999 rezultate për

ndryshme

NEGOCIATAT/ Data të ndryshme për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut “Datat për fillimin aktual të negociatave mund të jenë të ndryshme për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kjo ruan pari
Leipzig luajti mbrëmë me fanella të ndryshme, zbulohet arsyeja Trajneri i Leipzig, Julian Nagelsman shpjegoi arsyen pse skuadra e tij kishte vesur ato fenalla për herë të parë në ndes
Tayna tregon të pasmet (FOTO LAJM) Tayna është shumë aktive si në koncerte po ashtu edhe në rrjetet sociale. Fotot nga më të ndryshmet nuk mungojnë por
Një "xhiro" rreth botës, cili është standarti i bukurisë femërore në vende të ndryshme (FOTO LAJM) Bukuria është shumë relative, por gjithesi një popull ka preferenca "të përcaktuara", të ndryshme nga një popull tjetër.
Binjakët vijnë në jetë në ditë, muaj dhe dekada të ndryshme (FOTO LAJM) Jason Tello mirëpriti në jetë dy foshnjat e shëndetshme në ditë të ndryshme, muaj dhe dekada të ndryshme në Carmel. J
Trupat u gjetën në vende të ndryshme, vrasja enigmatike e 2 shqiptarëve në Angli Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër, ku raportohet se dy shqiptarë janë vrarë. Në një denoncim thuhet se dy të
Në këtë fshat, të gjithë kanë mbiemrin Gashi por kanë dy fe të ndryshme Fshati Brus, i cili gjendet në zonën më të thellë të komunës së Lipjanit ka dy karakteristika shumë interesante. Të gjit
Trupat tanë plaken në tre faza të ndryshme Sipas më shumë se 4000 testeve të gjakut trupat tanë plaken në tre faza të ndryshme. Studimi gjithashtu na konfirmon
3 tipe të ndryshme makinash, Ferrari kërkon medoemos të mposhtë Mercedesin Kjo do të jetë një periudhë e ngjeshur me punë për Ferrarin, në përgatitjet për sezonin 2020 të Formula 1. Sipas medi
Datë e re për Vllaznia-Bylis, java e 11 shtrihet në 4 ditë të ndryshme Kalendari për javën e 11 të Kategorisë Superiore ka ndryshuar duke u shtrirë në 4 ditë, pasi ndeshja mes Vllaznisë dhe B
Çfarë nuk shkon me ngjarjen në Kavajë? "Molla e sherrit" jep dëshmi të ndryshme në pak kohë Ditën e sotme Prokuroria e Kavajës ka kërkuar ndalimin e Marsida Qatjas, në banesën e të cilës u vra një shtetas dhe u p
Ndalohen 20 persona që cenuan në mënyra të ndryshme procesin zgjedhor Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se deri tani janë ndaluar 20 persona për vepra të ndryshme, të cilët kanë cënuar me pro
Me zinxhira, printe dhe të madhësive të ndryshme: Këto janë çantat e kësaj vjeshte (FOTO LAJM) Çantat janë ndër aksesorët më të dashur për gratë. Njësoj si me këpucët, edhe me këto të fundit nuk mjaftohemi ndonjëher
Pasardhësit komik, kur rracat e ndryshme të qenëve bien në dashuri (FOTO LAJM) Gjithmon këlyshët e vegjël janë shumë të ëmbël dhe bëjnë çdo njëri fare lehtë për vete. Ama kur rraca te ndryshme të
Të bësh art me fruta dhe perime (VIDEO) Vincenzo Scuruchi është artisti i cili mund të krijojë skulptura nga më të ndryshmet e të larmishmet, me fruta, me perim
Porsche, prezanton modelin "Taycan" në dy versione të ndryshme dhe tërësisht elektrike Porsche, ka zbuluar më në fund makinën e saj të parë elektrike, të quajtur, Taycan. Makina u prezantua në dy versione me
Kjo është arsyeja pse disa njerëz kanë sytë me ngjyra të ndryshme Më pak se 1% e popullsisë së botës kanë sytë me ngjyra të ndryshme. Por cila është arsyeja? Çfarë është heterokromia?
Një botë me vlera të ndryshme (FOTO LAJM) Të gjithë jetojmë në këtë botë por askush nuk është i barabartë me tjetrin. Dikush noton në para, e dikush tjetër mez
Arsyet pse kopsat e këmishës te vajzat dhe djemtë janë në anë të ndryshme Nëse një këmishë na pëlqen shumë por nuk jemi të sigurt nëse është për femra apo për meshkuj, mjafton të shikojmë në cil
5 mënyra të ndryshme se si ta vishni një këmishë të bardhë (FOTO LAJM) Një këmishë e bardhë është esenciale për garderobën e secilës grua. Kjo këmishë, shkon me të gjitha llojet e veshje