999 rezultate për

negociatat

Përballë Francës, cili është shteti që i doli në krah Shqipërisë për negociatat Ditën e sotme Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mori "JO" nga BE për hapjen e negociatave. Ky lajm i keq ka shqetësua
Dështimi me negociatat, reagon PD: Fajin e ka Rama, të dorëhiqet Mbi vendimin e mosdhënies së PO-së për çeljen e negociatave të Shqipërisë me BE-në ka reaguar ish-deputetja Jorida Tabak
Macron nuk lë dyshime: Nuk ka negociata për Shqipërinë dhe Maqedoninë Presidenti i Francës, Macron ka konfirmuar qendrimin e vendit të tij për të mos hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqed
Merkel shpreh dëshpërimin: Duhej një marrëveshje për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Kancelarja gjermane Angela Merkel tha se është dëshpëruese që vendet e BE nuk gjetën një marrëveshje për të hapur negoci
Dështimi me negociatat, Rama konferencë urgjente Pak minuta më parë, Ansa raportoi se kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ka dhënë dorëheqjen. Ky vendim erdhi pas dë
Hahn publikon lajmin e bujshëm për negociatat Me anë të një postimi në rrjetet sociale, komisionari për zgjerimin Johannes Hahn ka thënë se liderët e Europës dështuan
NEGOCIATAT/ Lituania: Refuzimi do të shkaktojë pasoja të rënda politike Shumë krerë të shteteve të Bashkimit Evropian kanë shprehur zhgënjimin që Franca, Holanda dhe Danimarka po kundërshtojnë
Eurodeputetja flet ashpër: Si mund të hapim negociatat me Shqipërinë? E keni seriozisht?! Duket se shpresat për të hapur negociatata janë venitur plotësisht. Ka qenë Eurodeputetja franceze Nathalie Loiseau,
"Pa ne s'do ishit fare...": Goliku i Tepelenës i thur vargje Europës pas "JO-së" për negociatat (VIDEO) Bashkimi Europian duket se nuk do t'i hapë sërish negociatat për Shqipërinë duke e lënë vendin për të disatin vit radhaz
Ngjela sfidon Francën për negociatat: I vogli Macron nuk i bën dot gjë Shqipërisë Avokati i njohur Spartak Ngjela shprehet se Franca nuk i bën më dot gjë Shqipërisë. Ngjela shkruan se Shqipëria sot ë
Negociatat/ Bullgaria: BE-ja gabim historik nëse refuzon Tiranën dhe Shkupin Bullgaria është një tjetër shtet që bën thirrje për hapjen e negociatave për anëtarësim në BE të Shqipërisë dhe Maqedoni
Rama i prerë: Shqipëria nuk shkon në zgjedhje të parakohshme, nëse nuk hapen negociatat A do të jepte dorëheqjen nëse Shqipëria nuk merr vendim pro hapjes së negociatave? Ndryshe nga Zaev, kryeministri Edi
Rama flet për negociatat: Kemi shpresë, të presim deri nesër! Kreu i qeverisë është shprehur se edhe pse Franca e ka zbehur shpresën për një “PO” për çeljen e negociatave, duhet të p
Habit Tsipras: Negociatat me Shqipërinë duhen hapur! Ish-kryeministri Tsipras ka theksuar se “dështimi për të hapur negociatat e pranimit me Maqedoninë Veriore dëmton shumë
Presidenti i PE: Të hapen negociatat me Shqipërinë Presidenti i PE, David Sassoli është shprehur pro çeljes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sass
NEGOCIATAT/ Presidentja e KE-së: Ndjej keqardhje të thellë për Shqipërinë Presidentja e zgjedhur e Komisionit Evropian, Urusula von der Leyen tha se është zhgënjyese dhe ndjen keqardhje për shty
Bushati për negociatat: Debati Merkel-Macron e bëri, nuk ka ndarje të Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut Deputeti i PS-se, ish-ministri i Jashtem, Ditmir Bushati ka dekaruar sot se “Shqiperia i ka plotesuar kushtet dhe i meri
NEGOCIATAT/ Rama takon komisionerin Johannes Hahn Kryeministi Edi Rama ka zhvilluar sot takim me komisionerin Johannes Hahn për të rejat më të fundit në lidhje me çështje
Rama i përgjigjet Macron pas dritës së ‘kuqe’ për negociatat Rama rikujton një shprehje të shkrimtarit dhe diplomatit të njohur me origjinë meksikane Octavio Paz. “E vetmja gjë q
A ka përgjegjësi opozita nëse Shqipëria nuk i hap negociatat? Flet Nishani Ish-presidenti Bujar Nishani, njëherësh kryetar i Këshillit Kombëtar të PD i ftuar në emisionin “Arena”, në RTV Ora foli