999 rezultate për

muret

Kopshte vertikale në muret e shtëpisë (FOTO LAJM) Kohët e fundit duket se një trend i ri është shfaqur përsa I përket arredimit të shtëpive. Sfida me e re me të cilën po
Si të largojmë mykun nga muret e shtëpisë Shumica e familjeve janë të shqetësuar për mykun që krijohet në muret e shtëpisë së tyre, i cili zakonisht shfaqet kur j
Rikthehet Ebola Dy muaj pasi Liberia deklaroi se ishte çliruar nga Ebola, konfirmohen tri raste të reja me sëmundjen vdekjeprurëse në sh
Roli i dielllit te të sëmurët me astmë Qëndrimi në diell ka një rol të veçantë në mbrojtjen e personave të cilet vuajnë nga astma. Sipas studiuesve nga "Lon
Ja si e heqin stresin rusët (VIDEO) Për heqjen e stresit duket se rusët kanë një mënyrë ndryshe nga të tjerët. Ato nuk veprojnë siç bëjnë shumë qytetarë
Ja çfarë duhet të bëjnë ato që vuajnë nga astma Astma është një sëmundje që duket se ka pasur një përhapje kohët e fundit. Ajo mund të shfaqet si te fëmijët ashtu dhe t
Jeta brenda mureve të qyteteve më të fortifikuara në botë (FOTO LAJM) Mure të mëdha masive prej guri ishin dikur vija e fundit mbrojtëse e qyteteve të lashta. Ato ishin struktura që mbronin
Nga sot deri më 28 korrik shtatzënat nuk shkojnë në punë Me propozim të Ministrisë së Shëndetësisë Qeveria ka vendosur që gratë shtatzëna dhe të sëmurët kronikë të mos shkojnë n
Sëmuret edhe Stromae, anulon turin në Afrikë Duket si një virus që ka kapur një sërë këngëtarësh që të sëmuren e për rrjedhojë, të anulojnë datat e koncerteve. E një
Kisha serbe brenda UP-së shërben për alpinizëm (FOTO LAJM) Disa të rinj kanë provuar aftësitë e tyre prej alpinisti në muret e Kishës Ortodokse, e cila ndodhet në oborrin e Univer
Zefi, fëmija që jeton në muret e frikës së gjakmarrjes Gjakmarrja është një fenomen që "vret" prej shekujsh. Sipas Kanunit të Lekë Dukagjinit, vrasja që njihet me emrin gjakma
Sëmuret Mariah Carey, anulon koncertin në Las Vegas Një lajm i keq vjen për të gjithë fansat e këngëtares Mariah Carey, e cila për shkaqe shëndetësore ka anuluar koncertin
Dizajni ideal për muret e shtëpisë suaj (FOTO LAJM) Muri i shtëpisë është një element i cili kërkon kujdesin e duhur për dizenjim profesional, shpesh ne nuk jemi të prirur
Sëmuret Sharon Stone, kompania e denoncon Për shkelje të kontratës, një kompani ka ngritur një denoncim ndaj aktores së mirënjohur Sharon Stone, pasi ajo anuloi t
Si të dekorojmë muret e shtëpisë sonë (FOTO LAJM) Arkitektët na ofrojnë ide të tjera se si mund të jenë muret e shtëpisë sonë, ku përveç ngyrave ato sugjerojnë dhe mundës
Sëmuret Avril Lavigne: Lutuni për mua! (FOTO LAJM) Teksa jeta e saj personale nuk po shkon aspak mirë, tashmë Avril Lavigne po përballet me probleme të shumta shëndetësore
Rama: Një objekt i trashëgimisë së PD legalizuar në muret e kalasë (FOTO LAJM) Kryeministri Rama, pas apelit për trashëgiminë kulturore ka vijuar në të njëjtën linjë referuar një objekti në Kalanë e
Pazare me të sëmurët, zbardhen SMS-të e mjekëve të arrestuar Prokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Besim Kelmendi ka kërkuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh ndaj nëntë mj
Restaurohen muret e kalasë së Durrësit (FOTO-LAJM) Muret Rrethuese të Durrësit po i nënshtrohen një projekti restaurues, i cili po realizohet si një bashkëpunim i DRKK, Du
Tanket godasin shkollën, 15 viktima në Gaza (FOTO-LAJM) Të paktën 19 palestinezë, shumica prej të cilëve fëmijë kanë humbur jetën nga bombardimet e izraelitëve në një shkollë