999 rezultate për

mini

Vettingu në Maqedoninë e Veriut, Zaev: E pezulloi BE, problem vakancat Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka deklaruar se Bashkimi Europian ka pezulluar aplikimin e modelit shqi
SHBA i dhuron Ministrisë së Brendshme 5 "makina të së vërtetës" Teksa ka nisur puna për krijimin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës i ka dhurua
Partitë opozitare në Serbi kërkojnë dorëheqjen e ministrit Mali Partitë dhe lëvizjet opozitare në Serbi kërkojnë dorëheqjen e presiudentit Vuçiç dhe te kabinetit të tij. Kërkesa u bë p
Pas sherrit të bujshëm me Shkëlzen Berishën, Rezarta Shkurta puth dhe përqafon Arminën (FOTO LAJM) Të gjithë e kujtojmë konfliktin që nisin në rrjetet sociale mes Shkëlzen Berishës dhe Rezarta Shkurtës. Gjithçka nis
Lirohet biznesmeni i dyshuar për eliminimin e gazetares malteze (FOTO LAJM) Biznesmeni maltez, Yorgen Fenech, i dyshuar si urdhëruesi i vrasjes së gazetares malteze Daphne Caruana Galizia, është l
Kosova në mini-Shengen? Albin Kurti tregon kushtin për t’u përfshirë Mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” ishte i ftuar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kand
Lubonja parashikon "eliminimin" e Metës: Alarm i madh për shqiptarët "Eliminimi’ i presidenti është alarm i madh për të gjithë në që duam të jetojmë në një vend të lirë dhe në një vend të l
"Pa Kosovë të fortë nuk ka Shqipëri të fortë", Haradinaj: Nuk duam "MiniShengen", duam "Shengen" (VIDEO) Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet se pa një Kosovë të fortë nuk mund të ketë një Shqipëri të f
Talat Xhaferi: Minishengeni duhet të përfshijë të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor (VIDEO) Shengeni Ballkanik nuk mund të jetë i plotë pa Kosovën. Kështu shprehet kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut,
Ministri Lleshaj i ankohet Ramës për rrogën: Paguhem sa roja... Shqiptarët ankohen cdo ditë për rrogat e ulëta dhe orët e zgjatura. Por deri me sot nuk kishim dëgjuar një ministër të a
Një zyrtare e ministrisë së Brendshme, gazetari zbulon protagonistët e videos +18 Lidhur me videon me përmbajtje +18 që po diskutohet prej ditësh, ka reaguar edhe gazetari Elton Qyno. Sipas tij, në k
Planet e qeverisjes, Albin Kurti dhe Isa Mustafa takohen të premten Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka konfirmuar se do të takohet të premten me kryetarin e Lidhjes Demokratike
Policia shpall në kërkim dy persona të dyshuar për eliminimin e Ivanoviçit Dy persona ajnw shpallur nw kwrkim nga Policia e Kosovës për vrasjen e Oliver Ivanoviçit, në janar të vitit 2018. Me
Kur do të zgjidhet kryeministër? Kjo është përgjigja e Albin Kurtit (VIDEO) Zgjedhjet e 6 tetorit e nxorën fitues Albin Kurtin. Mirëpo, lideri i Vetëvendosjes nuk është i sigurt nëse do të arrijë
Gratë e PD-së rrethojnë Silvio Berlusconin në Samitin e PPE Partia Demokratike po merr pjesë Samiti i Partive Popullore Evropiane. Ish-kryeministri Italian Silvio Berlusconi ndo
E pafalshme! Ish-ministri ngatërron fjalën qitje me fjalën q*rje (FOTO LAJM) Gafat janë kthyer në një trend në Shqipëri. Dhe ky "trend" sa vjen e merr përmasa vërtet të mëdha e komike. Së f
Haradinaj i përvishet Ramës pas skandalit me hartën: Kush je ti të të dëgjojë Kosova?! "Kush është kryeministri Rama t’i kallëzoj Kosovës çka o ka bohet me Kosovën" Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka
Deri në 1 milion euro, sa kushton eleminimi i një koke në Shqipëri e Ballkan Nuk ka ditë të mbyllet pa viktima. Raste të shumta janë ato kur viktimat janë pikërisht si pasojë e atentateve mafioze a
Eliminimi i gazetares në Maltë, arrestohet biznesmeni i njohur (FOTO LAJM) Policia malteze ka arrestuar biznesmenin e njohur Yorgen Fenech, pronar i kompanisë 17 Black i dyshuar për vrasjen e gaz
Ngërçi politik, Meta pret ish-kryeministrin Sali Berisha Presidenti Ilir Meta po përdor gjithë forcat e mundshme për të zgjidhur ngërçin politik që ka zënë vendin. Pasi mori