999 rezultate për

muja

Muja do fitojë në Prizren Ai vjen i bindur për fitore në këtë garë, duke mos ia pasur askujt frikën. Kështu është shprehur kreu i komunës së Prizr
Fillon seanca për rastin “Muja dhe të tjerët" Në Gjykatën Themelore në Prizren sapo ka filluar seanca e dytë gjyqësore ndaj kryetarit Ramadan Muja dhe drejtorëve të t
Avokati i Mujës: Ka pasur lëshime procedurale Update- Ruzhdi Berisha, avokat mbrojtës i kryetarit Ramadan Muja, ka hedhur poshtë të gjitha pretendimet e prokurorisë s
Muja s'mund të garojë në Prizren Në zgjedhjet e 3 nëntorit Ramadan Muja nuk mund të rikandidohet nga Partia Demokratike e Kosovës për kryetar të Prizreni
Muja do gjykohet për korrupsion Kërkesa e vendimit të Themelores në Prizren për konfirmimin e aktkuzës, ndaj kreut të Prizrenit Ramdan Muja dhe pesë zyr
Amerikanët falenderojnë Shqipërinë për strehimin e muhaxhedinëve Departamenti amerikan i Shtetit ka shprehur vlerësimin për qeverinë shqiptare, për xhestin njerëzor, bujar për të pranua
Shaip Muja po hetohet Prokurorët e BE’së do të hetojnë figura kyçe qeveritare në Kosovë për çfarëdo përfshirje në rrjetin ndërkombëtar të traf
Rasti "Medicus", i dyshuar kryesor Shaip Muja Pas shplljes së vendimit të Gjykatës së Qarkut për rastin “Medikus”, prokuroria e EULEX-it ka lëshuar nëj informacionn s
Me Vetëvendosjen është vështirë Programet politike janë ato që pengojnë bashkëpunimin mes LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosja. I këtij mendimi është depuet
Mujës i dalin në mbrojtje vullnetarisht një numër i avokatëve Kryetari i Prizrenit, Ramadan Muja nuk do të ketë më telashe për avokat. Ai në mbrojtje do të ketë një numër të avokatëv
Muja: Gratë e dhunuara nuk janë viktima Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaip Muja, ka sqaruar në një intervistë dhënë Radios Evropa e Lirë, se pse k
Muja dhe 5 zyrtarët deklarohen të pafajshëm Pasi janë paraqitur rreth orës 13.00 në Gjykatën Themelore të Prizrenit të ditës së sotme, kryetari i Prizrenit Ramdan M
Muja nesër para gjykatës Në Gjykatën Themelore të Prizrenit zhvillohet nesër gjyqi ndaj kryetarit të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja i akuzuar
Muja me 25 mars në bankën e të akuzuarit Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, të hënën e javës së ardhshme do të ulet për herë të parë në bankën e të a
Shefi vendos edhe për Prizrenin Partia Demokratike e Kosovës edhe pse ka përfunduar gjithë procesin e brendshëm zgjedhor tash e një muaj, disa degë të p
Muja mohon akuzat për shpërdorim detyre Kryetari i komunës së Prizrenit, Ramadan Muja akuzoi sot kryeprokurorin e Gjykatës Themelore të Prizrenit dhe krerët e
Korrupsioni, kryetari i Komunës së Prizrenit nën aktakuzë Një prokuror i EULEX-it ka ngritur aktakuzë për korrupsion në Gjykatën Themelore të Prizrenit kundër Kryetarit të Komunë
Komisioni i Punëve të Jashtme, Muja zëvendësohet nga Buzhala Deputeti i PDK-së, Shapi Muja ka dhënë dorëheqje nga Komisioni për Punë të Jashtme i Kuvendit të Kosovës ndërsa vendi i
Ramadan Muja shpenzon 3 mijë euro për pjesëmarrje në një festival fëmijësh Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, në shoqëri të bashkëpunëtorëve të ngushtë të qeverisë, ka shpenzuar afër
Dyshohet për shpërdorim detyre, Muja merret në pyetje Kryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, të mërkurën është intervistuar nga prokurorët e misionit evropian për sun