999 rezultate për

mjete

Kështu "zhduken" makinat, skafet dhe motorat e konfiskuar Makina, kamionë, skafe, motoçikleta dhe mjete të tjera motorike, të konfiskuara nga Drejtoritë Rajonale të Policisë së S
KLSH jep alarmin: Urgjenca mjekësore pa mjetet bazë për të shpëtuar jetën Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka publikuar raportin përfundimtar për Urgjencën Mjekësore, ku konstaton se ky shërbi
Aksident masiv në Fushë-Kosovë, 5 makina përplasen zinxhir Një aksident masiv ka ndodhur këtë mbrëmje në Fushë-Kosovë. Sipas informacioneve paraprake,në aksident janë përfshirë
Pasuria kombëtare del në shitje: Avionë dhe anije bëhen skrap (FOTO LAJM) Ministria e Mbrojtjes ka dhwnw njw njoftim ku thuhet se avionë ushtarakë, anije apo mjete të tjera të blinudara të ushtr
Paketa anti-shpifje, Rama përmend fëmijët dhe sulmon mediat Kryeministri Edi Rama duket se nuk ka ndërmend të ndalet dhe e ka marrë shumë seriozisht paketën antishpifje. Këtë h
Tronditet Podujeva nga një aksident i rëndë Në magjistralen Prishtine-Podujevë, afër banjës së Lluzhanit ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku, ku si pasojë janë
Shqiptarët, gati të marrin makinat që gjermanët i hedhin në kosh Ku do të shkojnë makinat e vjetra me naftë që në Gjermani nuk po gjejnë më blerës? Pse të mos hidhen sytë nga Ballkani,
Shkërmoqen automjetet, rripi i sigurimit shpëton paq katër persona Katër persona kanë shpëtuar për mrekulli pas një aksidenti me tre automjete pranë një shkolle të mesme në Arizona. Në
10 arrestime në mes të natës në Tiranë Policia Rrugore e kryeqytetit ka ushtruar kontroll gjatë natës për parandalimin e aksidenteve rrugore. Gjatë aksionit
Mos vini çdo gjë në fytyrë, kështu mund t'i largoni njollat e akneve Njollat e lëna nga puçrrat në fytyrë janë një nga problemet më të zakonshme për femrat. Është më mirë t’i parandaloni
Fillon operacioni, kush qarkullon me makinë të paregjistruar në veri do t'i konfiskohet Po u vjen fundi automjeteve të paregjistruara, të cilat qarkullojnë rrugëve të veriut të Kosovës prej përfundimit të luf
Nissan-i tërheq 215 mijë automjete nga SHBA Kompania Nissan do të tërheq 215 mijë automjete dhe SUV automjete në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) për shkak të
Nga e hëna, në Shqipëri hyhet me pagesë Publikohet në Fletore Zyrtare skema zbritëse e tarifës për përdoruesit e shpeshtë të rrugës Durrës-Kukës pjesë e autostr
Çmenduri në autostradë: 34 vjeçari nga Tirana me 193 km/orë (VIDEO) Me shpejtësi skëterrë një i ri është kapur në rrugën interurbane Tiranë- Durrës. Policia Rrugore e Tiranës në aksion
Fillon pas 3 ditësh, sa taksë do të paguani kur të kaloni tek Rruga e Kombit Edhe 3 ditë kanë mbetur që kalimi në Rrugën e Kombi të bëhet me pagesë, për t’u kthyer edhe njëherë që nga Marsi kur pro
Në 17 shtator Rruga e Kombit me pagesë: Kush nuk do të paguajë? Në datë 17 shtator në autostradën Durrës-Kukës, në Morinë do të futet në fuqi tarifa për kalimin e automjeteve. Ndry
Nga shkurti në Frankfurt ndalohen automjetet e vjetra diesel Gjykata Administrative në Gjermani gjykoi se është e nevojshme që nga muaji shkurt i vitit të ardhshëm të ndalohet qarku
Plagos me mjete të forta ish-dhëndrin, i riu në gjendje të rëndë Një sherr mes ish-vjehrrit dhe ish-dhëndrit me pasoja të rënda ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Kamenicë të Korçës.
Policia Rrugore në aksion: Kapen mat 179 shoferë në Tiranë Vazhdojnë kontrollet e policisë rrugore për të ndëshkuar shkelësit dhe për të parandaluar aksidentet. Sipas një njof
Përplasen dy automjete, ka të plagosur Një aksident me pasojë tre të plagosur, midis të cilëve dy fëmijë, ka ndodhur në aksin rrugor Rrogozhinë – Peqin Sipa