999 rezultate për

niste

Nikollë Lesi: Priten arrestime VIP, jemi drejt përplasjes civile Nikollë Lesi Edi Rama po pret që dikush nga lart në Uashington apo Bruksel, edhe në Berlin, t’i thotë “hap udhë
Ymeri: Ka momente që e ndjej se Albin Kurti duhet të jetë kryeministër Rrugët e tyre politike i kanë ndarë në mënyrën më të keqe të mundshme. Megjithatë duket se të ikurit nga Lëvizja Vetëven
Braçe nis të qahet akoma pa filluar: Kam lënë stadiumin Erion Braçe duket se akoma nuk është mësuar të quhet zv.Kryeministër por ama i qesh buza kur ja thonë. Kështu ndodhi
"Më përjashtuan ca bij komunistësh", Murrizi reagon pas përjashtimit nga PD Deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ashpër pas vendimit të partisë Demokratike për ta përjashtuar nga radhët e saj. Ky
Basha: Shqipëria të ardhme europiane pa Edi Ramën Kreu i opozitës ,Lulzim Basha duke komentuar protestën e sotme shkruan se Shqipëria do të ketë një të ardhme europiane
MAKABRE/ Komunistët ia prenë kokën xhaxhait dhe ia hodhën në greminë (FOTO LAJM) Rrëfimi i ish-ndimës-mjekut Kel Vata, për historinë tragjike të xhaxhit të tij, Gjergj Vata, ish-Qarkomandant i Shkodrës
Nikollë Lesi: Populli do rrethojë Ramën, Monika dhe Luli do zgjedhin një kryeministër tjetër Botuesi Nikollë Lesi shkruan se protesta e 16 shkurtit e njoftuar nga opozita do të jetë masive dhe se ministrat e Ramës
Monika kërkon Majkon kryeministër Opozita ka njoftuar se do të kërkojë largimin e Ramës në protestën e 16 shkurtit për të ngritur një qeveri me bazë të gj
"Kërkoni falje vajzës së përdhunuar", gazetarja shpërthen ndaj Sandër Lleshajt Ministri i Brendshëm, Sandër Llleshaj ditën e djeshme ka bërë një reagim për rastin e përdhunimit të të miturës në Kavaj
Shokon Albin Kurti: Ky ministër i Shqipërisë ka lidhje me Serbinë Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti ka shënjestruar dhe hedhur akuza ndaj gazetarit Baton Haxhiu por edhe ndaj ministr
Sillem si më vjen! Rama përgjigjet për veprimin në Kuvend Kryeministri Rama u përpoq që t'i përgjigje sot kritikave ndaj tij pas veprimeve dhe fjalimit të çuditshëm tre ditë më p
Zbulohet kurthi i Thaçit ndaj Haradinajt: LDK nënshtrohet dhe Haziri kryeministër Analisti politik, Astrit Gashi në emisionin Debat Plus ka folur për përpjekjet e presidentit Hashim Thaçi për shkarkimin
Van Nistelrooy promovon bluzën me 7 ekipet që ka luajtur (FOTO LAJM) Ruud Van Nistelrooy ka shënuar mbi 350 gola të karrierë. Holandezi në karrierën e tij ka luajtur me 7 skuadra. Megj
Rehatohet edhe një zv.ministër në qeverinë Haradinaj Qeverisë "Haradinaj" i është shtuar edhe një zëvendësministër. Pozitën e zëvendësministrit në Ministrinë e Punës dhe Mir
ÇNJERËZORE/ "Komunistët mi fusnin këmbët në prush deri sa humbja ndjenjat" I arrestuar që në rini, pasi provon torturat çnjerëzore në hetuesinë e kohës, vuajtjet e urisë në Burgun e Burrelit, sëm
Asnjë minutë ministër i Jashtëm, Rama i delegon detyrën Gent Cakajt Edi Rama e ka çuar deri në fund "fiksimin" e tij për të emëruar në detyrën e ministrit të Jashtëm, Gent Cakajn. Për t
Rama betohet në Presidencë si Ministër i Jashtëm Kryeministri Edi Rama ka shkuar këtë pasdite në ambientet e zyrës së kreut të shtetit Ilr Meta, për tu betuar si kryedip
Rama u bë Ministër: Zgjedhje e detyruar, kemi gati padinë për Metën Pasi u zgjodh zyrtarisht Ministër i Punëve të Jashtme, Rama ka bërë një deklaratë për mediat ku ka deklaruar se në fakt
Rama zgjidhet zyrtarisht Ministër i Jashtëm Edi Rama që nga dita e sotme është zyrtarisht përvecse Kryeministër i Shqipërisë, edhe Ministër për Evropën dhe Punët
Meta dekreton Ramën ministër për Europën dhe Punët e Jashtme Presidneti, Ilir Meta ka dekretuar sot kryeministrin Edi Rama ne postin e ministrit te Jashtem. Mesohet se kreu i sh