999 rezultate për

njeriut

Mësoni nëse është shkelje e të drejtave të njeriut publikimi i listave Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, Persona të Zhdukur dhe Peticione, në mbledhjen e mbajtur sot, nëpërm
Protestat në Rusi për reformën e pensioneve, rreth 300 të arrestuar Mijëra persona dolën në rrugë për të sfiduar ligjin jopopullor që rrit moshën e largimit nga puna. Qindra protestues
Këto janë 20 dhimbjet më të forta që mund të përjetojë një njeri Jemi të sigurtë që nëse një mjek do t’ju pyeste se cila dhimbje ju duket më e tmerrshmja, ju do e keni të vështirë te je
A është e dëmshme për trupin e njeriut mbushja e dhëmbëve me mërkur? Një amalgam (mbushje dentare me ngjyrë argjendi) përmban rreth 50 % mërkur. Në 2013 pati një iniciativë për të ulur p
Në vend të njeriut të Thaçit, emërohet drejtori i ri i Policisë të Kosovës (FOTO LAJM) Rashit Qalaj është emëruar Drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës. Qalaj do të pasojë Shpend Maxhunin në
Ish-gjykatësi fiton betejën e parë kundër PSP-së Ish-kryetari i Gjykatës Penale, Vlladimir Pançevski është ankuar para Gjykatës Evropiane për të Drejtat e Njeriut për ba
Ibrahim Matoshi ende "peng" në Serbi, familja kërkon ndihmë Me datën 13 gusht nga policia e Serbisë në pikën kufitare tek Dheu i Bardhë është arrestuar stomatologu Ibrahim Matoshi,
Rusia mban anën e Arabisë në përplasjen me Kanadanë Rusia ka kaluar në anën e Arabisë Saudite në konfliktin që ka kjo e fundit me Kanadanë, pas arrestimit të disa aktiviste
E kaluara e errët e njeriut që tronditi Gjilanin Disa vepra penale janë listuar nga prokuroria e Gjilanit për të dëshmuar se Liridon Uruqi, i dyshuari kryesor për vrasje
Horror, qeni ka zvarritur një këmbë të njeriut në afërsi të varrezave të Shkupit Një pamje horror është regjistruar mbrëmë në mbrëmje në rrugën “Boca Ivanova”, në portën e dytë të varrezave “Butel”.
Kërkohet rikthimi në burg i njeriut që dyshohet se hëngri buxhetin e shtetit Prokuroria e Krimeve të Rënda ka ankimuar vendimin, që liroi nga burgu ish-kreun e ARRSH, Dashamir Xhika. Para katër dit
Bletët e mjaltit mund të ndihmojnë për të shpjeguar se si njerëzit marrin vendime Hulumtimi i ri, i botuar në revistën Scientific Raportes, studion sjelljen e kolonisë së bletës së mjaltit dhe gjen se a
Duket e pabesueshme, por shkencëtarët gjejnë një mrekulli brenda hundës së njeriut Prej kohësh, shkencëtarët paralajmërojnë se duhen antibiotikë të rinj, pasi mikrobet po krijojnë rezistencë ndaj atyre a
Zbardhet skenari i njeriut që dialogon me Thaçin, si do të vritej polici serb Në kryeqytetin e Serbisë, në Beograd, është mbajtur konferenca për media e organizuar nga Nikola Sanduloviq, kryetar i P
Udhëtarja pushtohet nga fantazmat, avioni bën ulje emergjence (VIDEO) Aeroplani i Air China ka bërë ulje emergjente, pasi një udhëtare kishte sjellje histerike, me pretendimin se është pusht
Gazeta serbe ia kushton ballinën njeriut që mashtroi se ishte pjesë e CIA-s Mediet beogradase i kanë kushtuar një shkrim të veçantë Petar Mihajloviqit, personit që ishte arrestuar nga Policia e Ko
E dini përse shërben zgavra midis hundës dhe buzës së sipërme? (VIDEO) Mësoni përse e kemi atë lug nën hundë, mbi buzën e sipërme, si quhet ajo dhe çfarë rëndësie ka për ju. Të gjithë e ke
Nxjerr gjak nga çdo vrimë e trupit, ky gjarpër është ferri i viktimave (FOTO LAJM) Boomslang është emri i një lloji të vecantë gjarpri i cili gjendet masivisht në pemët afrikane. Helmi i tij është aq
Ka dhëmbë njeriu, nuk keni parë kurrë një peshk si ky (FOTO LAJM) Dhëmbët e një peshku të rrallë të kapur në Karolinën e Jugut janë bërë hit në rrjetet sociale. Peshku nuk është aspa
SHBA-të tërhiqen nga Këshilli i OKB-së për të Drejtat e Njeriut Shtetet e Bashkuara janë tërhequr nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut në OKB, duke e quajtur atë “një pusetë anësish p