999 rezultate për

myslim

Personi që kërcënoi Haradinajn: Po fliste keq për myslimanët I dyshuari për kërcënim ndaj kryeministrit B. Elshani, para gjykatës është arsyetuar në lidhje me postimin e tij, të cil
Erdogani i bën trhirrje myslimanëve: Perëndimi na e ka me hile Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, gjatë një fjalimi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve për shkencëtarët d
Për herë të parë dy myslimane zgjidhen senatore në SHBA Për herë të parë në histori të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, dy gra myslimane janë zgjedhur si anëtare të Kongresit
Princi saudit: Gazetari ishte islamik i rrezikshëm me Vëllazërinë Myslimane Princi saudit i kurorës, Mohammed bin Salman, u ka thënë Shteteve të Bashkuara se e ka konsideruar islamist të rrezikshë
Rrëfimi i pabesueshëm i skocezit që u bë mysliman Si ndodh që një skocez i moshës së mesme që jeton në malet skoceze përfundon duke u bërë musliman – veçanërisht kur ai n
Tërnava tregon nëse Rugova ka qenë mysliman deri në fund Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka thënë se ka pasur raporte të mira me ish- presidentin historik Ibrahim Rugova. “Me
Prifti zgjohet nga koma dhe bëhet mysliman Një prift 87 vjeçar nga Spanja jeton dhe predikon në ishullin Java më shumë se 43 vite. Flet rrjedhshëm në gjuhën Javane
Njihuni me modelen myslimane që mposhti mentalitetin e vjetër (FOTO LAJM) Edhe pse e veshur me rroba që karakterizojnë besimin e saj musliman, modelja ka arritur të bëj karrierë duke marrë pjesë
15 arsye pse myslimanët nuk e hanë mishin e derrit Fakti se konsumimi i mishit të derrit është i ndaluar në Islam tashmë dihet, por pikat e mëposhtme shpjegojnë arsyet dhe
"Mysliman m*ti", kjo ishte shprehja që tërboi Khabib-in ndaj stafit të McGregor Përçarjet dhe sulmet e Khabib Nurmagomedovit dhe ekipit të tij ndaj Conor McGregorit pas meçit “UFC 299” vazhdojnë ende,
I pamposhtur në ring dhe mysliman i devotshëm jashtë tij, një ditë me Khabib Nurgmagomedov (VIDEO) Khabib Nurmagomedov do të përballet pas pak me Conor McGregor në Las Vegas për të mbrojtur titullin e peshës së lehtë në
Shteti mysliman afrikan nxjerr gafën e Pacollit dhe turpëron Kosovën Maroku një shtet mysliman në Veri të Afrikës po mban një qëndrim të ashpër ndaj shtetit të Kosovës. Kryeministri i kë
15 arsyet pse myslimanët nuk e hanë mishin e derrit Fakti se konsumimi i mishit të derrit është i ndaluar në Islam tashmë dihet, por pikat e mëposhtme shpjegojnë arsyet dhe
Profesori racist sulmon nxënësen myslimane, shokët e klasës i japin një mësim të mirë (VIDEO) Si do të reagonit nëse profesori vjen në klasë dhe sulmon me nota raciste një shok apo shoqe të klasës, i cili nuk ka ng
Ç'është ky deputet?! (FOTO LAJM) Myslim Murrizi është një ndër deputetët më aktivë të Lulzim Bashës duke mos i kursyer të sharat me nënë e motër kur ia t
Po hetonin genocidin ndaj myslimanëve, Mijanmari dënon me 7 vjet burg gazetarët e Reuters Një gjykatë në Mianmar ka dënuar dy gazetarë të agjencisë së lajmeve Reuters me shtatë vjet burgim, për shkelje të aktit
Veliaj dhe Myftiu i Tiranës inspektuan punimet e xhamisë së re Vitin tjetër Festa e Bajramit do t’i gjejë besimtarët myslimanë me një xhami të re. Kryetari i Bashkisë së Tiranës,
Der Standard: Kosova, një vend me shumicë myslimane që ka lidhje të ngushta me Turqinë Në një artikull të gazetës austriake Der Standard thuhet se Rusia, Turqia dhe Kina po përpiqen të përfitojnë nga rënia e
Si e festuan myslimanët Kurban Bajramin në mbarë botën (FOTO LAJM) Ditwn e sotme, myslimanwt nw tw gjithw botwn festojnw Kurban Bajramin. Kjo festë shënon gatishmërin e Ibrahimit, të
Kurban Bajrami, Basha uron besimtarët myslimanë Lulzim Basha uron besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Në një mesazh shpërndarë në rrjetet s