999 rezultate për

mungese

Buxhetit të Kosovës i mungojnë mbi 100 milionë euro! Për shkak të mosfunksionimit të Kuvendit të Kosovës dhe pamundësisë që të bëhet rishikimi i buxhetit, përfaqësues të ins
Katër shenjat që tregojnë se keni mungesë proteinash Proteinat i sigurojnë trupit energji dhe e ndihmojnë organizmin tonë t’i kryejë funksionet e veta, prandaj edhe konsider
Shenjat që tregojnë se keni mungesë proteinash Proteinat na ndihmojnë duke i siguruar trupit tonë energji dhe e ndihmojnë organizmin t’i kryejë funksionet e veta, pr
Pas marrjes së “timonit”, Edi Rama nis punën më 3 korrik Kanë kaluar vetëm 5 ditë nga zgjedhjet e 25 qershorit dhe kryeministri Edi Rama ka nisur nga puna. Mësohet se ai ka
Ramaj: Kosova ka mungesë të shërbimeve emergjente (Video) Kosova ka mungesë të shërbimeve emergjente dhe kjo është një problem shumë i madh për shtetin e Kosovës. Kështu është
Muller tregon fajtorin për mungesën e golave me Bayernin Pas shtatë sezonesh në të cilat ka shënuar me lehtësisht dhjetë ose më shumë gola, Thomas Muller, në edicionin e fundit,
Interesim i madh i drenicasve për të falur Bajramin (Foto) Xhamia ne Arllat te cilen e shfrytezon edhe Negroci ishte e vogel per ti zene te gjithe falesit e Bajramit. Kolona e
Ju bien flokët? Ja përse ndodh Zinku është një mineral përmes të cilit trupi lufton infeksionet dhe prodhon qelizat e reja. Zinku gjithashtu luan një r
Kina po mbledh gomerët e botës, çmimi arrin 1 000 euro në Shqipëri Xhelatina e prodhuar nga gomarët është një përbërës kyç i një prej “lëndëve” tradicionale të preferuara të Kinës, të njo
9 problemet psikologjike që shkaktohen nga keqedukimi i prindërve Impakti i prindërve në rritjen e zhvillimin e personalitetit të fëmijës, është vendimtar. Fjalët që i thoni, sjelljet po
Kandidati i PD-së në Elbasan i dënuar për mashtrim, ja reagimi i tij Kandidati i PD-së në Elbasan, i cili është renditur i 6-shti në listë rezulton sipas formularit të vetëdeklarimit se ësh
"U mbyll ndërrmarrja...", Blushi komenton mungesën e Patozit në listat e PD Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vendosur që në listën e re të dorëzuar mbrëmë në KQZ të spostojë disa figura
Blerta mund të kishte shpëtuar, ilaçi që i duhej nuk gjendet në Shqipëri (FOTO LAJM) 16- vjeçarja, Blerta Pepa ditën e sotme humbi jetën nga hipertermia malinje. Por jeta e Blertës mund të ishte shpëtuar n
Këto shenja në fytyrë ju tregojnë se keni probleme shëndetësore Jetesa dhe rutina e përditshme nuk shkon gjithnjë krah për krah me shëndetin tonë. Puna, pagesat e detyrimeve të banesës
“Sëmundje”, paaftësi dhe PAK mungesë kushtesh Rasti i një supervizoreje call center-i e cila i bënte presion vartësve të saj, përbën precedentin e parë negativ të fi
Këto shenja tregojnë se trupi juaj ka mungesë hekuri Sipas statistikave më të fundit nga Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve rreth 9 për qind e grave vuajnë
U ekzekutua në Sukth, Dalipaj duhej të ishte sot në gjykatë për çështjen "Çollaku" Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në afërsi të Sukthit ku dy persona janë qëlluar me kallashikov brenda nj
Ibra mungesë e madhe për futbollin, ja 10 thëniet më të bukura të tij (FOTO LAJM) Zlatan Ibrahimovic nuk është një futbollistë i madh vetëm në fushat e lojës, por edhe jashtë saj. Suedezi pas dëmtimit t
Zbulohet shkaku i mungesës së Courtois në sfidën ndaj United Thibaut Courtois mungoi në super ndeshjen e javës së 32-të ndaj United për shkak të një dëmtimi. Deri këtu nuk ka asgjë
AKU kontrolle për Festën e Pashkëve, masa për 258 subjekte Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka kryer kontrolle në dyqanet e mishit dhe në subjektet e tjera që tregtojnë produkte us