999 rezultate për

niveli

Alarmante, rritet për 5 centimetra niveli i ujit të liqenit të Ohrit Niveli i Liqenit të Ohrit, në gjendje alarmuese. Për vetëm 24 orë është rritur për më shumë se 5 centimetra. Sot është 1
Zyrtare, dështon raundi i ri i bisedimeve Prishtinë - Beograd Në valën e re të bisedimeve në mes të Prishtinës e Beogradit, në nivelin teknik, të zhvilluar në Bruksel, nuk është arri
Këto ushqime ju dëmtojnë zemrën Paralajmërimet e përhershme të shkencëtarëve për rrezikun e marrjes së trans-yndyrave nëpërmjet ushqimit nuk janë pa ars
Mësojeni njëherë e mirë, si të ulim yndyrnat në gjak Ekspertët kanë caktuar sasinë e saktë të ushqimeve që mund të ulin kolesterolin në gjak. Nëse konsumoni 42 g kikirik
2620 ha nën ujë, rritet niveli i përmbytjeve në Shkodër Janë përmbytur rreth 2620 ha në Shkodër. Ministria e Mbrojtjes thotë se në Njësia Administrative Bushat ka pasur 370 ha
Maskat tentojnë të grabisin bankën në Librazhd Një tentative grabitje banke ka ndodhur gjatë natës. Ngjarja ka ndodhur në Librazhd në një bankë të nivelit të dytë.
Reshjet e borës ngrenë nivelin e lumenjve Është rritur gati dy herë më shumë niveli i lumit Vardar në Jegunovc dhe në Zajçev Rid. Të dhënat e Drejtorisë së Pun
Pas reshjeve të dendura të dëborës, nesër rrezik përmbytjesh në jug Pas reshje të dendura të dëborës dhe të ftohtin arktik që ka mbërthyer të gjithë vendin, stuhia dhe ngricat do të sjelli
Cilat janë vlerat ushqyese të tërshërës? Tërshëra, e njohur ndryshe si mbretëresha e drithërave, është një ushqim që konsumohet prej afro 4000 vjetësh.Ajo është
Pesë komplikimet që sjell niveli i lartë i sheqerit në gjak Simptomat e diabetit tip 2 përfshijnë ndjenjën e etjes së madhe, humbjes së pashpjegueshme të peshës dhe lodhjes së ma
Papunësia rritet me 4.4% në Britaninë e Madhe Niveli i papunësisë në Britani në tremujorin e fundit të vitit të kaluar është rritur në nivelin 4,4 për qind. Në një
Nga sot na mbysin shirat, priten ditë të vështira dimri Sot në territorin e Shqipërisë intensiteti i reshjeve do të rritet dhe do të arrijë nivelin mesatar në veri të vendit.
Menaxheri i Hysaj tregon arsyen që ndryshoi nivelin e përformancave të lojtarit shqiptar Për Elseid Hysajn parashikohet një pjesë e dytë e sezonit mjaft intensive në radhët e Napolit. Mbrojtësi shqiptar, një t
Reshjet e shiut rrisin nivelin e lumenjve në Maqedoni Enti Hidro-Meteorologjik (EHM) njofton se për shkak të reshjeve të shiut dhe borës, pritet rritje e prurjeve të ujit në
Kujdes! Këto sende që i kemi në shtëpi mund të jenë kancerogjene Edhe pse nuk e dini, ka disa sende që i mbajmë në shtëpi dhe që janë të rrezikshme për shëndetin tonë. Për shembull,
Reali i çmendur për një portier nga më të mirët, bën gati 110 mln euro Me Manchester United që vazhdon të bëjë rezistencë duke mos lejuar largimin e David De Geas, Reali i Madridit e ka hedhu
DPHM: Reshjet e shiut do të rrisin nivelin e ujërave, nuk priten vërshime Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike njofton që gjatë natës së sotme dhe ditës së nesërme të ketë rritje të nivelit të
Shkup, ndotja e ajrit përsëri në nivel alarmant Niveli i ndotjes së ajrit në Shkup edhe sot është mbi normat e lejuara. Qytetarët e Shkupit përsëri thithin grimcat kanc
Katër ushqimet që duhet t’i hanë njerëzit me tension të lartë Tension i lartë është njëra ndër sëmundjet më të përhapura në ditët e sotme, me çdo të pestin njeri që vuan nga ajo.
Reshjet e shiut dyfishojnë nivelin e lumenjve Nivelet e ujit në të gjithë lumenjtë në Maqedoni me përjashtim të Drinit të Zi dhe Bregallnicës janë të larta pas reshje