999 rezultate për

nishani

Vendimi i Gjykatës kundër Nishanit, Veliaj: Fitoi e ardhmja, fitoi puna Gjatë analizës së punës dy vjeçare në krye të bashkisë së Tiranës në njësinë Nr.9, Erion Veliaj ka reaguar edhe ndaj ven
Bujar Nishani humb gjyqin me Erion Veliajn Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka humbur gjyqin ndaj kryebashkiut Erjon Veliaj. Ai e paditi gati një vit më p
Nishani padit në gjyq Visar Zhitin, i kërkon dëmshpërblim Përplasja në distancë përmes deklaratave publike të Presidentit të Republikës, Bujar Nishani dhe diplomatit të ngarkuar
Dhjetëra qytetarë u lënduan në mitingun e PD, reagon Nishani Presidenti Bujar Nishani ka reaguar pas ngjarjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku dhjetëra qytetarë i janë drejtuar QSU
Sulmi në Mançester, Presidenti Nishani: Terrorizmi nuk do të na mposhtë (FOTO LAJM) Presidenti Bujar Nishani ka reaguar pas sulmit terrorist mbrëmë në Arenën e Mançesterit në Britaninë e Madhe, ku për pas
Nishani dekreton ndryshimet në qeveri, kush hyn dhe kush del Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretuar ndryshimet e ministrave në qeveri. Nishani ka dekretuar shkarkimin e
Rama pranon ministrat e Bashës, kush ikën dhe kush vjen Kryeministri i vendit Edi Rama ka dërguar për dekretim tek Presidenti Bujar Nishani emrat e ministrave teknikë, propozua
25 qershor, Nishani dekreton datën e zgjedhjeve parlamentare dhe atyre në Kavajë Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare më 25 qershor. Kjo datë u vendos gjatë nego
Thaçi nderon me medaljen "Urdhri i Lirisë" Bujar Nishanin Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, pas takimit me homologun e tij Bujar Nishanin, e ka nderuar me medaljen "Urdhri i Lir
Nishani në Kosovë, Thaçi e pret me ceremoni të lartë shtetërore (VIDEO) Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Kosovë me ftesë të homologut të tij Has
Nishani vizitë zyrtare në Kosovë Presidenti Bujar Nishani mbrëmë ka mbërritur në Prishtinë dhe sot do të fillojë vizitën zyrtare në Kosovë. Burime ng
Nishani takon kongresmenët amerikanë, ja çfarë u diskutua Bujar Nishani ka përfunduar takimin me një delegacion anëtarësh të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të kr
“Ke familje komuniste…”, nis gjyqi mes Nishanit dhe ish-zv/kryeministrit Ka nisur seanca gjyqësore në Gjykatën e Durrësit mes presidentit Bujar Nishani dhe ish-zv/kryeministrit Bashkim Kopliku
Krizë politike? Rama-Basha-Nishani bëjnë "muhabete grash" (VIDEO) Akuzat publike të Edi Ramës dhe Lulzim Bashës për njëri – tjetrin, nuk i tregojnë ata vetëm si kundërshtarë politikë. At
Shtyrja e zgjedhjeve në Kavajë, ja reagimi i Presidentit Nishani Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka reaguar pas vendimit të marrë nga kryeministri Rama për tërheqjen e kandidatit
Meraku për zgjedhjet, Nishani i lë porosinë e fundit Kolegjit Zgjedhor Presidenti Bujar Nishani ka thirru sot anëtarët e Kolegjit Zgjedhor, ku ky i fundit do të ushtrojë funksionet gjatë proc
Rama, Meta dhe Nishani i përulen dëshmorëve (VIDEO) Krerët më të lartë të shtetit ishin sot në mëngjes në Varrezat e Dëshmorëve me rastin e 5 Majit, ditës së dëshmorëve.
Çfarë historie tregoi Nishani në takimin Rama-Basha? (VIDEO) Kryeministri Edi Rama dhe kreu i PD-së Lulzim Basha sapo kanë filluar negociatat në Presidencë për arritjen e një marrëv
Rama-Basha gati të takohen nesër, ky është plani sekret i marrëveshjes PD dhe PS po përfundojnë te plani i negociatorit te PPE dhe BE, zotit David McAllister, për të cilin punoi edhe Ilir Met
Opozita i përgjigjet Nishanit: Gati për dialog! Pas ftesës publike të Presidentit Bujar Nishani për një tryezë bisedimi dhe dialogimi me qëllim zgjidhjen e krizës, ka r