999 rezultate për

ndalimin

Roli i domates në parandalimin e kancerit Shkencëtarët britanikë gjatë një studimi të realizuar vitet e fundit kanë pohuar se domatet mund ta zvogëlojnë rrezikun
Meta: Të inkriminuarit para drejtësisë Pas publikimit të raportit të Departamentit të Shtetit për trafikun e qenieve njerëzore, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta
Bastisen 5 OJQ në Prishtinë dhe Prizren të dyshuara për terrorizëm Prokuroria Speciale e Kosovës, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, kanë bastisur sot pesë organizata joqeveritare në P
"Më ka marrë malli me pa Tiranën", por Tirana e harroi Haradinajn "Më ka marrë malli me pa Tiranën" ishte përgjigja e ish kryeministrit të Kosovës dhe liderit të AAK-së pasi mbërriti nga
Ja çfarë thotë Ymeri për ndalimin e Haradinajt dhe Specialen Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Visar Ymeri ka folur edhe rreth ndalimit të Ramush Haradinajt në Slloveni, ku tha se nd
Vetëvendosje: Kosova asnjë veprim për ndalimin e torturave ndaj të burgosurve Pas aksionit të Qeverisë së Gruevskit mbi shqiptarët në Lagjen e Trimave të Kumanovës, ku mbetën shumë të vrarë, të plag
Zaev: Nuk u bë asgjë për parandalimin e ngjarjeve në Kumanovë Teksa u pyet nga gazetarët se ka dëshmi në letër se personat që kryen sulmin në Kumanovë janë ndjekur një kohë të gjatë,
Qeveria heq nga rendi i ditës tre projektligje Qeveria e Kosovës gjatë seancës së sotme plenare ka kërkuar që të hiqen nga rendi i ditës tre nga projektligjet që i kis
Kosova në Konferencën rajonale kundër terrorizmit në Beograd Ministria e Punëve të Brendshme njofton se ministri, Skender Hyseni ndodhet në Beograd pjesë e Konferencë Rajonale në Be
Preteni: Gjyqtarët dhe prokurorët të mos angazhohen në arsimin e lartë Drejtori i Agjencisë Kosovare Kundër Korrupsionit, Hasan Preteni, ka kërkuar vazhdimisht nga institucionet qendrore të v
Ja pse duhet të konsumojmë kumbulla të thata Kumbullat e thata janë të dobishme kundër kapsllëkut dhe mbrojnë nga shumë sëmundje të tjera. Përpos kundër kapsllëkut,
Qeveria mendon masa për ndalimin e rrjeteve sociale Anëtarët e lartë të partisë në pushtet kanë rishikuar mundësinë për ndërmarrjen e masave të jashtëzakonshme kundër grush
Po punonte për ndalimin e pëmbytjeve, bie në gopë kryetari i komunës së Novacit Kryetari i Komunës së Novacit Lazar Kotevski, mbrëmë ka rënë në një gropë e cila ishte bërë për të parandaluar përmbytje
BE: Kosova të marrë masa të rrepta për ndalimin e emigrantëve Migrimet ilegale të kosovarëve drejt vendeve të BE-së, kalojnë edhe numrin imigrantëve nga Siria dhe Afganistani. Kështu
Jacobson: Trepça, punë e vështirë Çështja e "Trepçës" e cila ka ngjallur debate të mëdha gjatë ditëve të fundit, po tërheq edhe vëmendjen e ndërkombëtarëv
Nis vaksinimi i personelit shëndetësor për parandalimin e sëmundjeve Për tu mbrojtur nga sëmundjet infektive, ka nisur vaksinimi i personelit shëndetësor. Për mjekët dhe infermierët do të b
PD reagon për ndalimin e Goxhajt: Dhuna e Ramës do shumëfishojë protestën Partia Demokratike ka dënuar sot ndalimin e aktivistit Altin Goxhaj, duke vënë në dukje se dhuna e Edi Ramës do të shumë
Kosova dhe Shqipëria bashkëpunim kundër "terrorizmit" Kryeprokurori i Përgjithshëm i Shqipërisë, Adriatik Llalla ka zhvilluar një takim me kryeprokurorin e Kosovës, Sulë Hoxh
Panariti takim në universitetin e Kamzës për parandalimin e Trakeobakteriozës së Ullirit Ministri i Bujqësisë, Zhvillimit Rural dhe Administrimit të Ujërave z.Edmond Panariti u takua sot me fermerë, ekspertë d
Hithrat, ideale për parandalimin e rënies së flokut Për të gjithë personat të cilët kanë probleme të shumta lidhur me rënien e flokut, përdorimi i hithrës do të ishte ideal