999 rezultate për

ministrave

Sot në Durrës mbahet samiti i kryeministrave Sot në vilat qeveritare të Durrësit do të takohen udhëheqësit e vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe Komisioneri për Poli
Irani i del në mbrojtje Turqisë kundër SHBA-ve Ministri i Jashtëm i Iranit, Xhevad Zarif, ka reaguar ndaj vendimit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për të v
Haradinaj i kënaqur me 80 zv.ministrat Pavarësisht kritikave të shumta për raportet skandaloze të zëvendësministrave për “punët” që kanë kryer në 100 ditët e p
Kryeministrja May mbron planin për BREXIT edhe pas dorëheqjes së ministrave Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, e mbrojti planin e saj për Brexit, apo daljen e Mbretërisë së Bashkuar nga Bashk
Ambasadorja e BE-së ua thotë ministrave para syve dështimet në integrimin evropian Qortimit të shefes së Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë i janë nënshtruar të martën anëtarët e kabinetit qeveritar,
Nisin lëvizjet, Rama bën shkarkimin e parë në qeveri Kryeministri Edi Rama ka liruar nga detyra sot me vendim të Këshillit të Ministrave Kleopatra Maliqin, zëvendësministër
Kjo është përgatitja profesionale e ministrave të rinj Mbrëmë vonë Kuvendi votoi emrat e katër ministrave të rinj në Qeverinë e Zoran Zaevit. Katër ministrat e rinjë vijnë nga
Gazeta greke tregon emrin e ri të Maqedonisë Ndërsa pritej një bisedë telefonike mes kryeministrave të Maqedonisë dhe Greqisë, Zaev dhe Tsipras, gazeta greke “Kathi
Arrihet marrëveshja, ky është emri i ri i Maqedonisë “Republika e Maqedonisë Veriore” është një nga propozimet e fundit për emrin në kuadër tëmarrëveshjes së arritur nga tak
Hahn jep detaje nga takimi i ministrave për emrin Komisari evropian për zgjerim, Johannes Hahn vlerëson se takimi i sotëm me ministrin e Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitr
Arrihet marrëveshja për emrin? Raportohet se ministrat për Punë të Jashtme, Nikos Kocias dhe Nikolla Dimitrov kanë arritur një pajtim për një zgjidhje
Çështja e emrit të Maqedonisë, përfundon në tryezën e ministrave të Brukselit Bisedimet rreth zgjidhjes së çështjes së emrit, pritet të jetë njëra ndër temat kryesore të mbledhjes së nesërme të Kësh
"Rama u pastron halet, kurse gratë e dashnoret e ministrave kapardisen me makina luksoze" Artur Zheji e cilëson mjaft qesharak kryeministrin Rama dhe përpjekjet e tij për të qeverisur, ndërkohë që dashnoret dhe
BDI propozon Arbër Ademin për ministër të Arsimit Nesër pritet që të bëhen publik edhe emrat e ministrave dhe zv.ministrave të rinjë të cilët do të plotësojnë edhe gjithë
A i ka lexuar Haradinaj rreth 80 raporte të zv.ministrave? Rreth 80 zëvendësministra kanë raportuar dje në mëngjes para shefit të Qeverisë, Ramush Haradinaj, për punët që i kanë b
Mosmarrëveshjeve me Greqinë po i vjen fundi Analisti politik Albert Musliu shprehet optimist se kontestit disavjeçarë për emrin që po mban peng integrimin e Maqedon
Rama u bën zborin ministrave, i dërgon në Velipojë për të pastruar plazhin (VIDEO) Mirmëngjesi i kryeministrit Edi Rama për shqiptarët të cilët e ndjekin në Facebook sot ishte i veçantë. Kryeministri
Haradinaj harron se nuk ka fuqi politike, flet për shkarkime ministrash Kryeministri Ramush Haradinaj nuk ka mundur të mbajë sot mbledhjen e paraparë me kabinetin qeveritar. Kjo sepse atij i m
Zbulohet pakti i ministrave me deputetët për të bllokuar hetimet për Tahirin Maxhoranca duket e vendosur për të mos lejuar hetimin e ishministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, nga Komisioni i hetimo
Xhaferi bën për Zaevin paralajmërimin e fundit Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka bërë një reagim lidhur me sjelljen e ministrit të Shoqërisë Informative, Damjan M