999 rezultate për

mikrobe

Mos i shkulni qimet e hundës, problemet serioze që po i shkaktoni shëndetit! Jeta moderne ka sjellë shumë rregulla të reja në lidhje me higjienën personale dhe bukurinë, mes syresh edhe depilimi. D
Si të pastroni telefonët dhe tabletët? Studimet kanë treguar se telefonat celular përmbajnë më shumë mikorbe sesa ndenjësja e WC-së. Merrni një rrobë mikrob
Organizata mjedisore: Prerja e pyjeve tropikale do të sjellë pandemi të reja Një grup i mbrojtjes së botës së egër paralajmëroi sot sa më shumë të ketë shkatërrim të botës natyrale aq më shumë pand
KORONAVIRUSI/ Çfarë duhet të lani në shtëpi dhe si Teksa respektojnë distancën sociale, të mbyllur në shtëpi, njerëzit i janë përkushtuar pastrimit si një formë për t’u ma
Naomi Campbell gjithmonë joshëse, por këtë herë me maskë dhe doreza (FOTO LAJM) Supermodelja 47-vjeçare që ka kaluar një jetë në fluturime për arsye pune dhe qejfi, e që ka pasur stil në udhëtimet e s
Si të përgatisim në shtëpi një dezinfektant duarsh që vret 99% të mikrobeve Si një masë e nevojshme profilaktike për këtë periudhë me prezencë të shtuar të formave virale (ndër to edhe të COVID-19
Nëse mendoni se shmangni mikrobet duke mbuluar tualetin me letër, e keni gabim! Shumë njerëz mendojnë se tualetet publike nuk janë të pastra dhe e mbulojnë me letër higjenike kur përdorin tualete publ
E thotë shkenca, fëmijët kanë nevojë për mikrobe për të zhvilluar imunitetin Një ndër gjërat më të rëndësishme që duhet të bëjnë fëmijët dhe të rriturit për të shmangur viruset është larja e duarve
Pse nuk duhet ta marrin telefonin në tualet? Telefonat celularë janë kthyer në një pjesë të pandashme të jetës sonë dhe shumë nuk i heqin nga dora as kur hyjnë për t
Mos merrni telefonin në tualet, përhapen infeksione Telefonat celularë janë kthyer në një pjesë të pandashme të jetës sonë dhe shumë nuk i heqin nga dora as kur hyjnë për t
Jepet alarmi: Mos përdorni më telefonin në tualet Telefonat celularë janë kthyer në një pjesë të pandashme të jetës sonë dhe shumë nuk i heqin nga dora as kur hyjnë për t
Mendoni se në WC-të publike ka më shumë mikrobe? Gaboheni Padyshim që banjot publike janë një vend ku rreziku nga mikrobet është i lartë. Jo më kot, sipas një studimi, 60% e amer
Askush nuk e di, por në këto pjesë të avionit gëlojnë mikrobet (FOTO LAJM) Sigurisht që kujt i shkon mendja të pastërtia kur hipën në avion, kur ka 100 gjëra të tjera për tu kujdesur. Por aero
Pse mbulesat e shtretërve në spital, janë me mikrobe edhe pas pastrimit Edhe pas një pastrimi të plotë, gjurmët e baktereve që shkaktojnë diarre mund të mbeten në mbulesat e shtratit të spital
Nëse mendoni se në WC-të publike ka më shumë mikrobe, gaboheni Padyshim që banjot publike janë një vend ku rreziku nga mikrobet është i lartë. Jo më kot, sipas një studimi, 60% e amer
Për vite të tëra hëngrëm bukë të prerë, sot Shoqata thotë se e kemi ngrënë me mikrobe (VIDEO) Shoqata e Prodhuesve të Bukës Shqipëri rekomandon që buka të mos shitet më e prerë në feta, siç jemi mësuar ta marrim at
Një tmerr i vërtetë, arsyeja pse nuk duhen përdorur tharëset e duarve në lokale Në përgjithësi, në banjot e qendrave tregtare, lokaleve apo club- eve të natës letrat e duarve janë zëvendësuar me tharë
Kjo është arsyeja e tmerrshme pse nuk duhet të thani duart në lokale Në përgjithësi, në banjot e qendrave tregtare, lokaleve apo club- eve të natës letrat e duarve janë zëvendësuar me tharë
Askush s’e priste që kjo të fshihej brenda hundës së njeriut! Prej kohësh, shkencëtarët paralajmërojnë se duhen antibiotikë të rinj, pasi mikrobet po krijojnë rezistencë ndaj atyre a
Deri tani, askush s'e dinte se çfarë fshihej në hundën e tij (FOTO LAJM) Prej kohësh, shkencëtarët paralajmërojnë se duhen antibiotikë të rinj, pasi mikrobet po krijojnë rezistencë ndaj atyre a