999 rezultate për

ngritjen

Berisha e Topalli përkujtojnë "Kryengritjen e Postribës" Kryeministri Sali Berisha mori pjesë sot në ceremoninë e përkujtimit të 66 vjetorit të Kryengritjes së Postribës, të org
Shqipëria, kontribuon në ngritjen e kapaciteteve të FSK-së Ministri i Mbrojtjes Arben Imami ka pritur në një takim delegacionin e lartë ushtarak nga Kosovë të kryesuar nga komanda
Krasniqi propozon ngritjen e një memoriali në Prishtinë Kryeparlamentari, Jakup Krasniqi tha të martën se ka ardhur koha të mendohet për ngritjen e një memoriali, në Prishtinë,
Ekpspertët mbështesin ngritjen e kooperativave bujqësore Kreu i Këshillit të Agrobiznesit Shqiptar (KASH) Enver Ferizaj u shpreh prej vitesh janë ndërmarrë iniciativa për krijim
Arvizu apel për ngritjen e gjykatës administrative Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Aleksandër Arvizu ka ripërsëritur apelin e tij drejtuar politikës për të
Beogradi të shmangë ngritjen e tensioneve Ambasadori i Britanisë së Madhe në Beograd, Michael Davenport ka vlerësuar mbrëmë se shpallja e zgjedhjeve lokale në ver
Romët largohen nga godina e Avokatit të Popullit Familjet rome të cilët prej 12 ditësh ishin strehuar në zyrat e Avokatit të Popullit janë zhvendosur në një godinë në zo
Moti i keq, Meta: Solidarizohemi me banorët e bllokuar Kryetari i LSI-së Ilir Meta ka vlerësuar ngritjen e komitetit ndërministror të emergjencave për të përballuar situatën n
Familja mbretërore kërkon ngritjen e një muzeu Familja mbretërore ka kërkuar ngritjen e një muzeu për periudhën e historisë së mbretërisë shqiptare në rezidencën aktua
Skandal dopingu ne peshengritjen shqiptare Skandali i dopingut shpërthen në sportin shqiptar. Peshëngritsja, Shqiponja Brahja, e 7-ta në Botërorin e Parisit rezult
Konfindustria reagon për ngritjen e Dhomës Administrative Nisma e fundit e marrë nga qeveria shqiptare për ndërtimin e Dhomës Administrative pranë Gjykatës së Tiranës është kundë
PD dhe PS bien dakord për reformën zgjedhore UPDATE - Dy forcat politikë në vend kanë rënë dakort gjatë ditës së sotme për ngritjen e komisioneve për Reformën Zgjedh
Këshilli Bashkiak miraton ngritjen e Komisionit për Xhaminë e Madhe Në mbledhjen e sotme Këshilli Bashkiak ka miratuar një tjetër vendim të propozuar nga kryebashkiaku Basha, ai për sheshi
Paditet Vetëvendosje Disa nga aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, duke përfshirë edhe dy deputetët Galuk Konjufca dhe Liburn Aliu shumë shpej
Berisha kërkon muze në Spaç Kryeministri, Sali Berisha, ka kërkuar ngritjen e një muzeu historik në Spaç. Në mbledhjen e qeverisë Berisha i bëri kër
Reagon PTK-ja, nuk ka akuza PTK-ja ka reaguar pas publikimit të lajmit në media se EULEX, ka ngritur aktakuzë ndaj kryeshefit të PTK-së Shyqeri Hax
Rriten çmimet e transportit, reagon "Konsumatori" Agjencitë turistike në Kosovës kanë paralajmëruar ngritjen e çmimit për udhëtimet me autobus deri në Durrës e Ulqin. Ars
Mbyll mamanë në makinë për të ndjekur koncertin Ndërsa po ndiqte një koncert për më shumë se një orë, një 60 vjeçar ka lënë të mbyllur në makinën e parkuar jashtë sallë
Grupi i PD mbledhje në ambientet e Kuvendit Seanca e sotme parlamentare, e parashikuar të niste rreth orës 17:00, nuk ka nisur ende. Pritet që kjo seancë të jetë sh
Komisioni hetimor, Kuvendi miraton 23 dhjetorin Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar 23 dhjetorin si datën kur do të ngrihet komisioni hetimor. Në votimin e sotëm ku mori p