999 rezultate për

muzeu

10 muzetë më të vizituar në botë (FOTO LAJM) Muzeu i Luvrit në Paris ishte më i vizituari në botë gjatë vitit 2011, lexohej në të dhënat e publikuara nga e përditshm
Vëllazërohen Kompleksi i Jasharëve dhe Muzeu i Lirisë Muzeu i Prekazit dhe ai i Lirisë në Shkup lidhën sot vëllazërimin, përmes të cilit synohet bashkëpunimi dhe grumbullimi
Projektet e Bulevardit ekspozohen në Muzeun Kombëtar (VIDEO) Shtatë e projektet që morën pjesë në garën për projektin më të mirë për Bulevardin dhe Lumin e Tiranës janë ekspozuar p
Muzeu i armëve në Gjirokastër mes lagështirës Armët që ndodhen në Muzen Kombëtar të qytetit të Gjirokastrës po kërcënohën nga lagështira që ka përfshirë godinën në të
Barça nga muzeu fiton 30 milionë euro në vit Muzeu i FC Barcelonës për disa vjet rresht mban primatin në Kataloni, madje është edhe më i vizituar se muzeu i piktorit
Muzeu Kombëtar, inagurohet pavioni i “Terrorit Komunist” Kryeministri Sali Berisha është duke vizituar ambjentet e Muzeut Historik Kombëtar, pasi sot, 21 vjet pas rënies së bust
Greqi, grabitet muzeu arkeologjik i Olimpit Dhjetra objekte janë grabitur nga persona të armatosur në muzeun Arkeologjik të Olimpit në Greqi. Sipas autoriteteve gre
Familja mbretërore kërkon ngritjen e një muzeu Familja mbretërore ka kërkuar ngritjen e një muzeu për periudhën e historisë së mbretërisë shqiptare në rezidencën aktua
Plan për ndërtimin e një muzeu 140 milion euro HELSINKI (Reuters) - Fondacioni i arteve dhe estetikeve të tjera pamore Guggenheim ka kërkuar të ndërtojë një muze prej
Përmet, qyteti mbetet pa muze Qytetit të Përmetit nuk i ka mbetur më asnjë muze pas kthimit të objekteve tek ish-pronarët. Qindra objekte me vlerë his
Hakerat shqiptarë sulmojnë faqen e Muzeut të Fosileve në Greqi Faqja zyrtare e Muzeut të Fosileve në Greqi është sulmuar gjatë ditës së enjte nga hakerat shqiptarë. Sapo të hapesh kët
Muzeu i Luvrid, guidë dixhitale me Nintendo Muzeu i Luvrid në Francë së shpejti do të përdorë një komanduese Nintendo 3DS për të treguar guidën dixhitale. Në këtë m
Xhaferri vizitoi Muzeun e Alfabetit Zëvendëskryeministri i Maqedonisë, Musa Xhaferi, bashkë me një delegacion, vizituan sot Muzeun e Alfabetit shqiptar në M
Muzeu i Kongresit të Manastirit është lënë në harresë Nga 14 deri më 22 nëntor të vitit 1908 në qytetin e Manastirit, në këtë shtëpi u mbajt Kongresi i Manastirit ose Kongres
Shtëpia e Alfabetit jepet me qira! Edhe pse Shtëpia e Alfabetit në Manastir u shndërrua në Muze që në vitin 2010, ndërsa iniciativa ishte ngritur që në vit
Berisha kërkon muze në Spaç Kryeministri, Sali Berisha, ka kërkuar ngritjen e një muzeu historik në Spaç. Në mbledhjen e qeverisë Berisha i bëri kër
Parku, muzeu, njerëzit - çelësi i jetëgjatësisë Studiuesit amerikanë thonë se të moshuarit kanë nevojë për të shkuar përtej dietës dhe ushtrimeve dhe se duhet të bëjnë
Brutus, është ende "gjallë" Kur përfundoi Lufta e Parë Botërore disa inxhinierë gjermanë u mblodhën për të prodhuar automobilin më të shpejtë sporti
Muzeu i luftës, 10 milion euro kosto 10 milionë euro do të jetë kostoja e ndërtesës së Muzeut të VMRO-së apo luftës maqedonas. Deri tani sipas kontratave që
Rama: Muze për fenë në Tiranë Projekt-ideja e një muzeu për bashkëjetesën fetare në Shqipëri, është prezantuar sot nga kryetari i bashkisë Edi Rama.