999 rezultate për

ndodhin

Bajrami fajëson dialogun në Bruksel për ngjarjet që po ndodhin në veri të Kosovës Shefja e Grupit parlamentar të Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami, pas mbledhjes së Kryesisë së Kosovës, ka thënë se ng
Tre parashikimet katastrofike që priten të ndodhin deri në vitin 2050! Jane Goodall, antropologe e njohur ka publikuar një artikull sipas saj tregon katastrofat dhe ngjarjet që priten te pre
Pse po ndodhin kaq shumë sulme terroriste në Gjermani? "Pse na urrejnë?" kjo qe një pyetje që shfaqej vazhdimisht në mediat amerikane pas sulmeve të 11 shtatorit 2001, ndërsa
Sulme terroriste në ndeshjen e Izraelit, Klosi: E pamundur të ndodhin Ish-kreu i SHISH, Fatos Klosi i ftuar në studion e Report Tv për masat e sigurisë pas kërcënimit terrorist ndaj ekipit t
Ja pse ndodhin dhe si të parandalojmë ngërçet e këmbës Ngërçet e këmbës janë një fenomen shumë i përhapur. Një pjesë e madhe e njerëzve kanë përjetuar të paktën një herë ngërç
Tërmete si sot ndodhin çdo 15 vjet Instituti për sizmiologji ka bërë të ditur më herët se tëmrete të tilla si ai që përfshiu Maqedoninë, Kosovën dhe Serbin
Nëse ndodhin sulme terroriste, ndërpritet Europiani Mediat franceze shkruajnë se në rast të ndonjë sulmi të mundshëm terrorist atëherë Kampionati Europian do të ndërpritet
Mourinho pranë United, ja 5 gjërat që ndodhin me ardhjen e portugezit (FOTO) Aventura Louis van Gaal te Manchester United ka mbaruar dhe ne tashmë e dimë se kush do ta zëvendësojë. Holandezi du
10 transferimet e bujshme që priten të ndodhin këtë muaj (FOTO LAJM) Merkato e janarit për ekipet më të mëdha nuk ndryshon shumë gjëra, por këtë vit duket sikur e gjithë vëmendja është e pë
10 gjërat më të rëndësishme që po ndodhin në botë tani Këto janë 10 gjërat më të rëndësishme që po ndodhin aktualisht në botë. 1. Presidenti rus Vladimir Putin ka deklaruar
Ndryshimet trupore që ndodhin pas moshës 40-vjeçare Kalimi i moshës është dhe shkaku kryesor i shfaqjes së karakteristikave të ndryshme në trupin tonë. Zakonisht ndryshimet
Berisha: Këto gjëra nuk ndodhin në Shqipëri Një prej atyre që i përjetoi më keq thirrjet anti-shqiptare do të ishte edhe Bernard Berisha. Mesfushori që bëri për vet
25 lëvizjet e mëdha që pritet të ndodhin këto ditë (FOTO LAJM) Merkato e transferimeve duket drejt fundit, por mos mendoni se kanë përfunduar edhe transferimet. Shumë skuadra të mëdha
6 transferimet që pritet të ndodhin këto ditë (FOTO LAJM) Merkato është në ditët e fundit të saj ndërkohë që zërat janë shtuar për shumë transferime të mundshme. Chelsea prej koh
Çudira që ndodhin në dasmat shqiptare... Nga Altin Tufa - Dita e martesës është një nga ditët më të rëndësishme të jetës së çdo çifti, po ashtu ajo ditë mund të
Ja 10 ngjarjet më të rëndësishme të botës që po ndodhin aktualisht Sapo ka nisur viti i ri 2015 dhe bota nis të lëvizë e krijohen ngjarje. Këto janë 10 ngjarjet më rëndësishme që po
Ja cilat janë 10 ngjarjet më të rëndësishme botërore që po ndodhin në këto momente (FOTO LAJM) Edhe pse jemi shumë pranë ndërrimit të viteve, në botë po ndodhin një sërë zhvillimesh të rëndësihme. Këto janë 10
Ja 10 çështjet më të mëdha globale që po ndodhin aktualisht (FOTO LAJM) Bota ku ne jetojmë prodhon shumë lajme, shpesh të hidhura dhe që lënë shije jo të mirë, por edhe lajme mjaft interesante
Probleme seksuale pothuajse çdo çifti i ndodhin Edhe çiftet që janë në lidhje të fuqishme dashurie i kanë problemet e tyre seksuale. Të kesh lidhje dashurie nuk do të t
Mazzarri: Po ndodhin çmendurira këtë vit Walter Mazzarri ka mbetur i zhgënjyer, nuk gjen fjalë ta përshkruajë kolapsin e Interit të tij pas një avantazhi tepër k