999 rezultate për

myslimanet

Rritje e islamofobisë në Francë Udhëheqësit dhe grupet myslimane paralajmërojnë kundër rritjes së islamofobisë në Francë, derisa qeveria zotohet se do t
Papa Françesku: Të ketë mirëkuptim mes të krishterëve dhe myslimanëve Për myslimanët ka përfuanduar muaji i Ramazanit, së bashku me të edhe agjërimi. Ndërsa myslimanët kanë festuar edhe Fite
Peleshi uron myslimanët në emër të PS-së Në emër të Partisë Socialiste dhe të qeverisë së re, Niko Peleshi ka vizituar selinë e KMSH-së prej ku ka uruar të gjith
Basha uron myslimanët: Sakrifica e Ramazanit t`u kthehet në mirësi Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha pasi uroi besimtarët myslimanë për Festën e Fiter Bajramit vlerësoi sakrific
Xhaferri dhe Zaev urojnë myslimanët për Fiter Bajramin Ministri i Mbrojtjes Talat Xhaferi besimtarëve mysliman ua uron festën e Fitër-Bajramit dhe përfundimin e agjërimit.
Osmani uron myslimanët për Festën e Fiter Bajramit Kryetari i Rilindjes Demokratike Kombëtare në Maqedoni, Rufi Osmani ka uruar besimtarët myslimanë në kuadër të Festës së
Smartphone i parë që do lidhë myslimanët nëpër botë (VIDEO) Ai ka për qëllim të lidhë muslimanët nëpër botë dhe t'u ofrojë atyre një gamë të Apps të cilat kanë lidhje me jetën e pë
Myslimanet e Bosnjës përkujtojnë 18-vjetorin e masakrës se Srebrenices Myslimanet e Bosnjës përkujtojnë 18-vjetorin e masakrës se Srebrenices ku forcat serbe, nen drejtimin e gjeneralit Ratko
Serbi përdhos Kur'anin dhe ofendon myslimanët (FOTO LAJM) Në rrjetin social Facebook është publikuar nga vetë Predrag Pegja Qosoviq nga Beogradi, fotografia e përdhosjes së libri
Mekë, pelegrinët myslimanë përfundojnë Haxhin Në përfundim të ritualit të Haxhit, guvernatori i Mekës, princi Khaled al-Faisal, e ka cilësuar ngjarjen pesëditore si “
Clinton uron myslimanët për Kurban Bajram Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pranuar një telegram urimi për festën e Kurban Ba
Topalli uron myslimanët Kryeparlamentarja e Shqipërisë, Jozefina Topalli, ka vizituar Komunitetin Mysliman të Shqipërisë ku ka uruar z. Muça dhe
Myslimanët festojnë Kurban Bajramin (FOTO LAJM) Besimtarët myslimanë kanë festuar sot Kurban Bajramin. Ashtu si çdo vit besimtarët mijëra besimtarë kanë mbushur bulevar
Myslimanët e Newcastle refuzojnë sponsorin në fanellë Skuadra angleze Newcastle United ka zyrtarizuar sponsorin e ri që do të jetë në fanellat e skuadrës. Bëhet fjalë për Ban
Myslimanët dhe të krishterët të bashkohen për të ndalur luftërat Myslimanët dhe të krishterët duhej të bashkonin forcat për të ndalur dhunën dhe luftërat. Ky ka qenë mesazhi që ka dhënë
Edhe Clinton uron për Fitër Bajramin Pas urimit të presidentit amerikan, edhe Sekretarja Amerikane e Shtetit, Hillary Clinton ka uruar popullin e Kosovës me
Fitër Bajrami, Muça: Më shumë mirësi, paqe dhe dashuri mes njëri-tjetrit Kryetari i Komunitetit Mysliman i Shqipërisë, Haxhi Selim Muça i është drejtuar sot mbarë shqiptarëve me një mesazh me r
Myslimanët protestojnë kundër homoseksualizmit Me sloganin "pro jetës, pro familjes, pro moralit" forumi Mysliman dhe Lidhja e Hoxhallarëve të Shqiptarëve protestuan s
Si festuan myslimanët e Realit Për lojtarët e Real Madridit ishte përgatitur një festë gala pasi u shpallën kampion për të 32-ën herë në La Liga. Një d
Myslimanët të diskriminuar në Europë Myslimanëve në vendet evropiane iu mohohen në vazhdimësi mundësitë e punësimit dhe të arsimit për shkak të diskriminimit