999 rezultate për

mizore

Dinastia Romanov/ Ata qëndruan gjatë. Një histori mizore e fuqisë trashëgimtare Qeverisja e Rusisë nuk ishte një perspektivë tunduese në vitin 1613, kur Romanovët e parë morën me hezitim fronin. Përgj
Pamjet sekrete e prodhimit të Apple dhe torturës mizore ndaj puntorëve (FOTO LAJM) Punëtorët e në një fabrikë kineze që prodhojnë pjesë për Apple duhet të punojnë nga 10 orë në kushte të vështira dhe nuk
Pamje mizore, arinjtë dhe dhelprat sulmohen nga qentë e gjuetisë (FOTO & VIDEO) Imazhet tronditëse të kafshëve të egra të varura dhe të lidhura me zinxhirë që përdoren për të trajnuar qentë e gjuetisë
Babai më rrihte me tel elektrik dhe flija me minj, vajza rrëfen torturat mizore (FOTO LAJM) Një grua ka folur për torturën që vuajti prej vitesh si një fëmijë në duart e babait të saj abuziv. Maude Julien, e c
U gjet i mbështjellë më qese mbeturinash, nëna mizore hedh foshnjën (FOTO LAJM) Një foshnje e porsalindur u fut në një qese të zezë dhe u hodh jashtë një hoteli me kordonin e tij kërthizor të lidhur
Mizore, gaforrja gatuhet e gjallë në tigan (VIDEO) Një video e rrallë e rregjistruar në Kinë tregon një gaforre të gjallë që po ha përbërësit ndërsa është duke u gatuar në
Rastësi mizore, dy motrat diagnostikohen me të njëtin formë të kancerit (FOTO LAJM) Dy motra duruan beteja rraskapitëse me të njëjtën formë të kancerit vetëm disa muaj më parë, ndërsa tani janë shëruar dh
Dymbëdhjetë vrasësit më mizorë të historisë Historia e njerëzimit është e mbushur me ligësi, që nga koha e Kainit dhe Abelit. Gjithmonë jemi të rrethuar nga çmendur
Mësuesja mizore ne Indi godet 40 herë me shuplaka nxënësin (VIDEO) Një mësuese në Indi është filmuar nga kamerat e sigurisë duke goditur me shuplaka në fytyrë një nxënës, i cili siç rapor
Refuzoi dashurinë e Enverit, si ndodhi hakmarrja mizore ndaj bukuroshes së Gjirokastrës Diktatori Enver Hoxha është një ndër figurat më të errëta të historisë së Shqipërisë. Gjatë regjimit të tij, rreth 4
Mënyra mizore si masakrohen qentë në Indonezi (FOTO LAJM) Në Indonezi është shtuar kërkesa për mish qeni edhe pse shumica e popullatës i përket fesë myslimane që nuk e konsumon k
Ngjarje mizore! Emigrantët rrethojnë ushtarin francez, shqiptari i ngul thikën! Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Montpellier, ku një ushtar francez është sulmuar nga një grup emigrantësh shqiptar
Veprimtaria mizore e Lavdrim Muhaxherit si anëtar i ISIS-it (FOTO LAJM) Lavdrim Muhaxheri apo “Kasapi i Ballkanit”, për një kohë të shkurtër u shndërrua në lider të shqiptarëve në organizatën
Gjyshja mizore fut mbesën në thes dhe i bie me shkelma (VIDEO) Një vajzë e vogël është futur në një thes nga tezja dhe gjyshja e saj, ku kjo e fundit e ka qëlluar disa herë për t’i dh
Infermieria mizore filmohet duke dhunuar pacientin e paralizuar (FOTO & VIDEO) Një video e publikuar së fundmi tregon momentin kur një infermiere dhunon një pacient të paralizuar. Dorothea Harvili
Deklarata "bombë" e Erdoganit: Evropa fashiste e mizore, s'na kërcënon dot se… Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan e ka përshkruar Evropën si "fashiste dhe mizore" dhe tha se ajo i ngjan periu
Edukatorja mizore hedh nga shkallët vogëlushen 4-vjeçare (VIDEO) Një edukatore mizore nga Pensilvania shtyu një vogëlushe 4 vjeçare nga shkallët dhe e gjithë skena u filmua nga kamerat
Dadoja mizore djeg me hekur të nxehtë djalin 2 vjeçar (VIDEO) Një dado u arrestua nga policia pas publikimit të një video të tmerrshme ku ajo shihet duke djegur me nj mashë të nxeht
Mustafa: Serbia ishte mizore, masakroi e vrau kosovarët "Është një rast që ne të zgjojmë vetëdijen e qytetarëve tanë, por edhe komunitetin ndërkombtar për veprat mizore që Serb
Mizore/ E masakron gruan dhe e poston fotografinë në Facebook (FOTO LAJM) Një burrë i quajtur Derek Medina ka masakruar gruan e tij duke e qëlluar me armë tetë herë dhe më pas fotografinë e saj