999 rezultate për

negociatat

Negociatat/ Maqedonia në zgjedhje, Rama e Basha 'zihen' nga Facebook-u për fajtorët Pak ditë më parë Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut mori përgjigjen negative për hapjen e negociatave. Ndërkohë që në Maqe
Grida Duma sulmon Ramën pas dështimit më negociatat: Të nisin me urgjencë protestat! "Qeveria sot nuk ka legjitimitet as brenda vendit dhe as jashtë!" Ish-deputetja demokrate Grida Duma bën thirrje për
Negociatat/ Albin Kurti: BE ishte e padrejtë me Shqipërinë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, është shprehur se ndihet i keqardhur për mos marrjen e negociatave nga ana
Gjermania: Plotësoni kushtet, herën tjetër Franca nuk mund të bllokojë më negociatat Këshilli Europian vendosi të Premten të mos hapte negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke e sht
Negociatat/ Arta Dade: Rama të japë dorëheqjen Ish-deputetja e Partisë Socialiste, Arta Dade, e njohur si një nga kritiket e “vijës së parë” të kryeministrit Edi Rama,
Dade i kujton Ramës aferën e madhe korruptive: Vëri gishtin kokës, s’ka faj Macron Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade, deklaroi në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, se Shqipëria n
EURONEWS: Macron "dogji" edhe Maqedoninë prej Shqipërisë Euronws, i cili ka burime të dorës së parë nga mbledhje e djeshme për krerëve të BE-së ku edhe u vendos që të mos hapesh
Italia do zgjerimin, do t’i propozojë BE-së të hapë negociatat për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut në Nëntor Refuzimi i Francës dje për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut u konsiderua një “gabim historik” nga kryeministri i Itali
Dështoi me negociatat, Zoran Zaev shpall zgjedhje të parakohshme (VIDEO) Ashtu siç e paralajmëroi edhe agjencia e lajmeve ANSA, kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, i hap rrugën zgj
Kryemadhi e prerë: Rama pengesë për negociatat, të japë dorëheqjen Reagime të tjera kanë ardhur një ditë pas vendimit negativ për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në. Monika Kr
INTERVISTA/ Pollo: Negociatat, vetëm pas përmbushjes së 9 kushteve të Bundestagut Gjerman Politikani Genc Pollo ish-deputet e ish-ministër i PD shpreson në vendimin pozitiv të Këshillit Europian në pranvererën
Ekspertja gjermane për negociatat: Për Shqipërinë dukej që në fillim vështirësia Edhe pse thuajse të gjithë i kanë humbur shpresat për hapjen e negociatave pas vendimit të djeshëm, ka akoma nga ata që
DASH reagon për negociatat: Jemi të zhgënjyer me Këshillin Evropian Departamenti Amerikan i Shtetit ka reaguar pas vendimit të Këshillit Evropian për të mos hapur negociatat me Shqipërinë
Pamje për të mos u humbur! Si u ndje Rama pas "JO" së Francës për negociatat (FOTO LAJM) Për herë të parë pas dhënies së "JO" nga BE për hapjen e negociatave, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Pavarësisht
E qëllimshme?! Rama nxjerr gishtin e mesit gjatë konferencës për negociatat Ditën e sotme kryeministri Edi Rama mbajti një konferencë për mediat pas dhënies së "JO" nga BE për negociatat. Gjat
Të na rrojnë atletët e bardha! Si dështoi Rama të joshte Macron për negociatat Kryeministri Edi Rama sot duhet të jetë shumë i zhgënjyer pas refuzimit të BE për të hapur negociatat. I zhgënjyer m
Linda i del në krah Ramës pasi dështoi me negociatat: Jetojmë në ankth! Ditën e sotme Shqipëria mori disfatën e radhës përballë BE pasi u refuzua hapja e negociatave. Pas këtij vendimi, q
Negociatat/ Basha: Gjermanët thanë "po" nga opozita, Rama dështoi NNdërkohë që kryeministri Edi Rama nuk mbajti asnjë përgjegjësi mbi mos hapjen e negociatave për Shqipërinë, kryeopozita
"S'kam përgjegjësi!" Rama i qetë tall Nard Ndokën: Më të do hapeshin negociatat! Kryeministri Edi Rama nuk pranon të mbajë asnjë përgjegjësi mbi moshapjen e negociatave. Rama jo vetëm që nuk pranon
Mocion mosbesimi në Kuvend pas përgjigjes negative? Rama përgjigjet i prerë Kryeministri Edi Rama është shprehur qartë dhe prerë se nuk e mendon të kërkojë mocion besimi në parlament pas përgjigje