënien e vizave për të gjithë shtetasit amerikanë, njoftoi sot ambasada turke në Uashington, pas
Kina heq vizat për vizitorët e 53 shteteve Vizitorët nga 53 vende do të jenë në gjendje të vizitojnë pa viza Pekinin, Tianjinin dhe Hebein deri në gjashtë ditë, nj
Luftë në Kuvend, opozita përplasje fizike me gardën (FOTO LAJM) Kuvendi ditën e sotme ka nisur me përplasje të ashpra mes demokratëve dhe socialistëve. Pas përplasjes së parë ku is
Misteri i vrasjes së vëllait të deputetit, familja njoftoi policinë pas 6 orësh Vëllai i ish-deputetit të PS-së Arben Ndoka, Aleksandri u gjet i vrarë në makinën e tij në orët e para të ditës së sotme
Ekuadori goditet nga dy tërmete të forta Dy tërmete të forta goditën Ekuadorin, duke shkaktuar dëme të mëdha, ndërsa nuk ka raporte për vdekje apo lëndime në nje
Franca reagon për largimin e SHBA-ve nga UNESCO Franca, që mban në Paris selinë e UNESCO-s dhe që synon kryesinë e organizatës, shprehu keqardhje për largimin amerikan
Ambasadorëve të BE-së u kërkohet vizat për Kosovën Ministrja e Integrimeve Evropiane Dhurata Hoxha gjate takimit të përbashkët te institucioneve të Republikës së Kosovës
DPHM: Mot i paqëndrueshëm po vjen drejt rajonit të Shkupit Drejt rajonit të Shkupit, priten reshje të dendura të shiut që do të shoqërohen me erëra të forta. Priten stuhi dhe e
Ikën i tmerruar nga uragani, por kur kthehet në shtëpi gjen një krokodil (FOTO LAJM) Brian Foster është një ndër mijëra banorë të evakuuar nga uragani Harvey në Hjuston. Pasi i kthye në shtëpi ai gjeti aty