999 rezultate për

ndertese

Ndërtesa në Nju Jork përpihet nga flakët (VIDEO) Të paktën 100 zjarrfikës janë mobilizuar për të luftuar me flakët që kanë përfshirë një ndërtesë në Hamilton Heights në
Momenti kur nga shpërthimi i gazit shembet një ndërtesë në Rusi (VIDEO) Në një ndërtesë banimi në qendër të qytetit rus Izhevsk ka ndodhur një shpërthim i cili ka shembur një kënd të ndërtesës
Vetëvendosja mohon lidhjen me sulmin ndaj ndërtesës së Qeverisë Lëvizja Vetëvendosje ka mohuar që të ketë lidhje me sulmin ndaj ndërtesës së Qeverisë së Kosovës, sot me të përfunduar m
Gjendet një kufomë në Shkup Trupi i pajetë i një burri është gjetur sot në rrugën “Frenklin Ruzvellt” në Shkup. Siç informojnë nga MPB, trupi i t
Bie zjarr në një ndërtese, 72 zjarrfikëse në luftë me flakët në Londër (VIDEO) Një zjarr i madh ka përfshirë një ndërtesë në jug të Londrës ku 72 zjarrfikëse kanë mbërritur tashmë në vendngjarje.
Bie zjarri në ndërtesën e vjetër të komunës së Kumanovës Ekipi i zjarrfikësve nga Kumanova me afërsisht 20 makina zjarrfikëse, janë angazhuar në shuarjen e zjarrit i cili shpërt
E kapin duke vjedhur, shqiptari bie nga kati i dytë i ndërtesës I hidhur ka qenë fati i një shqiptari, i cili në tentativë për të vjedhur, ka rënë nga kati i dytë i një ndërtesë, duke
Mot i keq me stuhi në Maqedoni, dëme të mëdha në Tetovë (FOTO LAJM) Në lagjen Shipad të Tetovës nga era e fuqishme është rrëzuar pullazi i një ndërtese por për fat të mirë nuk ka pasoja në
Shembet ndërtesa, 21 të vdekur në Mumbai Një ndërtesë pesëkatëshe është shembur sot në Mumbai të Indisë duke marrë kështu jetën e së paku 16 personave dhe disa t
KE publikon agjendën e takimit Thaçi-Vuçiç Faqja zyrtare e Komisionit Evropian ka publikuar agjendën e takimit që sot po zhvillohet në Bruksel mes dy presidentes,
E FUNDIT/ Tmerr në Durrës, 28-vjeçari kërcënon se do të hidhet nga ndërtesa Një i ri në Durrës ka kërcënuar se do të hidhet nga një ndërtesë. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur sot në më
Shpërthim në një ndërtesë në SHBA (VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në një ndërtesë në qendër të Houston të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Dësh
Haradinaj hyn në Kuvend Ka mbetur pak minuta nga fillimi i seancës konstituive të Kuvendit të Kosovës, ndërkohë, kandidati për kryeministër, Ram
Sulmohen zyrat e ndërtesës së ujësjellësit të Prishtinës Mëngjesi i sotëm i ka gjetur të thyera zyrat e KURP-së, në Prishtinë. ‘Gazeta Blic’ mëson janë thyer zyrat e kësaj ko
Më në fund një ndërtesë që ndihmon mjedisin (FOTO LAJM) Arkitekti i famshëm italian, Stefano Boeri, do krijoje qytetin e pyjeve në Liuzhou të Kinës ku do të strehojë rreth 30
Shpëtohet me vinç lopa që kishte mbetur në katin e dytë të një ndërtese (VIDEO) Një lopë është shpëtuar sot pasi kishte ngecur në katin e dytë të një objekti të pashfrytëzuar që gjendet në kodrën e Go
Gjendet i vdekur sulmuesi i spitalit të Nju Jorkut (VIDEO) Personi i cili hapi zjarr mbi disa njerëz në spitalin e Nju Jorkut është gjetur i vdekur në vendin e ngjarjes. Mesaz
Vdes një person në Viti, bie nga ballkoni i ndërtesës Policia e Kosovës raporton se mbrëmjen e kaluar një person në rrethana ende të panjohura, ka rënë nga ballkoni i një ndë
Një tjetër ndërtesë në Londër përfshihet nga flakët (VIDEO) Një ndërtesë në lindje të Londrës është përfshirë nga një zjarr i madh. Dhjetë kamionë zjarri dhe 72 zjarrfikës janë
Myslimanët shtrojnë iftar në rrugë për banorët e ndërtesës së djegur në Londër Bashkësia lokale myslimane nga Londra organizoi sonte iftar në rrugë për banorët e ndërtesës "Grenfell Tower", të cilët